دلایل کار نکردن صفحه لمسی گوشی + راه حلتعمیر صفحه لمسی گوشی, خراب شدن صفحه لمسی گوش, رفع مشکل کار نکردن صفحه لمسی گوشی

گلس بر روی صفحه نمایش گوشی مانع تداخل آسیب و کار نکردن صفحه لمس می شود

 

چطور مشکل کار نکردن صفحه گوشی را حل کنیم؟ 

یکی از گران ترین قطعات گوشی موبایل صفحه نمایش آن است به همین خاطر بسیاری از افراد با صفحه شکسته موبایل خود کنار می آیند و تا زمانی که از کار نیوفتد به فکر تعویض آن نیستند ، زیرا تعویض صفحه نمایش گوشی موبایل هزینه زیادی را برای شما خواهد داشت.

 

 دلیل کار نکردن تاچ گوشی, کار نکردن صفحه لمسی گوشی, علت کار نکردن صفحه لمسی گوشی

کار نکردن صفحه لمسی گوشی نیازمند تعویض صفحه نمایش تلفن همراه است

 

دلیل کار نکردن صفحه نمایش گوشی چیست؟

یکی از ویژگی های لازم برای تبلت ها و گوشی های موبایل روان کار کردن صفحه نمایش و عملکرد درست آنهاست. هر گونه آسیب به صفحه نمایش گوشی مانند ضربه دیدن ، خراشیدگی ، رطوبت و .... می تواند عملکرد تاچ صفحه نمایش را تحت تاثیر قرار بدهد و آن را مختل کند. به طوری که کاربر مجبور شود صفحه نمایش و یا حداقل گلسی را که بر روی صفحه نمایش قرار دارد را تعویض کند.

 

بهترین راه محافظت از  صفحه نمایش گوشی موبایل استفاده از محافظ صفحه نمایش یا همان گلس گوشی است. اگر چه این روش نیز می تواند مشکلاتی را به وجود آورد برای مثال ممکن است به دلیل استفاده از محافظ صفحه نمایش ، یک حباب های بزرگ روی صفحه نمایش ایجاد شود که آزار دهنده است اما اگر این نصب گلس توسط یک فرد که مهارت کافی در این زمینه دارد انجام شود این اتفاق نخواهد افتاد. استفاده از این محافظ تقریبا ضروری است و هر شخص بعد از خرید یک گوشی نیاز به همچین محافظی دارد.

 

در ادامه به دلایلی که باعث کار نکردن صفحه نمایش گوشی می شوند ، اشاره می کنیم:

• افتادن و ضربه دیدن گوشی ممکن است به کابل اتصال دیجیتایزر به مادربورد آسیب بزند که منجر به مشکلاتی در نمایشگر می شود و ممکن است دلیل کار نکردن صفحه لمسی گوشی باشد.

• دیجیتایزر تاچ اسکرین به دلیل ضربه جا به جا شده است.

• آلودگی ، گرد و غبار ، مو و … می تواند عملکرد صفحه نمایش را مختل کند.

• هر گونه خراش یا ترک باعث کاهش حساسیت تاچ می شود.

 

 کار نکردن صفحه لمسی گوشی, دلیل کار نکردن صفحه نمایش گوشی, خراب شدن صفحه لمسی گوشی

یکی از علت های کار نکردن صفحه لمسی گوشی، ورود گرد و غبار داخل تلفن همراه است

 

راه حل های آسان و اولیه برای حل مشکل کار نکردن صفحه لمسی گوشی

صرف نظر از آگاهی و دانش شما از تکنولوژی موبایل این مراحل ، راه حل های اولیه و مقدماتی هستند که برای رفع مشکل از کار افتادن گوشی موبایل می توانید خودتان در منزل و قبل از مراجعه به تعمیرکار گوشی آن ها را امتحان کنید.

- دستگاه را ریستارت کنید.

- محافظ صفحه را از صفحه نمایش جدا کنید و کاور گوشی را در بیاورید.

- صفحه نمایش را با یک پارچه تمیز و بدون پرز تمیز کنید.

- مطمئن شوید دستانتان کاملا تمیز و خشک است و دستکش ندارید.

