چرا باتری گوشی من هنگام شارژ کم می شود؟دلایل کم شدن باتری گوشی هنگام شارژ, رفع کم شدن باتری گوشی در هنگام شارژ

چرا باتری گوشی هنگام شارژ کم می شود

 

علت کم شدن شارژ گوشی هنگام شارژ + رفع مشکل

شما گوشی خود را به برق وصل کرده اید و مدتی است که در حال شارژ شدن است. اما به نماد باتری نگاه می کنید و متوجه می شوید که درصد باتری از زمانی که از آن استفاده کرده اید کاهش یافته است. اگر این مشکل ادامه پیدا کند، می تواند استفاده از تلفن را برای شما غیرممکن کند. در این مطلب از بیتوته شما را با علل کم شدن باتری گوشی هنگام شارژ آشنا می کنیم.

زمانی که گوشی خود را شارژ می کنید، قرار است درصد باتری را افزایش دهید. اگر متوجه شدید که در عوض کاهش می یابد، می توانید بپرسید: چرا باتری گوشی من هنگام شارژ کم می شود؟ این یک مشکل بسیار ناامید کننده است.

 

چندین دلیل احتمالی وجود دارد که چرا ممکن است این اتفاق بیفتد. معمولاً یکی از دلایل این است که تلفن شما کابل وصل شده را تشخیص می دهد اما برقی به باتری تلفن ارسال نمی شود. یا شاید باتری گوشی شارژ باتری را رد می کند. دلایل آن می تواند از مشکل شارژر گرفته تا مشکل درگاه شارژ یا حتی گوشی خراب باشد. در ادامه این مشکلات را بررسی می کنیم.

 

رفع کم شدن باتری گوشی در هنگام شارژ, جلوگیری از کم شدن باتری گوشی هنگام شارژ

علت کم شدن خود به خود باتری گوشی هنگام شارژ

 

خرابی برد فرعی/پورت شارژ

جدی ترین دلیلی که باعث می شود باتری در حین شارژ شدن تمام شود، می تواند خراب بودن برد فرعی باشد. پورت شارژ به ساب برد متصل است، بنابراین مشکلات شارژ مانند شارژ بیش از حد، گرمای بیش از حد، نوسانات ولتاژ می تواند باعث آسیب به ساب برد شود.

 

خرابی ساب برد گوشی (درگاه شارژ) نیز گاهی اوقات می تواند ناشی از آسیب مایع باشد، به خصوص زمانی که مایع زیر صفحه نمایش LCD قرار می گیرد. اگر به همین دلیل باتری گوشی شما در هنگام شارژ کم می شود، کار درست این است که آن را برای تعمیر نزد تکنسین تلفن همراه ببرید.

 

بسته به علت آسیب، ممکن است تعمیر شود یا به طور کامل تعویض شود. اگر گوشی دیگر تحت پوشش گارانتی یا هیچ محصول بیمه ای نباشد، تعویض ساب برد ممکن است گران باشد، اما مهم است که آن را با یک محصول اصلی جایگزین کنید.  

 

تلفن بیش از حد گرم می شود

اگر تلفن شما در حال حاضر بیش از حد گرم شده است، ممکن است متوجه شوید که باتری در حین شارژ کردن آن کم شده است. دستگاهی که بیش از حد گرم می شود نمی تواند شارژ باتری زیادی را بپذیرد و ممکن است گوشی به هیچ وجه شارژ نشود یا در عوض باتری کاهش یابد.

ابتدا گوشی را خاموش کنید و اجازه دهید قبل از شروع به شارژ کردن، خنک شود. این باید مشکل را حل کند، اگر مشکل گرمای بیش از حد باشد.

 

جلوگیری از کم شدن باتری گوشی هنگام شارژ, علت کم شدن خود به خود باتری گوشی

کم شدن باتری گوشی هنگام شارژ

 

ممکن است ناشی از شارژر/کابل بد باشد

گاهی اوقات، استفاده از شارژر و کابل اشتباه می تواند باعث کاهش باتری گوشی شما در حین شارژ شود. معمولاً پس از بازگشت به کابل و شارژر اصلی و سالم، این مشکل باید حل شود. می توانید بررسی کنید که آیا از شارژر توصیه شده سازنده استفاده می کنید یا خیر.

