سرمایه گذاری سنگین غول خودروسازی در رده هوش مصنوعیاخبارخودرو,خبرهای خودرو,وش مصنوعی

  انستیتوی تحقیقات تویوتا در همکاری با دانشگاه میشیگان، پروژه ای چهار ساله را آغاز کرده است که در آن، این شرکت به تامین بودجه ای 22 میلیون دلاری جهت تحقیقات مربوط به هوش مصنوعی در این دانشگاه دست می زند.

به گزارش سیناپرس، در راستای تلاش برای به دست آوردن مزایای حاصل از آخرین فناوری های روز در صنایع خودروسازی، شرکت های مختلفی اقدام به سرمایه گذاری سنگین در بخش های مختلف تحقیقاتی می کنند. شرکت تویوتا به عنوان یکی از این شرکت ها به تازگی به سراغ تحقیقاتی ویژه رفته است که البته با شراکت دانشگاه میشیگان در ایالات متحده آمریکا انجام خواهد شد.

در طول چهار سال قرار است تا انستیتوی تحقیقات تویوتا، رقم یاد شده را در اختیار دانشگاه میشیگان قرار بدهد تا بر اساس آن، متخصصان این دانشگاه بتوانند در گستره ای بزرگ به تحقیق بر روی امنیت رانندگی، ساختار داخلی خودروها و از همه مهم تر، سیستم های خودران دست بزنند.

این تحقیقات که برای آن بودجه ای 22 میلیون دلاری در نظر گرفته شده است، در حقیقت به صورت عمده در زمینه هوش مصنوعی به انجام خواهد رسید. در طول چهار سال قرار است تا انستیتوی تحقیقات تویوتا، رقم یاد شده را در اختیار دانشگاه میشیگان قرار بدهد تا بر اساس آن، متخصصان این دانشگاه بتوانند در گستره ای بزرگ به تحقیق بر روی امنیت رانندگی، ساختار داخلی خودروها و از همه مهم تر، سیستم های خودران دست بزنند.

این نخستین همکاری این دانشگاه با شرکت تویوتا نیست، پیش از این نیز این دو در زمینه های تحقیقاتی دیگری به بررسی فناوری های مربوط به خودرو دست زده بوده اند. شایان ذکر است که شرکت تویوتا دو کمپ تحقیقاتی در میشیگان در اختیار دارد که دانشمندان دانشگاه میشیگان خواهند توانست تا در طول این 4 سال از امکانات این کمپ ها استفاده کنند.

مدیر ارشد اجرایی انستیتوی تحقیقات تویوتا در این باره می گوید: «تویوتا برای مدت ها از همکاری با دانشگاه میشیگان بهره مند بوده است و ما از این که قرار است تا تحقیقاتی جدید درباره چالش های حرکتی و هوش مصنوعی را با این دانشگاه انجام بدهیم، هیجان زده هستیم.» جیل پرات در ادامه سخنان خود گفت: «ما به این همکاری نگاهی مثبت داریم و امیدواریم که متخصصان و دانشجویان فعال در دانشگاه میشیگان بتوانند فناوری های هوشمند جدیدی را ابداع کنند که به رانندگان برای سفری امن تر، ایمن تر و بهینه تر کمک کند.»

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------