رونمایی از یک ربات دوچرخ با کارایی فوق‌العادهربات دوچرخ  ,اخبار اختراعات ,خبرهای اختراعات
ربات "اسنتو پرو"(Ascento Pro) یک ربات خودران دو چرخ با توانایی‌های باورنکردنی است که به عنوان مثال می‌تواند از پله‌ها بالا برود و همچنین با سرعت ۱۲ کیلومتر در ساعت حرکت کند. 

به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی میل، یک ربات دو چرخ و کاملاً خودران موسوم به "اسنتو پرو"(Ascento Pro) که توسط محققان موسسه فناوری فدرال زوریخ(ETH Zürich) ساخته شده قادر است از پله‌ها بالا برود و می‌تواند با سرعت ۱۲ کیلومتر در ساعت حرکت کند.

 

"اسنتو پرو" در واقع ساخته شرکتی به نام "اسنتو روبوتیکس"(Ascento Robotics) است که از دل موسسه فناوری فدرال زوریخ سوئیس(ETH Zürich) زاییده شده و یک نسخه ارتقا یافته از ربات‌های پیشین این شرکت است.

 

این ربات بامزه که شبیه به یک کالسکه کودک است، می‌تواند کاربردهایی در بازرسی، نظارت و تحویل بسته داشته باشد.

 

هنوز مشخص نیست که این ربات چه زمانی و با چه قیمتی به بازار عرضه خواهد شد.

 

سازندگان این ربات در وب‌سایت خود توضیح دادند: "اسنتو روبوتیکس" در حال توسعه یک ربات متحرک خودران است که قادر است تعادل خود را در شرایط مختلف به خوبی حفظ کند و از موانعی نظیر پله عبور کند و تطبیق پذیری و سرعت بالایی نیز دارد.

 

طراحی این ربات شامل یک سر نسبتا کوچک است که با یک جفت پایه به دو چرخ که به طور مستقل کار می‌کنند، متصل شده است.

 

این چرخ‌ها به ربات اجازه می‌دهند در کنار هم و بر روی انواع مختلفی از سطوح حرکت ‌کنند و اگر دچار تکان یا ضربه یا لغزش شوند همچنان بتوانند تعادل خود را حفظ کنند. این ربات می‌تواند پایه‌های خود را خم کند تا به شکل متعادل از روی موانع در مسیر خود بپرد و عبور کند. علاوه بر این، امکان پریدن‌های مکرر به این ربات اجازه می‌دهد تا به طور پیوسته از پله‌ها بالا برود.

 

در حالی که این ویژگی‌ها در مدل قبلی این شرکت به نام "اسنتو ۲"(Ascento ۲) نیز وجود داشت، اما این نسخه جدید از حالت حرکت کاملاً خودران که با ترکیبی از دوربین‌های داخلی، حسگرهای نوری و حسگر لیدار(LiDAR) به دست آمده است، بهره می‌برد.

 

این ربات همچنین می‌تواند به ایستگاه شارژ خود برگردد و به یک درگاه در قسمت زیر بدنه خود به شارژ متصل ‌شود.

 

"اسنتو پرو" می‌تواند با هر بار شارژ کامل هشت ساعت حرکت کند که بهبود قابل توجهی نسبت به زمان کار ۱.۵ ساعتی در ربات "اسنتو ۲" است و حتی در صورت نیاز می‌توان باتری خالی شده آن را به راحتی با یک باتری کاملاً شارژ شده تعویض کرد تا دوباره کار کند.

 

این نسخه جدید همچنین دارای چرخ‌های بزرگ‌تری نسبت به مدل قبلی خود است که فقط می‌توانست به سرعت هشت کیلومتر در ساعت برسد.

 

حالت حفظ تعادل و تطبیق پذیری "اسنتو پرو" به آن این امکان را می‌دهد که در صورت واژگونی یا هل داده شدن، خود را از زمین بلند کند.

 

این ربات همچنین می‌تواند در حالی که منتظر دستورالعمل‌های بیشتر از اپراتورهای خود است، به منظور صرفه‌جویی در مصرف انرژی به آرامی در جایی بنشیند.

 

سازندگان این ربات می‌گویند: "اسنتو پرو" به لطف کارایی‌های خود می‌تواند بسته‌ها را تا کیلومترها و به لطف فناوری بالا رفتن از پله‌ها به مکان‌هایی که ربات‌های معمولی نمی‌توانند بروند، حمل کند و به دلیل پایداری و استحکام و حفظ تعادل خود می‌تواند بسته‌ها را بدون آسیب رسیدن به محتویات آنها تحویل دهد.

 

این ربات به طور قابل‌توجهی سریع‌تر از سایر ربات‌ها است که آن را به یک نامزد ایده‌آل برای یک سیستم تحویل کارآمد تبدیل می‌کند.

 

سازندگان می‌گویند کاربردهای آن می‌تواند شامل تحویل غذا، پستچی شدن و حمل و نقل نمونه‌های آزمایشگاهی در بیمارستان‌ها باشد.

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------