نگران نباشید، من اینجام!اپلیکیشن اندروید, دستگاه هوشمند اندرویدی

اشتراک موقعیت مکانی خود با مخاطبان موردنظرتان 

 

با پیشرفت فناوری روز به روز امکانات بیشتری در اختیار کاربران قرار می‌گیرد، اما در کنار این پیشرفت‌ها، متاسفانه اغلب جوامع نیز ناامن‌تر شده‌اند و نیاز به ابزارهای تامین امنیت روز به روز افزایش می‌یابد. 

تابه‌حال چند بار نگران گم شدن عزیزانتان شده‌اید یا چند بار دیر آمدنشان به منزل موجب نگرانی شما شده است؟ علاوه بر این نگرانی‌ها ممکن است خودتان در شرایطی قرار داشته باشید که نگران امنیت خود باشید.

 

به‌عنوان مثال ممکن است ساعت 12 شب قصد رفتن به فرودگاه را داشته باشید، اما به‌دلیل نگرانی‌های خود ترجیح دهید موقعیت مکانی‌تان را در اختیار دوستان و آشنایان یا همسرتان قرار دهید تا در صورت بروز هرگونه اتفاقی بسرعت بتوانند شما را پیدا کنند.

 

ترفندی که در ادامه قصد داریم به شما معرفی کنیم برای پایان دادن به تمام این نگرانی‌ها (در دستگاه‌های هوشمند مجهز به اندروید) است. به کمک این ترفند و با استفاده از یک اپلیکیشن می‌توانید در صورت نیاز موقعیت مکانی خود را با مخاطبان موردنظرتان به اشتراک بگذارید یا مکان فعلی فرزند، همسر یا دوستان خود را که نگران آنها هستید مشاهده کرده و در صورتی که اتفاقی برای آنها رخ داده به آنها کمک کنید.

 

اپلیکیشن اندروید, دستگاه هوشمند اندرویدی

آموزش کار با اپلیکیشن Trusted Contacts

 

به پلی‌استور گوگل یا لینک زیر مراجعه کرده و اپلیکیشن Trusted Contacts را دریافت و روی دستگاه هوشمند اندرویدی خود نصب کنید:

http://tiny.cc/click_trustedcontacts

 

پس از نصب و اجرای اپلیکیشن، مراحل اولیه شامل راهنما و صدور مجوزهای لازم جهت اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی را طی کنید تا صفحه‌ای با عنوان Select your Trusted contacts نمایش داده شود.

 

گزینه Next را فشار داده و مخاطبان مورد اعتمادتان که قصد دارید در صورت نیاز بتوانند موقعیت مکانی شما را مشاهده کنند یا در صورت نیاز یا حتی احساس خطر بتوانید موقعیت خود را به آنها ارسال کنید، انتخاب کنید.

 

مراحل انتخاب مخاطبان را دنبال کرده و در پایان با انتخاب گزینه Done به صفحه اصلی اپلیکیشن وارد شوید.

از این پس هرگاه بخواهید موقعیت مخاطبی را درخواست کنید یا موقعیت خود را برای هریک از مخاطبان خود ارسال کنید کافی است روی نام مخاطب فشار دهید و در ادامه یکی از دو گزینه 

Ask for location (درخواست موقعیت مخاطب) یا Share your location (ارسال موقعیت خودتان به مخاطب) را انتخاب کنید.

 

با ارسال موقعیت خودتان، اعلانی برای مخاطب موردنظر در دستگاه هوشمند او ارسال می‌شود (در صورتی‌که اپلیکیشن Trusted Contacts را نصب نکرده باشد اعلان را روی ایمیل خود دریافت خواهد کرد) و در صورتی‌که موقعیت فردی را درخواست کنید پنجره هشداری برای اخذ اجازه جهت ارسال موقعیت به مخاطب شما ارسال می‌شود. در این شرایط مخاطب شما می‌تواند درخواست موقعیت را رد یا با آن موافقت کند. همچنین در صورتی‌که مشکلی برای مخاطب شما رخ داده باشد و قادر به رد یا تائید درخواست نباشد، به‌طور خودکار پس از پنج دقیقه درخواست شما تائید شده و موقعیت برایتان ارسال می‌شود.

منبع:jamejamonline.ir

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------