آموزش نحوه افزودن هایبرنیت به ویندوز 8 و 10 و 11آموزش نحوه افزودن هایبرنیت به ویندوز 8 و 10 و 11, نحوه افزودن هایبرنیت به ویندوز 8 و 10 و 11, افزودن هایبرنیت به ویندوز 8 و 10 و 11

نحوه افزودن هایبرنیت به ویندوز 8 و 10 و 11

 

آموزش نحوه افزودن Hibernate به ویندوز 8 و 10 و 11

در اکثر رایانه های شخصی ویندوز 11، 10 و 8، ویژگی Hibernation به طور پیش فرض فعال است، اما به طور پیش فرض به منوی پاور اضافه نمی شود. با این حال، ویندوز 11/10 دارای گزینه ای برای افزودن Hibernate به منوی Start در ویندوز 11/10 است. در ادامه آموزش نحوه افزودن هایبرنیت به ویندوز 8 و 10 و 11 آشنا می شوید.

آموزش نحوه افزودن هایبرنیت به ویندوز 8 و 10 و 11

این یک واقعیت شناخته شده است که هر دو ویندوز 8/8.1 و ویندوز 10 به طور قابل توجهی سریعتر از نسخه های قبلی ویندوز، از جمله ویندوز 7 بوت هستند. بنابراین، در ویندوز 10 و 8، می توانید گزینه خاموش کردن را به جای هایبرنیت انتخاب کنید. گفته می شود، در بیشتر موارد، هایبرنیت سریعتر از خاموش شدن است.

 

هایبرنیت (خواب زمستانی) در ویندوز چیست؟

اگر با ویژگی Hibernation تازه آشنا می شوید، این یک حالت صرفه جویی در مصرف انرژی است که در آن ویندوز وضعیت سیستم و محتوای حافظه را در یک فایل روی دیسک (hiberfil.sys) ذخیره می کند، سپس آن فایل را در رزومه سیستم می خواند تا محتویات را به حافظه بازگرداند. بدون تمام حالت های صرفه جویی در مصرف انرژی در ویندوز، هایبرنیت کمترین میزان انرژی را مصرف می کند.

 

در اکثر رایانه های شخصی ویندوز 10 و 8، ویژگی Hibernation به طور پیش فرض روشن است اما به طور پیش فرض به منوی پاور اضافه نمی شود. هنگام نصب ویندوز، اگر فضای کافی برای ایجاد فایل hiberfil.sys در درایوی که سیستم عامل ویندوز را نصب کرده اید وجود داشته باشد، ویندوز به طور خودکار فایل hiberfil.sys را ایجاد می کند اما گزینه Hibernate را به دکمه پاور اضافه نمی کند. همچنین به این دلیل است که راه اندازی سریع به طور پیش فرض در ویندوز 10 و ویندوز 8 روشن است و این ویژگی از فایل hiberfil.sys استفاده می کند که تنها زمانی ایجاد می شود که ویژگی hibernate روشن باشد.

 

Hibernation را در ویندوز 10/8 فعال یا غیرفعال کنید

با دنبال کردن روش ساده زیر می توانید گزینه hibernate را در ویندوز 10 و ویندوز 8 فعال کنید:

 

مرحله 1: Power Options را در کنترل پنل راه اندازی کنید. برای این کار می توانید یکی از روش های زیر را دنبال کنید:

 

آ. کلیدهای Windows + R را تایپ کنید تا کادر محاوره ای Run اجرا شود. در گفتگوی Run، تایپ کنید powercfg.cpl و سپس کلید Enter را برای راه اندازی Power Options فشار بدهسد. این ساده ترین روش برای باز کردن Power Options در ویندوز 8 و 10 است.

 

نحوه ی نصب هایبرنیت به ویندوز 8 و 9 و 10, کاربرد هایبرنیت, آموزش نحوه افزودن hibernate به ویندوز 8 و 10 و 11

Hibernation را در ویندوز 10 فعال کنید

 

ب. Power Options را در جستجوی شروع تایپ کنید و سپس کلید Enter را فشار دهید. یا روی دکمه Start کلیک راست کنید تا منوی پاور یوزر باز شود و سپس روی Power Options کلیک کنید.

 

مراحل افزودن هایبرنیت به ویندوز 8 و 10 و 11, فعال کردن hibernation در ویندوز 10, مراحل فعال کردن hibernation در ویندوز 10

فعال کردن hibernation در ویندوز 8 و 10 و 11

 

مرحله 2: در قسمت سمت چپ پنجره Power Options، بر روی Choose what the power buttons do to open System Settings کلیک کنید.

 

نحوه افزودن هایبرنیت به ویندوز 8 و 10 و 11, افزودن هایبرنیت به ویندوز 8 و 10 و 11, نحوه ی نصب هایبرنیت به ویندوز 8 و 9 و 10

فعال کردن هایبرنیت به ویندوز 8 و 10 و 11

 

مرحله 3: در قسمت تنظیمات سیستم، روی Change settings that are currently unavailable کلیک کنید تا تنظیمات برای فعال کردن گزینه های Sleep، Hibernate و Lock را ببینید. کادر با نام Show Hibernate را علامت بزنید و روی دکمه Save Changes کلیک کنید.

 

نحوه افزودن hibernate به ویندوز 8 و 10 و 11, مراحل افزودن هایبرنیت به ویندوز 8 و 10 و 11, فعال کردن hibernation در ویندوز 10

مراحل افزودن هایبرنیت به ویندوز 8 و 10 و 11

 

افزودن هایبرنیت به ویندوز 8 و 10 و 11, نحوه ی نصب هایبرنیت به ویندوز 8 و 9 و 10, کاربرد هایبرنیت

نصب و افزودن هایبرنیت به ویندوز 8 و 9 و 10

 

منوی Power Options را باز کنید تا گزینه Hibernate را ببینید. موفق باشید!

 

اگر گزینه Show Hibernate ظاهر نمی شود، به این دلیل است که ویژگی Hibernate در رایانه شما فعال نیست. برای روشن کردن ویژگی Hibernation دستورالعمل های داده شده زیر را دنبال کنید.

 

مرحله 4: در Start search، CMD را تایپ کنید تا Command Prompt را در نتایج جستجو مشاهده کنید، روی Command Prompt راست کلیک کنید و سپس روی Run as administrator کلیک کنید.

 

هنگامی که اعلان کنترل حساب کاربری را مشاهده کردید، روی دکمه بله کلیک کنید.

 

مرحله 5: در Command Prompt دستور زیر را تایپ کرده و سپس کلید Enter را فشار دهید تا ویژگی روشن شود.

 

Powercfg /hibernate روشن است.

 

آموزش نحوه افزودن hibernate به ویندوز 8 و 10 و 11, نحوه افزودن hibernate به ویندوز 8 و 10 و 11, مراحل افزودن هایبرنیت به ویندوز 8 و 10 و 11

فعال کردن hibernation در ویندوز 10

 

مرحله 6: Command Prompt را ببندید و سپس دستورالعمل های مرحله 1، 2 و 3 را دنبال کنید تا گزینه Hibernate را به منوی پاور اضافه کنید.

 

گردآوری: بخش کامپیوتر بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------