ویژگی های یک کارت ویزیت خوب و حرفه ایانواع کارت ویزیت, ابعاد کارت ویزیت, سایز استاندارد کارت ویزیت

اصول طراحی یک کارت ویزیت خوب

 

یک کارت ویزیت خوب و حرفه ای چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ 

شاید فکر کنید کارت‌های ویزیت دیگر در عصر دیجیتال مناسب نیستند، اما باید بدانید آنها همچنان یکی از ضروری‌ترین ابزارها برای تجارت شما هستند. لینکدین و دیگر پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی عالی هستند، اما کارت‌های ویزیت مؤثرترین استراتژی در ارتباط با شبکه‌های حضوری هستند. آنها می توانند به عنوان یادآور فیزیکی کسب و کار شما برای مشتریان یا مهارت های شما برای یک کارفرما باشند.

آمارها نشان می دهد که سالانه نزدیک به 10 میلیارد کارت ویزیت تنها در ایالات متحده چاپ می شود که این رقم هیچ نشانه ای از کاهش کارت ویزیت نیست. اگر تعجب می کنید که چرا کارت ویزیت اینقدر مهم است، دلایل زیادی وجود دارد. شبکه سازی به معنای ایجاد یک ارتباط واقعی و رو در رو است و اینجاست که ابزارهایی مانند رسانه های اجتماعی و ایمیل کوتاه می آیند. به شخصی با تماس چشمی، یک دست دادن دوستانه و یک کارت ویزیت طراحی شده ارائه دهید و شما این رابطه حرفه ای را شخصاً ایجاد کرده اید.

 

نکته حرفه ای: همیشه چند کارت ویزیت در دسترس داشته باشید. اینگونه همیشه آماده برقراری ارتباط با مشتریان بالقوه خواهید بود.

 

وقتی صحبت از موفقیت آمیز بودن کاری به میان می آید، یک کارت ویزیت با طراحی حرفه ای می تواند کار سخت را برای شما آسان کند، زیرا به شرکت شما کمک می کند تا به یاد ماندنی بماند و همچنین تمام اطلاعات مهم تماس شما را در یک فضای واحد و مفید ارائه می دهد.

 

خصوصیات کارت ویزیت خوب, کارت ویزیت خوب و حرفه ای, اصول طراحی یک کارت ویزیت خوب

طرح کارت ویزیت

 

ویژگی های یک کارت ویزیت حرفه ای

همه ما می دانیم که یک کارت ویزیت عالی می تواند به محصول، کسب و کار یا خدمات شما کمک کند تا از بقیه متمایز شود. به آنچه که کارت ویزیت شما باید شامل شود نگاه کنید.

 

1. اندازه و شکل

قبل از اینکه بنشینید و کارت ویزیت خود را طراحی کنید، مهم است که بدانید کارت شما چه اندازه و شکلی خواهد داشت. این نه تنها بر اندازه متن و مقدار اطلاعاتی که می‌توانید وارد کنید تأثیر می‌گذارد، بلکه مواردی مانند معمولی بودن یا غیر انطباق‌طلبی جسورانه را نیز به شما منتقل می‌کند. 

 

کارت‌های ویزیت قبلاً به چند شکل بسیار ساده براساس اندازه استاندارد و شکل مستطیلی ارائه می‌شدند. انتخاب‌های طرحی که در چاپ داشتید نسبتاً ساده بودند، و محدود به آنچه که می‌توانستید بر روی لترپرس مونتاژ کنید. با توجه به پیشرفت در چاپ و تغییر در سلیقه خلاقانه، کارت‌های ویزیت مطابق با تصورات طراحان خود تغییر شکل داده‌اند.

امروزه، دیدن کارت‌های ویزیت در اندازه‌های کوچک یا کارت‌های بزرگ که به شکل‌های خلاقانه طراحی شده‌اند، اصلاً غیرعادی نیست، کارت‌های ویزیت‌هایی که ذهن و همچنین چشم را درگیر می‌کنند. انتخاب یک شکل یا اندازه منحصر به فرد می تواند به متمایز کردن کارت ویزیت شما از بقیه و جلب توجه گیرنده کمک کند.

 

2. لوگو

لوگوی شما باید برجسته ترین ویژگی ها را داشته باشد و پس از آن نام شما. لوگوی شما معمولا از رنگ هایی را که در کارت خود استفاده می کنید تقلید می کند. لوگو می تواند نیمی از یک کارت یک طرفه و یا تمام کارت دو طرفه را به خود اختصاص دهد.

 

کارت ویزیت خوب و حرفه ای, اصول طراحی یک کارت ویزیت خوب, طراحی کارت ویزیت

نمونه کارت ویزیت

 

3. تایپوگرافی

انتخاب تایپوگرافی شما یکی از مهمترین تصمیماتی است که در طراحی خود می گیرید. تایپوگرافی علم حروف نویسی است، به ویژه اینکه چگونه یک خواننده وقتی به حروف یک صفحه نگاه می کند با کلمه نوشته شده درگیر می شود. در بیشتر موارد، حروفی که انتخاب می‌کنید، بیشتر فضای کارت ویزیت شما را اشغال می‌کند و برای انتقال اطلاعات به وضوح و با تأثیر مناسب ضروری است.

 

4. مهم ترین اطلاعات را درج کنید

وسوسه انگیز است که اندازه فونت را کاهش دهید و اطلاعات بیشتری را که در کارت ویزیت خود دارید درج کنید. برخی از طراحان کارت‌هایی می‌سازند که شامل موارد اصلی (نام، عنوان، نام کسب‌وکار، تلفن، ایمیل، وب‌سایت) است و برخی علاوه بر اطلاعات اصلی آدرس شبکه‌های اجتماعی، زمینه کاری، فهرست جامع خدمات و بیوگرافی را نیز اضافه می کنند. اگر این مقدار اطلاعات را روی کارت خود دارید، مطمئناً به دلیل بار بیش از حد اطلاعات، توجه گیرنده را از دست خواهید داد.

 

شما باید به اندازه‌ای اطلاعات درج کنید که علاقه گیرنده را برانگیزد و آن را به یاد ماندنی کنید، پس کارت ویزیت خود را با گزینش در مورد اطلاعاتی که درج می کنید ساده نگه دارید.

 

کارت ویزیت خوب و حرفه ای, اصول طراحی یک کارت ویزیت خوب, طراحی کارت ویزیت

خصوصیات کارت ویزیت خوب

 

5. با وب سایت و سایر مطالب تبلیغاتی خود سازگار باشید

با این کار مشتریان شما راحت تر شما را به یاد می آورند و می شناسند. اگر وب‌سایت یا سایر موارد تبلیغاتی ندارید، اما کسب‌وکار شما دارای یک لوگوی ثابت است یا به دلیل چیزی خاص شناخته شده است (اعم از تابلوی شما، ساختمان، لباس کارکنان و غیره)، سعی کنید از آن در طراحی کارت خود استفاده کنید.

 

6. جنس و کیفیت کاغذ

کیفیت کاغذی که استفاده می کنید می گوید که چقدر به جزئیات اهمیت می دهید. همیشه از بهترین کاغذی که می توانید استفاده کنید. در بسیاری از مشاغل، انتخاب یک کاغذ بهتر به میزان قابل توجهی بیشتر به کیفیت نتیجه می‌افزاید تا به هزینه. ضخامت و بافت کاغذ شما بر احساسی که گیرنده آن را در دست می‌گیرد تأثیر می‌گذارد. 

 

گردآوری:بخش کامپیوتر و اینترنت بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

    سایر مطالب کامپیوتر و اینترنت

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------