بطری های پلاستیکی کف پوش خودروهای «فورد» می شوند اخبار اقتصادی ,خبرهای اقتصادی ,خودروسازی فورد
شرکت خودروسازی فورد اعلام کرده کفپوش خودروهای«اکو اسپرت» در رومانی را با استفاده از بطری های بازیافتی می سازد. برای تولید کفپوش هر خودرو ۴۷۰ بطری پلاستیکی بازیافت می شود.

به گزارش مهر به نقل از دیلی میل، شرکت فورد سالانه بیش از یک میلیارد بطری پلاستیکی بازیافت می‌کند تا در بخش‌های داخلی خودروهایش از آنها استفاده کند. به این ترتیب از میزان زباله‌های پلاستیکی نیز کاسته می‌شود.

 

این خودروساز آمریکایی اعلام کرده کفپوش هریک از خودروهای EcoSport که در رومانی تولید می‌شود با استفاده از بازیافت ۴۷۰ بطری پلاستیکی ساخته شده است.

 

طبق گزارشی که فورد منتشر کرده این شرکت با استفاده از ۶۵۰ میلیون بطری ۵۰۰ میلی لیتری این کفپوش‌های خودرو را ساخته است.

 

برای ساخت کفپوش خودروهای فورد نخست بطری‌ها خرد و سپس در درمای ۲۶۰ درجه سانتیگراد ذوب می‌شوند. در مرحله بعد فیبرهایی به ضخامت موی انسان تولید می‌شود که به شکل نخ تابیده و در نهایت به فرش تبدیل می‌شود.

 

این شرکت حدود ۲۰ سال قبل نخستین بار پلاستیک بازیافتی را در مدل Mondeo استفاده کرد. اکنون فورد سالانه حدود ۱.۲ میلیارد بطری را بازیافت می‌کند.

 

این درحالی است که آژانس حفظ محیط زیست سازمان ملل اعلام کرده سالانه ۳۰۰ میلیون تن پلاستیک در جهان تولید می‌شود که نیمی از این مقدار فقط یک مصرف خاص دارند.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------