اتومبیل‌های خودران اوبر به حرکت درآمدنداخبارخودرو,خبرهای خودرو,اتومبیل‌های خودران اوبر

ساکنان شهر پیتسبرگ در ایالت پنسیلوانیای آمریکا از روز چهارشنبه برای جابجایی گزینه انتخاب جدید و جذابی داشته‌اند: استفاده از خودروهای خودران شرکت اوبر.

به گزارش  فارس به نقل از رویترز، شرکت اوبر که قبلا با ارائه یک برنامه موبایلی تاکسی یاب شهرت کسب کرده بود، این بار قصد دارد نظام حمل و نقل عمومی را با عرضه تاکسی های بدون نیاز به راننده متحول کند.

اوبر از مدتی قبل به صورت محرمانه در حال طراحی این خدمات بود و حالا برای اولین بار از آنها در آمریکا رونمایی کرده است. پیش از این یک شرکت سنگاپوری نیز استفاده از تاکسیهای خودران را در چند مسیر محدود ممکن کرده بود.

این شرکت دو سال قبل استفاده از فناوری خودروهای خودران را به عنوان مرحله بعدی رشد و پیشرفت خود مشخص کرد. اوبر با عرضه برنامه تاکسی یاب برای تلفن های همراه توانسته ارزش خود را به 68 میلیارد دلار افزایش داد و قصد دارد در آینده به جای اکثر 1.5 میلیون راننده تحت قراردادش از خودروهای خودران استفاده کند.

در حال حاضر تنها چهار تاکسی خودران در اختیار مسافران قرار گرفته و دو نفر هم برای هدایت خودرو در شرایط حساس در جلوی آن می نشینند.

در جریان حرکت آزمایشی این تاکسی ها امنیت و هوشمندی آنها مورد تایید کارشناسان قرار گرفت. این خودروها در برابر چراغ قرمز متوقف شده و در زمان مناسب سرعت می گیرند. به خوبی و با رعایت شرایط سبقت می گیرند و در وضعیت های دشوار ترافیکی نیز به خوبی تصمیم گیری می کنند.

برای ساخت این خودروها از 40 متخصص دانشگاهی از دانشگاه کارنگی ملون و همین طور کارشناسانی از شرکت خودروسازی ولوو استفاده شده است.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------