سگ رباتیک چینی از راه رسید سگ رباتیک  ,اخباراختراعات,خبرهای اختراعات
یک شرکت چینی از تولید رباتی چهارپا و مشابه با سگ‌ها خبر داده که به جای سر آن نیز یک بازو به کار گرفته شده و می‌تواند انواع موانع را شناسایی و از آنها عبور کند.

 به گزارش مهر به نقل از نیواطلس، شرکت یونی تری می‌گوید ربات آلینگو از انعطاف زیادی نیز برای انجام حرکت‌های مختلف برخوردار است. بازویی از این ربات که در سر آن نصب شده می‌تواند درها را به راحتی باز کند.

 

این بازو با ابزارهای محرک قابل تعویض مانند یک گیره دو انگشتی، یک گیره نرم سه انگشتی یا یک ضمیمه مکنده دوگانه عرضه می‌شود و این ابزار به آن اجازه می‌دهد تا کارهایی مانند برداشتن اشیا، باز کردن درها و بستن یا باز کردن پیچ‌ها را انجام دهد.

 

این ربات که به زد ۱ هم مشهور است در دو مدل ایر و پرو عرضه خواهد شد. هر دو مدل دارای آزادی عمل کامل، قابلیت تشخیص برخورد، سیستم عامل اوبونتوی سازگار با برنامه‌های مختلف، و توانایی آموزش برای انجام وظایف تازه با هدایت فیزیکی از طریق انجام حرکات ضروری هستند.

 

مدل ایر سبک تر بوده و وزن آن ۴.۱ کیلوگرم است. در مقابل پرو ۴.۳ کیلوگرم وزن دارد. حداکثر ظرفیت حمل بار ایر ۲ کیلوگرم و این رقم در مورد پرو ۵ کیلوگرم است.

 

در حال حاضر هیچ اطلاعاتی در مورد زمان عرضه زد ۱ یا قیمت آن وجود ندارد.

 

تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------