استفاده تویوتا از سلول های خورشیدی روی سقف خودرو (+عکس)خودروسازان جهان هنوز در جست‌وجوی راه‌حل‌های جدید برای استفاده از انرژی‌های سولار هستند تا چرخه سوخت‌های آلاینده را به حداقل برسانند.

 اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی, تویوتا


نسل بعدی خودروهای هیبریدی و پلاگین مدل "پیروس" تویوتا از بهره‌وری سوخت بیشتری استفاده خواهند کرد. این خودروها به پنل‌های خورشیدی و سولار روی سقف مجهز خواهند شد که می‌تواند به شارژ دوباره باتری خودرو کمک کند.

به گزارش عصر ایران به نقل از "اتونیوز"، این سلول‌های خورشیدی در هنگام پارک و حرکت خودرو فرآیند شارژ کردن باتری‌ها را انجام می‌دهند که به افزایش 10 درصدی بهره‌وری سوخت منجر خواهد شد. همین روند زمان عملکرد اجرایی خودرو را افزایش داده و از طرفی انرژی خورشیدی حاصل در این خودرو، برق مورد نیاز برخی از تجهیزات داخلی مانند پنجره‌های برقی، چراغ‌ها و سامانه تهویه هوا را نیز فراهم می‌کند.

 اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی, تویوتا

 

مشتریان ژاپن و اروپا اولین بار از مزیت‌های این خودروی سولار بهره‌مند خواهند شد.  تویوتا اعلام کرده که به زودی از صفحات فوتوولتائیک در ساخت سلول‌های خورشیدی روی سقف استفاده خواهد کرد که از جنس رزین بوده و در سخت‌ترین ضربات و حوادث نخواهند شکست.

خودروسازان جهان هنوز در جست‌وجوی راه‌حل‌های جدید برای استفاده از انرژی‌های سولار هستند تا چرخه سوخت‌های آلاینده را به حداقل برسانند.  این خودروهای مجهز به سامانه پلاگین در پاییز سال جاری وارد بازار می‌شوند.

 اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی, تویوتا


مدیر عامل شرکت تویوتا در این خصوص گفت: ما در مدل کنونی پیروس به معرفی تجهیزات سولاری خود خواهیم پرداخت .

 اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی, تویوتا


وی افزود با توجه به مناطق جغرافیایی در آمریکا مانند آریزونا یا بسیاری از بخش‌های کالیفرنیا و یا در بسیاری از مناطق ژاپن یا بسیاری از کشورهای جنوب اروپا می‌توانیم مقادیر زیادی از انرژی خودروها را از طریق خورشید فراهم سازیم.

البته تویوتا هنوز در خصوص اینکه این گزینه‌های خورشیدی به صورت استاندارد مدل‌های پیروس ارائه می‌شوند صحبتی نکرده است.

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی