5 افزونه ای که در یادگیری زبان جدید به ما کمک می کنند!یادگیری زبان با استفاده از افزونه های کرم, یادگیری زبان با اکستنشن های گوگل کروم

اگر علاقمند به یادگیری زبان به صورت دیجیتالی هستید از افزونه های کروم استفاده کنید

 

افزونه‌‌هایی بی‌نظیر برای یاد‌گیری زبا‌ن‌های خارجی

یادگیری زبان همیشه یکی از دغدغه های همه بوده است. به خصوص که برخی از زبان ها مانند زبان انگلیسی از اهمیت ویژه ای برخوردارند. خوشبختانه افزونه هایی برای گوگل کروم ایجاد شده اند که می توانند در یادگیری زبان شما به شکل ویژه ای تاثیر مثبت داشته باشند. در این مقاله 5 افزونه برای یادگیری زبان انگلیسی به شما معرفی خواهیم کرد. همراه ما باشید.

1. افزونه rememberry

 

یادگیری زبان با افزونه ریممبری,افزونه ریممبری برای یادگیری زبان انگلیسی

ریممبری علاوه بر ترجمه کلمات ، سعی می کند آن ها را به شما یا آوری کند

 

افزونه ریممبری یکی از بهترین ابزار های رایگانی است که می تواند در یادگیری زبان شما نقش داشته باشد. این افزونه هنگامی که در حال وبگردی هستید این امکان را به شما می دهد که با انتخاب هر کلمه آن را ترجمه کنید.

 

این افزونه گزینه ها زیادی دارد و این امکان را به شما می دهد علاوه بر اینکه با موس کلمات و عبارت ها را برای ترجمه انتخاب کنید ، کلید های میانبری تنظیم کنید تا سریع تر کلمات مورد نظر را ترجمه کنید.

 

جالب است بدانید این افزونه 100 زبان زنده دنیا را پوشش می دهد. علاوه بر ترجمه ، تلفظ خودکار ماشینی در کنار مترادف ها و تعاریف از دیگر ویژگی های این افزونه به شمار می رود.

 

با افزونه rememberry علاوه بر اینکه با یادآوری ترجمه خواهید کرد ، این امکان نیز به شما داده می شود ترجمه های مناسب از عباراتی که به تازگی جست و جو کرده اید خواهد داد و بعد از آن این کلمات وارد لیست کلمات  Remembery می شوند.

 

کلماتی که remembery ان ها را لیست می کند برای ازمایش کردن شما استفاده می کند. حتی این امکان نیز به شما داده شده است که کلمات را به دسته های کوچک تر تبدیل کنید تا یادگیری راحت تر و سریع تر داشته باشید.

 

Remembery حالت های مختلف یادگیری زبان را در خود گنجانده است. شما این امکان را دارید نحوه یادگیری زبان را از فرمت های نوشتاری و گوش دادن انتخاب کنید و با یک تنظیم ساده ان ها را تغییر دهید.

اگر مطالعه عبارات و کلمات را برای مدتی فراموش کردید ، نگران نباشید Remembery ان را به شما یادآوری خواهد کرد.

 

2. افزونه یادگیری زبان توکان Toucan

 

افزونه توکان برای یادگیری زبان در حین استفاده از کروم, اکستنشن توکان برای یادگیری زبان

اگر می خواهید دامنه لغات زبان خود را افزایش دهید از افزونه توکان استفاده کنید

 

یکی دیگر از بهترین افزونه ها برای یادگری زبان اکستنشن Toucan است. این افزونه از روش یادگیری غوطه ور شدن تقلید می کند. غوطه ور شدن یک روش اموزشی است که در ان خودتان را در مجموعه بزرگی از داده ها قرار می دهید و اطلاعات به شما بمباران می شود.

 

هنگامی که این افزونه را نصب می کنید با انتخاب کلمات و عباراتی که در هنگام وبگردی مشاهده می کنید را به زبانی که انتخاب کردید ترجمه خواهد کرد.

این افزونه شما را مجبود می کند هر زمان که آنلاین هستید زبان را در ذهن خود زنده نگه دارید.

 

افزونه توکان قابلیت های زیادی به شما می دهد. شما این امکان را دارید که تنظیم کنید چه تعداد کلمه برای شما ترجمه شود و یا اینکه هنگامی که در حال کار کردن با کامپیوتر هستید این افزونه متوقف شده و در اوقات فراغت شروع به یادگیری کنید.

 

جالب است بدانید این افزونه بازی های تحت عنوان مینی گیم به شما ارائه می کند که کمکتان کند کلمات پیچیده و سخت را بیشتر در ذهن خود نگه دارید. این افزونه فوق العاده ویژگی های زیادی دارد که پیشنهاد می کنیم حتما از ان یادگیزی زبان استفاده کنید.