 

راه حل هایی برای کار نکردن صفحه نمایش گوشی

ریست کردن گوشی

اولین راه حل برای از کار افتادن صفحه نمایش گوشی این است که گوشی خود را مجدد راه اندازی کنید. منظور از ریست کردن یا راه اندازی مجدد این است که گوشی خود را خاموش و روشن کنید.

برای این کار می توانید دکمه پاور گوشی را نگه دارید و گزینه اندازه گیری مجدد را لمس کنید. و یا این که گوشی را خاموش کنید و بعد از این که گوشی ویبره زد 30 ثانیه صبر کنید و سپس  گوشی را روشن کنید.

 

سالم بودن قسمت های سخت افزاری

استفاده از کد تست ها ، یکی دیگر از روش هایی است که به واسطه آن می توانید از صحت عملکرد برخی از سخت افزار های گوشی را تشخیص دهید.

برخی از افراد این کد تست ها را به عنوان نرم افزار تعمیر تاچ گوشی می شناسند. در صورتی که این کد ها با عناوینی نظیر کد تست صفحه نمایش ، کد تست باتری گوشی و موارد مشابه شناخته می شوند.

 

کد تست سلامت صفحه نمایش

کد گوشی های اندروید : #7353#*

کد گوشی های مدل اچ تی سی : *#*#3424*#*#

گوشی های مدل سونی : *#*#7378423*#*#

با توجه به مدل گوشی خود این کد ا را وارد کنید ، بعد از وارد کردن کد صفحه ای ظاهر می شود که اجازه تست قسمت های مختلف مانند اسپیکر ، چراغ قوه ، صفحه نمایش و … را به شما می دهد. با انتخاب بررسی تنظیمات صفحه نمایش روی قسمت های مختلف ال سی دی دست می کشید و متوجه می شوید که آیا تمامی پیکسل ها دچار مشکل هستند یا نه.

 

کار نکردن تاچ گوشی, دلیل کار نکردن تاچ گوشی, کار نکردن صفحه لمسی گوشی

اطمینان از سلامت سخت افزار راه حلی برای کار نکردن صفحه لمسی گوشی است

 

کارت حافظه را از گوشی خارج کنید

هنگ کردن گوشی ، یکی از دلایل رایجی است که در نهایت به گیر کردن صفحه نمایش گوشی ختم می شود. این مشکل می تواند به دلایل متفاوت مانند ویروسی شدن موبایل یا کارت حافظه پیش بیاید. در صورتی که از مموری کارت استفاده می کنید ، بهتر است آن را از گوشی خارج کرده و سپس موبایل خود را خاموش کنید و بعد از 30 ثانیه روشن کنید.

 

البته هنگ کردن گوشی می تواند دلایل دیگری نیز داشته باشد که می توان به پر شدن حافظه گوشی اشاره کرد. از قسمت تنظیمات گوشی می توانید میزان حافظه آزاد را بررسی کنید ، در صورتی که حجم زیادی از حافظه داخلی گوشی را با محتوا های مختلف پر کرده اید ، بهتر است برای مدتی فایل ها را از گوشی خود به حافظه جانبی دیگری مثل فلش مموری انتقال دهید.

 

فعال کردن safe mode گوشی

برنامه های شخص ثالث معیوب هم می توانند باعث مشکلات لمس صفحه نمایش شوند. در safe mode همه برنامه های شخص ثالث که دانلود کرده اید ، غیر فعال می شوند. اگر صفحه نمایش گوشی شما در این حالت درست عمل کرد باید برنامه های شخص ثالث و به خصوص برنامه هایی که اخیرا نصب کرده اید را غیر فعال یا حذف کنید.

 

ضربه زدن به تلفن همراه

اگر گوشی تلفن شما به دلیل ضربه دچار اختلال شده است ، ممکن است این اختلال ناشی از  مشکل دیجیتالی دستگاه موبایل باشد. در این حالت ضربه زدن به آرامی روی هر گوشه تلفن ممکن است باعث اتصال مجدد آن شود. اگر این راه حل هم کارساز نبود باید قطعات گوشی را از هم جدا کرد تا علت کار نکردن تاچ گوشی را بفهمیم.

 

آپدیت سیستم عامل گوشی

اولین راهکار ارائه شده توسط گوشی ها آپدیت کردن سیستم عامل است. همواره در بیشتر گوشی ها هر آپدیتی با حل مشکلاتی و اختلالات همراه است. به همین خاطر با زیاد شدن این گزارشات این مشکل پیش بینی می شود که در آپدیت های بعدی سیستم عامل این عیب برطرف می شود.

بنابراین به محض عرضه نسخه جدید اندروید ، سیستم عامل خود را به روز رسانی کنید.

 

خراب شدن صفحه لمسی گوش, رفع مشکل کار نکردن صفحه لمسی گوشی, کار نکردن تاچ گوشی

نخستین راهکار برای رفع کار نکردن صفحه لمسی گوشی آپدیت سیستم عامل است

 

کالیبره کردن صفحه نمایش گوشی

کالیبره کردن صفحه نمایش گوشی می تواند بسیاری از مشکلات صفحه نمایش لمسی را برطرف کند.

با زدن کد دستوری *#2663# می توانید گوشی را کالیبره کنید که امیدواریم با این روش مشکل گوشی شما حل شود. بعد از این که کد را وارد کردید یک صفحه مشکی با نوشته های طوسی رنک ظاهر می شود. در این صفحه دو دکمه وجود دارد که هر کدام را دو بار لمس کنید و خارج شوید.

 

سوالات متداول درباره کار نکردن تاچ گوشی

علت کار نکردن تاچ گوشی هنگام شارژ

این علت به دلیل خرابی آیسی شارژر می باشد. در برخی از گوشی ها آیسی علاوه بر وظیفه شارژ گوشی بر عملکرد تاچ گوشی هم تاثیر دارد. که خرابی آن باعث کار نکردن یا هنگ کردن در هنگام شارژ می شود.

 

علت کار نکردن تاچ گوشی شیائومی و هواوی 

اگر شما هم از این دو برند استفاده می کنید و بعد از تعویض ال سی دی دچار این مشکل شدید باید بدانید این دو برند برخلاف آیفون و سامسونگ ، نایاب ترین و کم ترین ال سی دی های اصل در بازار را دارند به عبارتی دیگر تاچ و ال سی دی اصلی برای دو برند شیائومی و هواوی به سختی پیدا می شوند.

 

علت کار نکردن یا هنگ کردن تاچ گوشی بعد از تعویض آن چیست؟

علت اصلی مربوط به کیفیت نامرغوب تاچ و ال سی دی است. در مدل های ارزان قیمت که با نام های تاچ ال سی دی آیسی دار یا ائلد 2 یا اورجینال نیو معروف هستند این اتفاق بیشتر رخ می دهد.

 

علت کار نکردن گوشی بعد از آب خوردگی

آب دارای املاح زیادی است و وقتی وارد گوشی می شود به قسمت مدار تاچ و یا فلت تاچ می رسد و با واکنش الکتریسیته سولفات زیادی تولید می کند. که این سولفات باعث اختلال در عملکرد تاچ می شوند اگر به سرعت این مدار توسط تعمیرکاران سرویس و تمیز شوند ، گوشی موبایل شما نیازی به تعویض تاچ پیدا نمی کند.

 

تعمیر صفحه لمسی گوشی, خراب شدن صفحه لمسی گوش, رفع مشکل کار نکردن صفحه لمسی گوشی

آب خوردگی با واکنش الکتریسیته سولفات سبب کار نکردن صفحه لمسی گوشی می شود

 

نتیجه گیری

در این مقاله به عواملی که باعث خراب شدن تاچ گوشی و کار نکردن صفحه نمایش آن می شود اشاره شد و همچنین راه هایی برای حل این مشکل نیز ارائه شد.

توصیه ما این است که در مرحله اول از گوشی های موبایل خود به طور کاملا محافظت و مراقبت کنید زیرا اگر بخواهید گوشی جدیدی بخرید هزینه زیادی به شما تحمیل می شود. همچنین تعمیر گوشی موبایل نیز هزینه های زیادی را در بر دارد.

 

توصیه دوم ما به شما این است که اگر تاچ و صفحه نمایش گوشی موبایل شما دچار مشکل شد با راه حل هایی که در بالا ارائه شد به حل این مشکل بپردازید و اگر مشکل حل نشد آن را به نزد تعمیر کار موبایل ببرید.

 

گردآوری: بخش کامپیوتر و اینترنت بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------