خودروهای الکتریکی فولکس‌واگن توسط ربات شارژ خواهند شد  اخباراقتصادی,خبرهای  اقتصادی ,فولکس‌واگن

خودروهای الکتریکی فولکس‌واگن به زودی با ربات شارژ خواهند شد و نیازی به انجام کاری توسط راننده نخواهد بود.

به گزارش ایسنا و به نقل از انگجت، شرکت "فولکس‌واگن"(Volkswagen) همانند بسیاری از شرکت‌های فعال در عرصه خودرو، به عرصه خودروهای الکتریکی و خودران وارد شده است.

 

این شرکت در طول این مسیر با شرکت‌های عرصه فناوری نظیر NVIDIA همکاری می‌کند و به تازگی اعلام کرده است که با یک شرکت آلمانی فعال در عرصه رباتیک به نام "کوکا"(Kuka) وارد همکاری شده است.

 

در بیانیه فولکس‌واگن آمده است که هدف از این همکاری‌ها پیشبرد تحقیقات این شرکت برای گسترش همکاری‌های بین انسان و ربات است.

 

یکی از پروژه‌هایی که از سوی این دو شرکت دنبال می‌شود توسعه ربات‌هایی است که بتوانند به صورت خودکار، خودرو را به پایانه‌های شارژ متصل کنند و نیازی به دخالت کاربر انسانی نداشته باشند.

 

"تیل روتر"( Till Reuter) مدیر اجرایی شرکت کوکا در این رابطه گفت: در آینده فعالیت‌های ساده نظیر سوخت‌گیری یا شارژ خودروها به وسیله ربات‌ها انجام خواهد شد و ما تلاش می‌کنیم تا شکل‌گیری این آینده هر چه سریع‌تر امکان‌پذیر شود.

 

این طرح برای اولین بار نیست که مطرح می‌شود و پیش از این هم در سال 2015 "تسلا موتورز"(Tesla Motors) از طرح خود برای ربات اتصال دهنده پایانه شارژ به خودرو رونمایی کرده بود.

 

بعضی شرکت‌های خودروسازی نیز مسیر متفاوتی را برای تامین انرژی خودروهای الکتریکی در نظر گرفته‌اند، نظیر شارژ وایرلس خودروها بدون نیاز به توقف آنها در ایستگاه شارژ.

 

این دو شرکت در حال حاضر برنامه‌های دیگری نیز برای فناوری‌های خودروهای خودران دارند که جزئیات آنها را اعلام نکرده‌اند اما به گفته مقامات ارشد فولکس‌واگن هدف آنها امن‌تر و راحت‌تر کردن استفاده از خودروهای نسل‌های آینده خواهد بود.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------