 

3. افزونه Language Reactor (راکتور زبان)

 

افزونه راکتور زبان برای یادگیری زبان انگلیسی , یادگیری زبان با ترجمه های ارائه شده توسط افزونه راکتور

راکتور زبان این امکان را به شما می دهد فیلم ها را با زیر نویس زبانی که یاد میگیرد ببینید

 

راکتور یکی دیگر از پلاگین هایی است که برای یادگیری زبان مورد استفاده قرار می گیرد. این افزونه درواقع هنگامی که درحال تماشای ویدئو در نتفلیکس هستید به کار می آید.

عملکرد Language Reactor بسیار ساده است. این افزونه هنگامی که درحال تماشای ویدئو در نتفلیکس هستید این امکان را به شما می دهید زبانی که قصد یادگیری آن را دارید را به صورت زیرنویس ویدئو درج کنید و در کنار آن یک زبان دیگر نیز به شما نمایش خواهد داد.

 

درواقع زبان دوم می تواند زبان مادری شما باشد تا بتوانید به خوبی متن زبان دیگر را درک کنید.

شاید احساس کنید راکتور زبان عملکرد ساده ای دارد و شما غرق در زیرنویس خواهید شد و یادگیری زبان ضعیف تر خواهد بود. اما اینطور نیست ، راکتور تنظیمات جالبی دارد که می تواند شما را در یادگیری زبان با زیرنویس با چالش روبه رو کند.

 

برای مثال هنگامی که درحال تطبیق دو زبان هستید می توانید با حرکت موس بر روی آن نسخه ترجمه شده را در حالت رنگی شده تماشا کنید. با این کار معنی هر کلمه ای که برایتان مبهم بوده است مشخص می شود.

 

یکی دیگر از قابلیت های جالب افزونه language reactore زیر نویس های مخفی است. این ویژگی هنگامی موثر خواهد بود که مهارت های درک مطلب ، لیسنینگ و ترجمه لغات را به خوبی کار کرده باشد. درواقع ویژگی مخفی کردن زیرنویس به این شکل عمل می کند که فقط ترجمه با زبان مادری هنگامی نمایش داده خواهد شد که موس خود را روی ان قرار دهید 

اگر پیکر بندی درستی داشته باشید این افزونه می تواند در یادگیری زبان شما بسیار موثر باشد. 

 

4. افزونه اموزش زبان با یوتیوب

افزونه آموزش زبان با یوتیوب یک پلاگین شبیه به راکتور زبان است. همانطور که گفتیم راکتور زبانی برای شبکه نتفلیکس قابل اجرا بوده و نمی توانید برای پلتفرم های دیگر استفاده کنید.

این پلاگین همانند راکتور زبان مخصوص یوتیوب ایجاد شده است. تقریبا همه ویژگی هایی که راکتور زبان داشت این در افزونه نیز وجود دارد و به شما این امکان را می دهد که با 2 زیرنویس ویدئو ها را در یوتیوب تماشا کنید.

 

در صورت تمایل می توانید زیرنویس ها را یکی یکی گوش دهید و حتی قابلیت تنظیم سرعت آن ها نیز برای شما فراهم شده است.

هر دو افزونه teactore language و پلاگین اموزش زبان با یوتیوب ، گزینه ذخیره کلمات را دارند و حتی قابلیت مچ کردن با یکدگیر را نیز دارند. با این وجود می توانید کلماتی که در نتفلیکس و یوتیوب یادمیگیرید را با یکدگیر به اشتراک بگذارید.

 

5. افزونه Fluent

 

فراگیری زبان جدید به کمک افزونه فلوئنت , فلوئنت ساده ترین ابزار کروم برای یادگیری زبان

افزونه اموزش زبان فلوئنت می تواند بهترین ابزار برای شروع یادگیری یک زبان جدید باشد

 

و در اخر افزونه Fluent از جمله بهترین پلاگین ها برای یادگیری زبان به شمار می رود. اگر به دنبال یک افزونه ساده تر و راحت تر هستید این افزونه می تواند برای شما مفید باشد. فلوئنت رویکردی شبیه به توکان دارد. هنگامی که در حال مشاهده صفحات وب هستید ، کلمات را جایگزین معادل آن ها می کند.

 

مانند توکان، فلوئنت دارای تنوع قابل توجهی از کلمات و زبان ها برای انتخاب است. همچنین تست های متنوعی وجود دارد که می توانید برای بررسی پیشرفت یادگیری خود انجام دهید.

 

مرورگر شما تنها بخشی از داستان یادگیری شماست!

در این مقاله سعی کردیم 5 مورد از بهترین پلاگین هایی که می توانید برای یادگیری زبان از ان ها استفاده کنید را به شما معرفی کنیم. دقت داشته باشید پلاگین های مرورگر تنها بخشی از داستان یادگیری زبان انگلیسی شمار می روند. انتظار نداشته باشید تنها با چند ابزار که معرفی کردیم زبان ها را یادبگیرید. 

امیدواریم این مقاله نیز برای شما مفید بوده باشد.

 

گردآوری : بخش کامپیوتر و اینترنت بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------