IE9 همه چيز را نگه مي‌داردوب‌سايت, ترفندهای اینترنتی

 

از زماني كه امكان گشودن Tabهای مختلف در یك‌ پنجره IE فراهم شده، بسياري از كاربران تمامي وب‌سايت‌هاي مورد نيازشان را در يك پنجره باز مي‌كنند.

حال اگر این پنجره ناخواسته يا به اشتباه بسته شود، ممكن است نتيجه چند ساعت وب‌گردي و جستجو در وب‌سايت‌هاي اينترنتي به يكباره از بين برود.

 

همان‌طور كه در گذشته در قالب مباحث ديگر عنوان شد، چند راهكار براي ثبت نشاني وب‌سايت‌هايي كه به آنها مراجعه مي‌شود، وجود دارد كه شايد سخت‌ترين آنها ذخيره (Save)‌كردن آن باشد! Pin‌كردن وب‌سايت‌هايي كه بسيار با آنها سروكار داريد در نوار ابزار و منوي استارت راهكار ديگري است كه فقط مي‌توانيد از طريق IE9 و در ويندوز 7 يا نسخه R2 ويندوز 2008 سرور به آن دسترسي داشته باشيد. اما براي حفظ نشاني وب‌سايت‌هايي كه به آنها مراجعه مي‌كنيد، راه‌حل‌هاي بهتري هم وجود دارد.

 

براي ثبت نشاني يك وب‌سايت، پس از اين‌كه آن را باز كرديد، كليد تركيبي Ctrl+D را بفشاريد. در كادر

Add to Favorites نام وب‌سايت درج شده كه مي‌توانيد به دلخواه آن‌را تغيير دهيد.

در قسمت Create in نيز مي‌توانيد قسمت يا پوشه‌ای را كه مي‌خواهيد وب‌سايت به آن اضافه شود، انتخاب كنيد.

 

براي اين‌كه آيكون وب‌سايت مورد نظر در نوارFavorite‌ها مشاهده شود، ‌بايد در قسمت Create in، Favorites bar را به عنوان محل ذخيره‌سازي برگزينيد.

همچنين مي‌توانيد با كليك روي دكمه New folder، پوشه‌اي در قسمت Favorites ايجاد كرده و وب‌سايت‌هايي با موضوع يكسان را در آن قرار دهيد.

فراموش نكنيد كه به صورت پيشفرض نوار Favoriteها در IE9 غيرفعال است. براي فعال‌كردن آن مي‌توانيد با كليك راست در قسمتي از فضاي خالي بالاي پنجره IE9 گزينه Favorites bar را در حالت انتخاب قرار دهيد.

 

براي مشاهده وب‌سايت‌هاي اضافه شده به قسمت Favorites دو راه وجود دارد؛ اول آن‌كه كليد Alt كيبورد را بفشاريد تا نوار ابزار در بالاي پنجره IE9 ظاهر شود. پس از آن مي‌توانيد از منوي كشويي Favorites فهرست تمامي وب‌سايت‌هاي Add شده و پوشه‌هايي را كه ايجاد كرده‌ايد مشاهده كنيد.

 

راه‌حل بهتر و ساده‌تر استفاده از پنل Favorites است. روي آيكون ستاره در سمت راست و بالاي پنجره IE9 كليك كنيد تا پنل مربوط باز شود. برگه Favorites حاوي فهرست تمامي وب‌سايت‌ها و فولدرهايي است كه به سايت‌هاي موردعلاقه‌تان افزوده‌ايد.

اگر روي فلشي كه در كنار دكمه Add to favorites قرار دارد كليك كنيد، چند گزينه در اختيارتان قرار مي‌گيرد.

 

فرض كنيد در يك پنجره IE9 تعداد زيادي تب باز كرده‌ايد و مي‌خواهيد موقتا پنجره را ببنديد؛ براي اضافه‌كردن تمامي تب ‌هاي جاري به قسمت Favorites كافي است گزينه Add currents tabs to favorites را انتخاب و نام و محل ذخيره‌سازي را تعيين كنيد تا يك پوشه حاوي نشاني تمامي وب‌سايت‌هاي جاري برايتان ايجاد شود.

 

گزينه ديگر Import and Export ‌است كه توضيح آن در شماره‌هاي گذشته ارائه شده ‌است. از طريق اين گزينه و Wizard مربوط به آن مي‌توانيد از فهرست وب‌سايت‌هاي موردعلاقه‌تان نسخه خروجي بگيريد و روي سيستم ديگر Import كنيد.

اگر قصد دسته‌بندي وب‌سايت‌هاي مورد علاقه‌تان را داريد، گزينه Organize farovites را انتخاب كنيد. در پنجره‌اي كه باز مي‌شود، مي‌توانيد پوشه اضافه يا حذف كرده و وب‌سايت‌هاي موجود در فهرست را دسته‌بندي كنيد.

