ادغام انسان با ربات! ادغام انسان با ربات ,اخبار اختراعات ,خبرهای اختراعات
یک مرکز تحقیقاتی جدید در موسسه فناوری ماساچوست(MIT) می‌خواهد انسان را با ماشین آلات ادغام کند. 

به گزارش ایسنا و به نقل از آی‌ای، جهان برای افرادی که دارای معلولیت‌های جسمی و عصبی هستند، با فناوری‌های جدید می‌تواند جای بهتری شود.

 

بر اساس گزارش انجمن قطع عضو شدگان آمریکا، سالانه تقریباً 185 هزار قطع عضو در این کشور رخ می‌دهد و 3.6 میلیون نفر تا سال 2050 با قطع عضو زندگی خواهند کرد. این اعدادی است که نمی‌توان آنها را نادیده گرفت و اکنون دانشمندان در موسسه فناوری ماساچوست(MIT) در حال برنامه‌ریزی برای انجام کاری در این زمینه هستند.

 

راه حل آنها از یک فیلم علمی_تخیلی مبنی بر آمیختن انسان‌ها با ماشین‌ها به منظور رفع مشکل قطع عضو و سایر ناتوانی‌های جسمی و عصبی الهام گرفته شده است.

 

مرکز تحقیقاتی تازه تاسیس MIT موسوم به "مرکز بیونیک لیزا یانگ"، به لطف کمک 24 میلیون دلاری یک نیکوکار به نام "لیزا یانگ" ایجاد شده است.

 

"رافائل ریف" رئیس MIT در بیانیه‌ای گفت: "مرکز بیونیک لیزا یانگ" یک مرکز پویا برای دانشمندان، مهندسان و طراحان در سراسر MIT فراهم می‌کند تا با یکدیگر در پاسخ‌های انقلابی به چالش‌های معلولیت همکاری کنند.

 

این مرکز را پروفسور "هیو هر"(Hugh Herr) که خود نیز دچار قطع عضو دوگانه است و در زمینه پروتزهای رباتیک کار می‌کند، هدایت خواهد کرد. وی گفت: جهان توسط فناوری‌های موجود به شدت نیازمند رهایی از معلولیت‌ها است.

 

این دانشمند افزود که ما باید به طور مداوم به سمت آینده‌ای برویم که معلولیت دیگر یک تجربه مشترک زندگی نباشد.

 

"هر" در کنار "اد بویدن" پروفسور نوروتکنولوژی در MIT، یک استاد مهندسی بیولوژیکی، علوم مغزی و شناختی، یک ستاد در زمینه هنرها و علوم رسانه‌ای و یک استاد از موسسه "مک‌گاون" و مرکز پزشکی "هاوارد هیوز" که خالق مشهور ابزار تجزیه و تحلیل و کنترل مغز است، همکاری خواهد کرد.

 

تلاش برای ادغام ذهن و بدن با عوامل خارجی در چند سال گذشته کاملاً عادی شده است. شرکت "نورالینک"(Neuralink) متعلق به "ایلان ماسک" به دنبال ادغام ذهن با رایانه است و همکاری‌های انسانی و ماشینی بیشتری در حال ظهور است. در آینده حتی ممکن است این ادغام ماشین‌ها با انسان‌ها فراتر از رویکرد مقابله با معلولیت‌ها شود و به ما قدرت و هوش ابرانسانی بدهد.

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

    سایر مطالب کامپیوتر و اینترنت

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------