 

شاید به مسافرت رفته اید و مجبور شده اید از یک شارژر دیگر برای شارژ دستگاه خود استفاده کنید. اگر این کار را به طور منظم انجام دهید، می تواند باعث کاهش باتری گوشی در هنگام شارژ شود. اگر شارژر بیش از نیاز باتری انرژی تولید می کند، برای گوشی شما مضر است.

 

به عنوان یک اقدام پیشگیرانه، مطمئن شوید که فقط از شارژرهای توصیه شده برای تلفن همراه خود استفاده می کنید. اگر مجبور به استفاده از شارژر دیگری هستید، اطمینان حاصل کنید که ظرفیت آنها یکسان است. دلیلی وجود دارد که سازنده برای هر دستگاه شارژر خاصی را توصیه می کند. یک شارژر/آداپتور با ولتاژ بالاتر یا پایین تر می تواند به گوشی شما آسیب برساند.

 

پریز دیواری خراب است

این گزینه دلیل رایجی برای کاهش باتری گوشی در هنگام شارژ نیست. اما، این باید اولین چیزی باشد که به ذهن می رسد. آزمایش برای این کار بسیار آسان است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که شارژر را به یک پریز دیواری دیگر وصل کنید و ببینید آیا باتری شروع به افزایش می کند یا خیر. اگر کار کرد، که مشکل حل شده ، اما اگر نه، می‌توانید گزینه‌های دیگر را بررسی کنید تا متوجه شوید مشکل چیست.

 

 علت کم شدن شارژ گوشی هنگام شارژ, مشکل خالی شدن باتری گوشی

دلایل کم شدن باتری گوشی هنگام شارژ

 

استفاده از پورت USB کامپیوتر

پورت های USB کامپیوتر معمولاً شارژ کافی برای مطابقت با نیازهای باتری تلفن تولید نمی کنند. اگر از یک درگاه USB شارژ می‌کنید و همچنین از برخی برنامه‌های تخلیه باتری مانند بازی‌ها و Google sync استفاده می‌کنید، ممکن است در حین شارژ با کاهش باتری مواجه شوید.

 

برای رفع این مشکل، گوشی را از یک سوکت یا پریز معمولی شارژ کنید. همچنین سعی کنید در حین شارژ شدن تمام برنامه ها را خاموش کنید و ببینید آیا درصد باتری شروع به افزایش می کند یا خیر. اگر این مشکل را حل نکرد، دلایل دیگری می تواند مسئول باشد.

 

یک برنامه در حال تخلیه باتری شما است

گاهی اوقات ممکن است در حال کار با تلفن خود باشید و برخی از سرویس ها به دلیل برق کم خاموش شوند. معمولاً این برنامه ها و خدمات پس از وصل شدن تلفن به برق، خود به خود روشن می شوند. هنگامی که این اتفاق می افتد، می تواند باعث شود باتری شما در هنگام شارژ آن کاهش یابد. همچنین مواردی مانند همگام‌سازی یا دانلود نرم‌افزار و به‌روزرسانی‌هایی که به دلیل باتری کم متوقف شده‌اند، می‌توانند پس از روشن شدن گوشی شروع به کار کنند.

 

اگر علت این موضوع باشد، به محض خاموش شدن این برنامه‌ها یا به‌محض پایان به‌روزرسانی، باتری شما باید افزایش یابد. سعی کنید سرویس های GPS و 4G را نیز خاموش کنید. اگر اینها کار نکرد، گوشی را کاملا خاموش کنید و ببینید آیا باتری شروع به افزایش می کند یا خیر.

 

برای رفع کم شدن باتری گوشی در هنگام شارژ چه باید کرد؟

جدای از امتحان کابل‌های شارژر، آداپتورها و سوکت‌های مختلف، به سختی می‌توانید برای رفع این مشکل در خانه اقدام کنید. از آنجایی که شما متخصص تعمیرات گوشی نیستید، بهتر است گوشی را به یک تعمیرگاه حرفه ای گوشی ببرید.

 

گردآوری:بخش کامپیوتر و اینترنت بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------