امکانات جالب Yahoo mail 

 

 

امکانات جالب Yahoo mail

 

در ميان آن دسته از آشنايانم که با اينترنت سروکار دارند کمتر کسی را می شناسم که صاحب يک Account در Yahoo! نباشد. اما از اين ميان عده بسيار کمی از امکانات بسياری که Yahoo! در اختيارشان گذاشته استفاده می کنند.


در اين قسمت قصد داريم به معرفی دو نمونه از اين امکانات که در Yahoo Mail برای شما وجود دارد بپردازيم.

 

 

- فيلترها :
می دانيد که Yahoo به شما اجازه می دهد تا ايميلهای خود را در چند پوشه (Folder) مرتب کنيد. حال فرض کنيد که برای ايميلهای فرد خاصی يک پوشه ساخته ايد و می خواهيد هر بار ايميلی از او رسيد مستقيما وارد پوشه خاص او شود. در اينجا Yahoo به شما امکان می دهد تا با تعريف يک فيلتر ايميلهای او را به پوشه درست هدايت کنيد.
برای تعريف يک فيلتر بايد وارد قسمت Mail Options شويد. برای اين کار می توانيد از منوی Mail گزينه Mail Options را انتخاب کنيد يا مستقيما روی لينک Mail Options که در سمت راست صفحه و زير لينک Sign Out قرار دارد کليک کنيد.
حال صفحه Mail Options را در مقابل خود می بينيد . در اين صفحه روی لينک Filters کليک کنيد. به اين ترتيب شما وارد صفحه فيلترها می شويد. تمام اعمال مربوط به فيلترها مانند ايجاد يک فيلتر، حذف يک فيلتر يا ايجاد تغيير در يک فيلتر از طريق اين صفحه انجام می شود.


برای ايجاد يک فيلترروی دکمه Add کليک کنيد.
حال در مقابل خود چند Text Box و چند Drop Down List (يا به قول برنامه نويسها Combo) می بينيد. در اولين Text Box نامی که قراراست برای فيلتر خود در نظر بگيريد می نويسيد. در ادامه مشخص می کنيد که در صورت وجود چه شرايطی در بخشهای مختلف ايميلی که به شما می رسد آن ايميل به کدام پوشه منتقل شود.توجه کنيد که اين فيلتر در مورد ايميلی که تمام اين شرطها در مورد آن بر قرار باشد عمل می کند. وقتي كه شرايط مورد نظرتان را مشخص كرديد روي دكمه Add Filter كليك كنيد.
به اين ترتيب شما مي توانيد اولين فيلتر خود را درست كنيد و احتمالا در آينده از فيلترها بيشتر استفاده خواهيد كرد فقط توجه داشته باشيد كه تا زماني كه از سرويس مجاني Yahoo Mail استفاده مي كنيد نمي توانيد بيشتر از 15 فيلتر تعريف كنيد.

 

 

- پاسخ خودكار:
گاهي اوقات شما مي دانيد كه براي مدت زمان مشخصي به اينترنت دسترسي نخواهيد داشت و مي خواهيد كساني كه با شما از طريق ايميل ارتباط دارند را از اين نكته مطلع كنيد تا از شما انتظار پاسخ سريع نداشته باشند. در اين موارد مي توانيد از سرويس پاسخ خودكار Yahoo Mail استفاده كنيد.
براي اينكار به صفحه Mail Options رفته و روي لینك Vacation Response كليك كنيد. مدت زماني كه مي خواهيد از اين امكان استفاده كنيد را مشخص كرده و پاسخي كه مي خواهيد به كساني كه با شما مكاتبه خواهند كرد، داده شود را تايپ كنيد. در پايان روي دكمه Turn Auto-Response o­n كليك كنيد. اگر از تصميم خود منصرف شديد كافي است كه به اين صفحه برگشته و روي دكمه Turn Auto-Response Off كليك كنيد.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------