ماژول گوشی چیست؟ مزایا و معایب آنماژول گوشی, ماژول گوشی چیست, مزایای ماژول گوشی

ماژول گوشی چیست ؟ مزایا و معایب آن

 

آشنایی با ماژول گوشی چیست؟

ماژول گوشی، ابزارهای کاربردی هستند که از گوشی جدا هستند و می توان آن ها را به گوشی متصل کنید. همه ی گوشی های هوشمند ماژول ندارند و نمی توان به آن ها ماژول اتصال کرد؛ بلکه باید توسط شرکت سازنده طراحی و ساخته شوند.

ماژول گوشی چیست؟

ماژول ها ابزارهای کاربردی هستند که یک گوشی ساده را تبدیل به یک ابزار حرفه ای می کنند. ماژول گوشی، ابزارهای متنوعی هستند که شرکت سازنده گوشی برای برخی مدل ها طراحی کرده و ساخته است.

 

ماژول ها ابزارهای جدا از گوشی هستند که می توان آن ها را به گوشی متصل کرد و یا حتی جایگزین بخشی از گوشی شوند. بنابراین شما با خرید گوشی های ماژول دار می توانید از ابزارهای متنوع آن استفاده کنید.

 

یک تلفن ماژولار یک طراحی جدید گوشی هوشمند است که در آن قطعات مختلف را می توان برای انواع عملکردهای مختلف جایگزین کرد. همکاری های توسعه دهندگانی مانند Project Ara در حال کار بر روی نمونه های اولیه این نوع گوشی هستند.

 

تلفن های ماژولار به عنوان ترانسفورماتور موبایل نیز شناخته می شوند.

 

تلفن هوشمند ماژولار، تلفن هوشمندی است که با استفاده از قطعاتی ساخته شده است که می توانند به طور مستقل به عنوان ماژول ارتقا یا جایگزین شوند. هدف از این کار کاهش ضایعات الکترونیکی، کاهش هزینه های تعمیر و افزایش راحتی کاربر است.

 

مهمترین جزء، برد اصلی است که سایرین (مانند دوربین یا باتری) به آن وصل می شوند. اینها در ماژول هایی با قابلیت جدا کردن آسان بسته بندی شده اند که می توانند در صورت نیاز، بدون نیاز به لحیم کاری مجدد جایگزین شوند. قطعات را می توان از فروشگاه های سخت افزار گوشی و موبایل تهیه کرد.

 

هدف گوشی های موبایل مدولار تغییر آن است و به شما امکان می دهد گوشی هوشمند خود را دقیقاً با ویژگی ها و قطعات مورد نیاز خود بسازید. 

 

تلفن های ماژولار همچنین قول کاهش ضایعات الکترونیکی و صورت حساب های تعمیر را می دهند، زیرا می توان قطعات شکسته را با قطعات جدید تعویض کرد.

 

دلایل کاهش محبوبیت گوشی های ماژولار, ویژگی های مهم ماژول گوشی, علت کاهش محبوبیت ماژول گوشی

درباره ی ماژول گوشی

 

چالش های ماژول گوشی :

منتقدان خاطرنشان می کنند که یک تلفن ماژولار باید آنقدر اتصالات بادوام داشته باشد که هنگام افتادن، قرار دادن در جیب یا نشستن روی آن از هم نپاشد.

 

تلفن های موجود برای فضای فیزیکی بسیار، بهینه شده اند، ماژول های قابل اتصال را که از نظر فضا بسیار، بهینه هستند، دشوار می کنند و پیکربندی و تأیید نظارتی سخت افزار رادیویی پیچیده تر می شود.

 

نگرانی دیگر این است که مصرف کنندگان با انتخاب های زیاد دچار مشکل می شوند، تلفن های از پیش بسته بندی شده را ترجیح می دهند. تا زمانی که محصولات در دسترس قرار نگیرند، مشخص نیست که بازار اجزای ثانویه چقدر قابل دوام خواهد بود.

 

برخی از منتقدان نگران از دست دادن کنترل سازنده بر روی پلت فرم کامل سخت افزار، فرسایش نام تجاری، مصرف کنندگانی هستند که انتخاب های ضعیفی انجام می دهند، اینکه آیا قطعات خریداری شده ی جداگانه، هزینه بیشتری نسبت به یک تلفن از پیش بسته بندی شده دارند یا خیر، و اینکه آیا تلفن های ماژولار گرانتر خواهند بود و مستعد شکستن هستند. 

 

طرفداران امیدوارند که بتوانند بر چالش های فنی غلبه کنند و یک اکوسیستم بازار پایدار با رقابت دقیق تری را ممکن سازند که با انتخاب های بهتر و ارزان تر، به نفع مصرف کنندگان خواهد بود.

 

دلایل کاهش محبوبیت گوشی های ماژولار :

- پیچیدگی قطعات ماژولار و نحوه اتصال آن ها : همانطور که در بالا گفتیم ماژول ها به دستگاه وصل می شوند و برای استفاده از آن ها باید آن قطعات اضافی را با خود حمل کنند. علاوه بر مشکل حمل کردن آن نحوه ی اتصال آن به دستگاه می باشد.

 

- قیمت بالای ماژول ها و کارایی کم آن ها.

 

ویژگی های مهم ماژول گوشی:

• قابل تعویض بودن

• هزینه های کمتر برای تعمیر و راحتی تعمیر کردن ماژول ها

• استفاده راحت و آسان

• ضایعات الکترونیکی کمتر

• بهبود سخت افزار و نرم افزار

 

گردآوری: بخش کامپیوتر بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

    سایر مطالب کامپیوتر و اینترنت

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------