خودروهای جدید آئودی زمان سبز شدن چراغ را به راننده خبر می‌دهنداخبارخودرو,خبرهای خودرو,آئودی

آئودی در بعضی از خودروهای مدل ۲۰۱۷ یک پلتفرم جدید «خودرو به زیرساخت» (V2I) راه‌اندازی می‌کند.

 این پلتفرم جدید به رانندگان اطلاع می‌دهد که چه مدت پشت چراغ قرمز منتظر می‌مانند. این اولین قدم بزرگ به سمت خودروهای اینترنتی است. این نوع خودروها می‌توانند با زیرساخت‌های اطراف و دیگر وسایل نقلیه ارتباط برقرار کنند و رانندگی را به فعالیتی امن‌تر و راحت‌تر تبدیل کنند.

این خودروها به طور بی‌وقفه از سیستم‌های مدیریت ترافیک در سطح شهر اطلاعات دریافت می‌کنند. به این ترتیب راننده‌ها قادر خواهند بود که ببینند تا زمان سبز شدن چراغ چقدر باید منتظر بمانند. وقتی سیستم‌های V2I تکامل پیدا کنند می‌توانند به خودرو بگویند که چراغ چه زمانی قرمز می‌شود، به این ترتیب، ماشین خودران اگر بداند که نمی‌تواند به موقع برسد، سرعتش را کم کرده و مصرف سوخت را بهینه می‌کند.

در نهایت، خودروهای اینترنتی می‌توانند با هر چیزی از پارکینگ‌ها گرفته تا ایستگاه‌های عوارضی ارتباط برقرار کنند تا رانندگان بتوانند درباره نحوه رسیدن به مقصدشان بهتر تصمیم بگیرند. از آنجا که این خودروها قادر خواهند بود که با زیرساخت هم صحبت کنند، واکنش چراغ‌های ترافیک به افزایش جریان ترافیک بهتر می‌شود، چرا که این دستگاه‌ها بهتر می‌توانند مدت زمان چراغ سبز و قرمز را تنظیم کنند.

همه‌ی این امکانات در راستای مفهومی به نام «شهر هوشمند» هستند که این روزها به یکی از مباحث داغ تبدیل شده است.

این فناوری جدید آئودی با آغاز پاییز، در بعضی از مدل‌های Q7 و A4 سال ۲۰۱۷ عرضه خواهد شد. تکنولوژی جدید با چند شهر مختلف سازگار خواهد بود، البته نام این شهرها هنوز اعلام نشده است.

 

اخبار خودرو - دیجی کالا

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی