همه چیز درباره چالش Momo / چالش مومومراحل چالش مومو, چالش واتساپ momo

چالش Momo

 

درباره چالش Momo (مومو) چه می دانید؟

چالش مومو چالش جدیدی است که این روزها در واتس آپ فراگیر شده است. تصاویر یک دختر مرغ اهریمنی در سراسر کره زمین وحشت به وجود آورده است.

"چالش Momo " یک حقه بازی و افسانه شهری در اینترنت است که شایعه گسترش آن در شبکه های اجتماعی و رسانه های دیگر است. گزارش شده است كه كودكان و نوجوانان توسط كاربری به نام مومو فریب می خورند تا یك سری کارهای خطرناك از جمله حملات خشن ، خودزنی و خودكشی را انجام دهند. علی رغم ادعاها مبنی بر اینکه این پدیده در ژوئیه 2018 به ابعاد جهانی رسیده است ، تعداد شکایات واقعی نسبتاً اندک بود و هیچ آژانس انتظامی تأیید نکرده است که کسی در نتیجه مستقیم آن آسیب دیده است.

 

تصاویر یک دختر مرغ اهریمنی با هشدارهای مربوط به یک "بازی خودکشی" خطرناک که کودکان را در شبکه های اجتماعی هدف قرار می دهد ، در سراسر جهان وحشت ایجاد می کنند. اما در پس تاریخچه که به اصطلاح "چالش مومو" مربوط می شود ، موضوعی بسیار آشکارتر وجود دارد: این افسانه احتمالاً چیزی بیش از حقه بازی های رسانه ای و ترس والدین از فعالیت آنلاین فرزندانشان نیست.

 

جای تعجب نیست که چرا چالش مومو توانسته است با نیرویی افسانه ای که ماه ها ادامه داشت ترس بزرگسالان را به خود جلب کند. تصویر اول برای "چالش" وحشت آور است. به نظر می رسد کسی ولدمورت را با یک دختر ترکیب کرده و به طور غیرقابل توصیف تصمیم گرفته است که بدن او باید به پای بزرگ مرغ تبدیل شود.

 

و چالش اساسی، با پیام هایی که ظاهراً کودکان را به ارتکاب خشونت و خودآزاری تشویق می کند، بسیار آزار دهنده تر خواهد بود. 

 

مراحل چالش مومو, چالش واتساپ momo

 همه چیز درباره چالش Momo

 

چالش Momo چیست؟

چالش Momo یک بازی ویروسی است که در سرویس های پیام رسان مانند WhatsApp به اشتراک گذاشته می شود و کودکان خردسال را به خشونت یا حتی خودکشی سوق می دهد. گویا تصاویر بانوی پرنده شیطانی با پیامها و دستورات وحشتناک ظاهر می شود که گفته می شود به شدت خشونت و وحشت تبدیل می شوند.

 

تکرارهای دیگر داستان ادعا می کنند که این تصویر ترسناک است که در برنامه های کودکان مانند Peppa Pig یا بازی های ویدیویی مانند Fortnight در فیلم های ارسال شده در YouTube پخش شده است. حتی گزارش های خبری بیشتر می گویند این چالش به Snapchat نیز سرایت کرده است. اما واقعیت این است که این یک حقه ویروسی است.

 

چالش Momo دارای موارد مشابه "چالش نهنگ آبی" است که یکی دیگر از بازی های آنلاین خودکشی بود. سرانجام مشخص شد که این "بازی" اینترنتی، همراه با چندین موج وحشت ، ساختگی است.

 

مراحل چالش مومو, چالش واتساپ momo

عکس مومو 

 

اگر عکس چالش مومو برای من ارسال شد چکار کنم؟

به هر حال باید بدانید که هیچ یک از آنها مشکل واقعی نبودند. چالش Momo نیز وجود ندارد. این یعنی اگر با چنین پیام هایی در واتس اپ یا هر کجای دیگر رو به رو شدید و به شما گفته شده کاری بکنید، هرگز کاری نکنید، به افراد بزرگسال قابل اعتماد خود مثل پدر و مادر مراجعه کنید تا با آن ها صحبت کنید و اصلا نگران موضوعی نباشد. به یاد داشته باشید که این تصویر را برای شخص دیگری ارسال نکنید و این زنجیره ناسالم را همینجا متوقف کنید.

 

اگرچه مقامات هیچگونه صدمه جسمی ناشی از این مسئله را تأیید نکرده اند ، یا حتی اینکه تبادل مداوم پیام بین شخصیت Momo و کسی صورت گرفته است ، نیروهای پلیس و مدارس در چندین قاره هشدارهایی درباره چالش Momo داده و توصیه های مشترک مکرر در مورد ایمنی WhatsApp کاربران خود را تشویق می کند تا شماره تلفن هایی را که در این عمل قرار دارند مسدود کرده و آنها را به شرکت گزارش دهند.

 

مراحل چالش مومو, چالش واتساپ momo

مراحل چالش مومو

 

مراحل چالش مومو چیست؟

بازی مومو در قالب یک اکانت واتس اپ با پروفایل تصویر یک دختر ترسناک ظاهر شده و به موبایل قربانی پیام ارسال می‌کند. این پیام گاهی به صورت تبلیغات یا متن حاوی برنده شدن در قرعه‌کشی بوده و گاهی اوقات به قصد ایجاد رابطه‌ای دوستانه با کودک و با کلمات زیبا خواهد بود.

 

در این پیام گفته می‌شود اگر کاربر از خواندن آن صرف نظر کند یا به آن پاسخی ندهد به او و خانواده‌اش هنگام شب و زمانی که خواب هستند حمله خواهد شد و آن‌ها کشته می‌شوند. بدین ترتیب کودک مجبور به چت با مومو شده و بایستی از دستورات پیروی کند.

 

مراحل چالش مومو کودک را به رفتارهای پرخطر تشویق می‌کند. حین انجام دستورات، ممکن است به کودک حملات پانیک رخ دهد که سبب افزایش ناگهانی سطح اضطراب او شده و در نهایت به افزایش خطر ایست قلبی در کودک ختم می‌شود.

 

به منظور فهماندن کامل دستور به کودک گاهی عکس یا طرح گرافیکی همراه با متن ارسال می‌شود تا نحوه صحیح انجام دستورات را نمایش دهد. پس از هر مرحله جایزه‌ای برای کودک در نظر گرفته خواهد شد و جایزه مرحله نهایی چالش مومو، ملاقات و دیدن مومو خواهد بود. 

 

 

گردآوری:بخش کامپیوتر و اینترنت بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

    سایر مطالب کامپیوتر و اینترنت

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------