 

وب‌سايت, ترفندهای اینترنتی


IE9 همه چيز را نگه مي‌دارد

ابزار ديگري كه شايد هميشه آن را ناديده يا دست‌‌كم گرفته‌ باشيد، History اينترنت‌اكسپلورر است. همان طور كه پيش از اين عنوان شد، براي تعيين‌كردن مدت زمان نگهداري تاريخچه IE بايد از پنجره Internet Options و برگه Generals روي دكمه Settings در قسمت Browsing history كليك كرده و مقدار موردنظرتان را در مقابل Days to keep pages in history وارد كنيد.

اين مقدار كه به صورت پیشفرض ۲۰ درنظر گرفته‌شده، بر حسب روز تعيين مي‌شود و حداكثر مي‌تواند 999 باشد! پس از آن، نشاني تمامي وب‌سايت‌هايي كه به آنها مراجعه مي‌كنيد، در History اينترنت‌اكسپلورر باقي مي‌ماند.

 

براي مشاهده فهرست سايت‌های مشاهده‌شده، روي آيكون ستاره در سمت راست و بالاي IE9 كليك كنيد و برگه History را برگزينيد.

به صورت پيشفرض‌، دسته‌بندي نشاني وب‌سايت‌ها به صورت روزانه، هفتگي و... است و تمامي وب‌سايت‌هايي كه در روز جاري با آنها سروكار داشته‌ايد، در قسمت Today فهرست شده‌اند.

 

اما مي‌توانيد به طرق ديگري نيز آنها را دسته‌بندي كنيد.

اگر زماني را كه به وب‌سايت مورد نظرتان سر زده‌ايد به خاطر نداريد، از منوي كشويي بالاي اين برگه گزينه View by site را انتخاب كنيد تا تمامي وب‌سايت‌هاي مشاهده شده به ترتيب حروف الفبا برايتان فهرست شود.

همچنین می‌توانید با انتخاب گزینه Search history، در میان فهرست وب‌سایت‌ها به دنبال گزینه مورد نظرتان بگردید یا با انتخاب گزینه View by order visited today فهرست موجود را براساس ترتیب زمان مشاهده وب‌سایت‌ها مرتب كنید.

كاربردي‌ترين گزينه‌، View by most visited است.

در اين صورت در قسمت History سايت‌هايي كه اغلب با آنها سروكار داريد برايتان فهرست مي‌شود كه به صورت خودكار و برحسب نوع عملكرد شما به روز خواهد شد.

 

وب‌سايت, ترفندهای اینترنتی

 

از آخرين تغييرات يك وب‌سايت مطلع شويد

براي اطلاع از محتواي جديد اضافه‌شده به يك وب‌سايت ـ مثلا يك وب‌سايت خبري ـ چه كار مي‌كنيد؟ هر بار به آن سر مي‌زنيد؟ راه‌حل ساده‌تر Feed‌كردن آن وب‌سايت در IE9 است.

البته به اين شرط كه وب‌سايت موردنظر RSS داشته باشد.

 

وب‌سايت را باز كنيد و به دنبال آيكون RSS بگرديد، پس از كليك روي آن، صفحه مربوط به RSS باز مي‌شود كه در كادر بالاي آن عبارت Subscribe to this feed قابل مشاهده است.

 

با كليك روي اين عبارت پنجره‌اي به همين نام باز مي‌شود كه در آن از شما يك نام و محل ذخيره Feed خواسته مي‌شود كه به صورت پيشفرض پوشه Feeds است.

شما مي‌توانيد با ايجاد پوشه‌هاي مختلف، Feedهاي خود را دسته‌بندي كنيد. اگر گزينه Add to favorites bar را در حالت انتخاب قرار دهيد، Feed موردنظرتان در نوار Favoriteها در بالاي IE9 نيز قابل مشاهده خواهد بود البته به شرط آن‌كه نوار مذكور را پيش از اين فعال كرده ‌باشيد.

 

وب‌سايت, ترفندهای اینترنتی

 

براي مشاهده پنل Feeds، كافي است روي آيكون ستاره در سمت راست و بالاي IE9 كليك كنيد و به برگه‌اي با همين نام برويد.

در اين قسمت نام تمامي Feedها قابل مشاهده است.

اگر ماوس را روي هريك از نام‌ها نگه داريد، آيكون Refresh مقابل آن ظاهر مي‌شود كه مي‌توانيد از آن براي به‌روزرساني Feed موردنظر استفاده كنيد.

منبع: windows.microsoft.com

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X خرید لپ تاپ, لپ تاپ اقتصادی,لپ تاپ قسطی

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023