نیسان: تا سال ۲۰۲۰ تعداد ایستگاه‌های شارژ از پمپ بنزین بیشتر می‌شوداخبارخودرو,خبرهای خودرو,نیسان

خودروهای الکتریکی سریع، بی‌صدا و پاک هستند، اما استفاده از آنها به راحتی ماشین‌های بنزینی و گازوئیلی نیست. تنها ۵ دقیقه طول می‌کشد تا باک بنزین پر شود و تقریبا در هر گوشه‌ای از شهر می‌توان یک ایستگاه پمپ بنزین پیدا کرد.

 صاحبان خودروهای برقی امکان انتخاب از بین گزینه‌های مختلف ایستگاه‌های شارژ را ندارند. اما نیسان فکر می‌کند تا سال ۲۰۲۰ آنها گزینه‌های بیشتری داشته باشند.

پیش‌بینی نیسان براساس کاهش تعداد ایستگاه‌های بنزین انجام شده است. این شرکت می‌گوید در سال ۱۹۷۰ ۳۷۵۳۹ ایستگاه پمپ بنزین در بریتانیا وجود داشت، این در حالی است که در پایان سال گذشته میلادی این رقم به تنها ۸۴۷۲ ایستگاه رسیده است. طبق گفته‌ی محققان این رقم تا سال ۲۰۲۰ به ۷۸۷۰ ایستگاه می‌رسد.

به گزارش مجله دیجی کالا،با کاهش تعداد ایستگاه‌های بنزینی، انتظار می‌رود که تعداد ایستگاه‌های شارژ خودروی برقی بیشتر شود. در حال حاضر، بیش از ۴۱۰۰ ایستگاه شارژ در بریتانیا وجود دارد. اما با افزایش فروش و ثبت خودروهای برقی، این رقم همین‌طور افزایش می‌یابد.

البته باید به این نکته هم توجه کنیم که دقیقا مشخص نیست یک ایستگاه شارژ باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد. در حال حاضر، تعدادی زیادی از ایستگاه‌های شارژ تنها یک یا دو پریز برق دارند. این بدین معنی است که تعداد خود پریزهای برق شاید از تعداد نازل‌های بنزین کمتر باشد.

در هر صورت، با گسترش تکنولوژی شارژ سریع و افزایش ظرفیت باتری‌ها و بزرگ‌تر شدن شبکه شارژ، خودروهای الکتریکی کاربردی‌تر از ماشین‌های بنزینی خواهند شد.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------