چگونه در آیفون، آیپد و مک برای یادآوری تماس (Call Reminder) میانبر ایجاد کنیم؟یادآوری تماس در گوشی

 

چنانچه از اپلیکیشن یادآور (Reminder) در آیفون و آیپد خود استفاده می‌کنید، می‌توانید با استفاده از این اپلیکیشن از سیری بخواهید که برای شما یادآوری تماس تنظیم کند.

 

اپلیکیشن یادآور (Reminder) اپل در آیفون، آیپد و مک ویژگی جالبی دارد که این ویژگی تنها با دستیار صوتی سیری (Siri) فعال می‌شود. درحقیقت کاربر می‌تواند از سیری درخواست کند که یک یادآور برای تماس‌هایش تنظیم کرده و در موعد مقرر به او یادآوری کند. پیشنهاد می‌شود با ما همراه باشید تا در ادامه نحوه فعال‌سازی این ویژگی و تنظیم یک یادآور تماس در آیفون و آیپدها را با هم مرور کنیم.

 

نکته جالب اینجا است که این ترفند تنها با سیری فعال می‌شود و چنانچه کاربر همین عبارت یادآور را در جایی دیگر تایپ کند، میانبری برای یادآور تماس خود نخواهد داشت.

 

چگونه در آیفون، آیپد و مک برای یادآوری تماس میانبر ایجاد کنیم؟

1- ابتدا می‌بایست سیری را فعال کنید. برای این کار کافی است دکمه کناره بدنه و یا دکمه هوم را فشار داده و آن را برای چند ثانیه نگه دارید و یا در سیستم مک می‌توانید با گفتن «Hey Siri» و سپس با ضربه زدن روی دکمه سیری بر روی تاچ بار یا منو بار آن را فعال کنید.

 

2- حال درخواست خود را بیان کنید؛ برای مثال می‌توانید بگویید: Remind me to call Zac at 12:10 pm

 

3- پس از آن شما یک آیکون تلفن شکل رنگی خواهید دید که در کنار آن یک میانبر برای برقراری تماس نیز ظاهر شده است.

 

در تصاویر زیر نحوه نمایش یادآور تماس در آیفون و میانبر ایجاد شده را مشاهده می‌کنید:

 

ایجاد یادآوری تماس میانبر در آیفون و آیپد

  

اگر مایل باشید که فورا تماس موردنظر را برقرار کنید، کافی است روی آیکون تلفن ضربه بزنید. البته شما می‌توانید با استفاده از لانگ پرس (انگشت خود را برای چند ثانیه روی گزینه موردنظر نگه دارید) روی یادآور ضربه بزنید و سپس از میان گزینه‌های موجود، Call Now را انتخاب کنید.

 

در مک نیز شما گزینه برقراری تماس در یادآور را خواهید داشت اما این میانبر مشابه میانبری که برای یادآوری تماس در آیفون و آیپد ایجاد می‌شود، نیست. نکته جالب اینجا است که چنانچه کاربر تعدادی مخاطب با نام‌های مشابه داشته باشد، سیری ابتدا از او سوال می‌کند که برای کدامیک از این مخاطبان خود قصد دارد یادآور تماس بگذارد.

 

این حالت برای مواقعی که برای یک کاربر بیش از یک شماره تلفن ثبت شده است نیز اتفاق می‌افتد. در این حالت می‌بایست نام خانوادگی و شماره تلفنی که قصد دارید در موعد مقرر با آن تماس بگیرید را برای سیری مشخص کنید.

 

منبع:plaza.ir

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------