روشهای بهبود بخشیدن صدای تلویزیون های خانگیبهبود صدای تلویزیون های خانگی, روشهای بهبود بخشیدن صدای تلویزیون های خانگی, تقویت صدای تلویزیون

کیفیت صدا یکی از ملاک ها برای خرید تلویزیون می باشد

 

چگونه صدای تلویزیون خود را بهبود بخشیم؟

بارها اتفاق افتاده که در هنگام خرید تلویزیون جدید به خیلی از نکات توجه کرده اید و یک تلویزیون مناسب خریداری کرده اید اما وقتی از آن استفاده کرده اید متوجه شده اید که تلویزیون شما دارای کیفیت صدای مطلوب نمی باشد. و یا ممکن است بخواهید از یک تلویزیون معمولی استفاده کنید و به دنبال راهی برای بهتر کردن کیفیت صدا پیدا کنید. در این مقاله چند راه کار برای تقویت و بهبود کیفیت صدای تلویزیون های خانگی ارائه می شود.

بهبود بخشیدن صدای تلویزیون های خانگی با تغییر منوی صدای تلویزیون

 

آموزش افزایش کیفیت صدای تلویزیون, بهبود بخشیدن صدای تلویزیون های خانگی, بهبود صدای تلویزیون های خانگی

شما با انتخاب گزینه ی clear voice در تنظیمات صدا میتوانید صداهای اضافی را حذف کنید

 

گاهی ممکن است متوجه افت کیفیت صدای تلویزیون خود شوید و نتوانید تشخیص دهید که علت این افت کیفیت در صدای تلویزیون چیست. در این حالت شما به سراغ کنترل تلویزیون می روید و منوی صدا را بررسی می کنید. منوی صدا در تلویزیون به صورت sound mode ظاهر می شود و شما می توانید حالت های مختلف درمورد صدا را انتخاب کنید.

 

در حالت های معمولی می توانید گزینه هایی مانند استاندارد، موسیقی و .... را در این منو ببینید. شما می توانید با توجه به محتوای رسانه ای که آن را تماشا می کنید این حالت ها را تغییر بدهید.

برای مثال با انتخاب بخش clear voice، تلویزیون با حذف برخی صداهای پس زمینه ای که باعث ایجاد مزاحمت برای شما می شود، به شما کمک می کند تا برنامه مورد نظر را با صدای اصلی خودش بشنوید.

 

در بخش Optimized و amplify setting نیز می توانید کیفیت صدا را بیشتر تغییر بدهید. برای این کار اگر در حال تماشای یک فیلم هستید می توانید با انتخاب گزینه optimized صدای پخش شده بازیگر ها را بهتر بشنوید و یا اگر در حال گوش دادن به موسیقی هستید می توانید با انتخاب گزینه amplify کیفیت و هیجان آواها وصداها را بالا برده و از گوش دادن به یک موسیقی دلنشین لذت بیشتری ببرید.

 

بخش دیگری در منوی صدا وجود دارد به نام compression ، این بخش به معنی فشرده سازی صدا می باشد.در حالت عادی این تنظیمات روی گزینه خودکار است. از این قابلیت در هنگام تماشای تلویزیون در شب یا ساعاتی که دیگران در حال استراحت هستند بیشتر استفاده می شود. اگر می خواهید که صدای تلویزیون شما باعث آزار دیگران نشود و در عین حال خودتان از تماشای برنامه با صدایی با کیفیت لذت ببرید از این قابلیت استفاده کرده و گزینه auto gain control را روشن (on) کنید.

 

گزینه دیگری در منوی صدا گزینه equlalization می باشد. با انتخاب این بخش باند های متفاوتی از صدا برای شما فراهم می شود و می توانید با توجه به برنامه ای که تماشا می کنید با تغییر آن از کیفیت صدای بالاتری بهره ببرید.

 

بهبود بخشیدن صدای تلویزیون های خانگی با خرید تلویزیون جدید

 

راه های تقویت صدای تلویزیون, آموزش افزایش کیفیت صدای تلویزیون, بهبود بخشیدن صدای تلویزیون های خانگی

در تلویزیون های جدید کیفیت تصویر و صدا بیشتر شده است

 

در صورتی که استفاده از منوی صدا و ایجاد تغییرات در آن نتیجه مطلوب را حاصل نکرد می توانید از روش ساده تری استفاده کرده و یک دستگاه جدید تهیه کنید.

در تلویزیون های جدید از امکانات به روز و پیشرفته ای برای ارتقاء کیفیت تصویر و صدا استفاده شده است.

 

کیفیت تصویر در این تلویزیون ها تا 4 برابر افزایش یافته است یعنی شما می توانید تصاویر را با وضوح 4 برابری نسبت به تلویزیون هایی با کیفیت تصویر فول اچ دی تماشا کنید. همچنین کیفیت صدا در این تلویزون ها بیشتر شده و توان بلند گوهای آن بالاتر رفته و دارای قابلیت های جدید صوتی مانند DTS برخوردار است.

 

بهبود بخشیدن صدای تلویزیون های خانگی با استفاده از اسپیکرها و سیستم پخش خانگی

 

کیفیت صدای تلویزیون, تنظیم صدای تلویزیون, درنیامدن صدای تلویزیون

استفاده از ساندبار یا سیستم‌های پخش صوتی کیفیت صدای تلویزیون شما را افزایش میدهد

 

در صورتی که تهیه یک دستگاه تلویزیون جدید برای شما در بر گیرنده هزینه بالایی است و یا نمی خواهید خریداری کنید در این صورت می توانید از دستگاه هایی استفاده کنید که کیفیت صدا را در تلویزیون شما افزایش می دهند.

