نمایش اتوبوس‌های برقی هیوندایی (+عکس)به دلیل استفاده از فناوری‌های بالا باتری‌‌های کنونی خودرو در کمتر از یک ساعت شارژ خواهند شد.

 هیوندایی اخیرا از دومین تلاش خود برای خلق اتوبوس های الکتریکی در خیابان‌های کره در نمایشگاه اتوبوس‌ها و کامیون‌های هیوندایی رونمایی کرده است.

 

به گزارش عصر ایران به نقل از "کاراسکوپ"، این اتوبوس برقی برای اولین بار در سال 2010 در معرض نمایش قرار گرفت، اما به دلیل هزینه‌های بسیار سنگین در ساخت باتری در آن زمان، هرگز وارد خطوط تولید نشد. اینک و 7 سال پس از آن به دلیل توسعه فناوری‌های ویژه در ساخت باتری ها هیوندایی پروژه تولید این خودرو را دوباره آغاز کرده و اصرار دارد که این مدل باید مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

نمایش اتوبوس‌های برقی هیوندایی

 

  اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی ,اتوبوس‌های برقی هیوندایی

در بخش زیرین و برونی این اتوبوس کره‌ای که "الک سیتی" نام دارد، باتری‌های لیتیومی- پلیمیری با ظرفیت 256 کیلووات بر ساعت وجود دارد که یک بار شارژ آن باعث حرکت خودرو در مسافت 290 کیلومتر خواهد شد. این مسافت حدود 96 کیلومتر بیشتر از مدل های الکتریکی ایونیک است.

 

به دلیل استفاده از فناوری‌های بالا باتری‌‌های کنونی خودرو در کمتر از یک ساعت شارژ خواهند شد.

 

این خودروسازی در بیانیه‌ای اعلام کرده که این اتوبوس‌های برقی نگاه این کمپانی به آینده خودروسازی را رقم می‌زنند و می‌توانند گام پیشین هیوندایی موتور به برنامه‌های تجاری آتی در این شرکت باشند.

 

این اتوبوس همچنین به فناوری‌های ایمنی جهت شناسایی عابرین پیاده و هشدار به سرنشینان مجهز شده است. دوربین‌های متعدد نیز زوایای کور در حرکترا به راننده نشان می‌دهند.

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------