اما قبل از اینکه به سراغ دستگاه هایی برای افزایش کیفیت صدا بروید می توانیداز روش دیگری استفاده کنید. برای این منظور می توانید از اسمارت باکس ها استفاده کنید. اسمارت باکس ها قابلیت اتصال اینترنت به تلویزیون را دارند.

 

اسمارت باکس ها جعبه های کوچکی هستند که شبیه فلش مموری ها و مودم های اینترنتی بوده و از طریق پورت HDMI به دستگاه تلویزیون متصل می شوند و به تلویزیون امکان اتصال به اینترنت را می دهد و شما می  توانید به راحتی برنامه های مورد نظر خود را به صورت آنلاین تماشا کنید. این دستگاه ها دارای قیمت مناسبی می باشند و دارای مزایای زیادی هستند.

 

در صورتی که می خواهید کیفیت صدا را افزایش دهید می توانید از  انواع بلندگوهای ایستاده تا سیستم های پخش خانگی استفاده کنید. استفاده از این دستگاه ها به دلیل داشتن بلندگوهایی با توان بیشتر باعث افزایش قدرت و کیفیت صدای تلویزیون شما می شود.

نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که ابتدا قبل از اینکه از لوازم جانبی برای رفع مشکل صدای تلویزیون استفاده کنید باید ریشه مشکل ایجاد شده را شناسایی کنید.

 

زیرا ممکن است با وجود استفاده از بلند گوها باز هم مشکل کیفیت صدا رفع نشود.

پس با تشخیص علت مشکل می توانید یک اسپیکر یا بلندگو یا سیستم پخش خانگی بهتری برای ارتقای کیفیت صدا انتخاب کنید.

 

نکته قابل توجه دیگر اینکه اگر قصد خرید اسپیکر را دارید و تلویزیون شما قابلیت اتصال به بلوتوث را دارد سعی کنید اسپیکر های بلوتوث دار را تهیه کنید. اسپیکر های بلوتوث دار نسبت به اسپیکر های کابلی دارای مزیت های زیادی هستند و نیازی به استفاده از کابل ندارند. البته اسپیکر های بلوتوث دار ممکن است با تأخیر چند ثانیه ای نسبت به تلویزیون پخش شود.

 

در صورت استفاده از اسپیکر های بلوتوثی می توانید از هدفون های بلوتوث دار نیز استفاده کنید و صدای تلویزیون را از طریق هدفون ها بشنوید که تأثیر بسیار زیادی بر روی کیفیت صدایی که می شنوید دارد.

 

بهبود بخشیدن صدای تلویزیون های خانگی با استفاده از ساندبار

 

 بهبود صدای تلویزیون های خانگی, روشهای بهبود بخشیدن صدای تلویزیون های خانگی, تقویت صدای تلویزیون

دستگاه ساند بار یک مکمل مناسب برای پخش صدای تلویزیون می باشد

 

ممکن است فضای خانه شما به قدر کافی بزرگ نباشد و استفاده از سیستم های پخش خانگی باعث اشغال جای زیادی شود. همچنین استفاده از بلند گوها و دستگاه ها نیاز به استفاده از کابل های زیادی دارد و کار اتصال بلندگو ها را مشکل می کند. در این صورت پیشنهاد می شود از دستگاه ساندبار استفاده کنید.

 

دستگاه ساند بار یک مکمل مناسب برای پخش صدای تلویزیون می باشد. این دستگاه شامل یک بلندگوی باریک افقی است و قادر به انجام کار یک سیستم صوتی صدای فراگیر می باشد. این وسیله در جلوی تلویزیون قابل نصب است و جای زیادی اشغال نمی کند و مناسب برای فضا هایی با وسعت کم است. ساندبار نیازی به کابل و سیم کشی ندارد و باعث بهبود کیفیت صدا می شود و دارای قیمت مناسبی هم می باشد.

 

بهبود بخشیدن صدای تلویزیون های خانگی با حذف اشیای اضافی از اطراف تلویزیون

 

بهبود بخشیدن صدای تلویزیون های خانگی, بهبود صدای تلویزیون های خانگی, روشهای بهبود بخشیدن صدای تلویزیون های خانگی

وسایل نزدیک به بلندگوهای تلویزیون مانع پخش صدا به طور واضح می شوند

 

یکی دیگر از عواملی که می تواند در نوع کیفیت صدای پخش شده از تلویزیون موثر باشد نحوه چیدمان تلویزیون در ترکیب با سایر وسایل و اشیاء دکوری است که برای ایجاد فضای جذاب در اطراف تلویزیون چیده می شود. برای مثال برخی از وسایلی که در نزدیکی بلندگو های تلویزیون قرار دارند مانند مانعی باعث جذب قسمتی از صدا می شوند و در نتیجه مانع از رسیدن صدای با کیفیت به گوش ما می شوند.

شاید دقت کرده باشید هنگامی که از چند گلدان برای تزئین در جلوی تلویزیون و اسپیکر ها استفاده می کنید صدایی که از تلویزیون به گوش شما می رسد بسیار کم باشد.

 

در نتیجه قبل از اینکه اقدام به خرید اسپیکر و سیستم پخش خانگی برای افزایش کیفیت صدا کنید ابتدا مواردی که ذکر شد مانند تنظیمات منوی تلویزیون، نصب بودن کابل و یا بلوتوث اسپیکر و کیفیت صدای خود برنامه ای که از رسانه در حال پخش است و ... را مورد بررسی قرار دهید و سپس اقدام به خرید دستگاه های پیشرفته تر و یا تلویزیون جدید کنید.

 

گرداوری: بخش اینترنت و کامپیوتر بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------