استفاده از گوشی همراه در هواپیما ممکن شداستفاده از گوشی همراه در هواپیما،اخبار تکنولوژی،خبرهای تکنولوژی
با پیشرفت سفرهای هوایی و هواپیماها پیش بینی می‌شود تحول بزرگی در صنعت سفرهای هوایی رخ دهد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، در سال های گذشته استفاده از تلفن همراه در هواپیماها عمل ممنوعی بوده و تا حدودی افراد می توانستند از تلفن هوشمند خود استفاده کنند. اما به نظر می رسید عصر جدیدی در صنعت سفرهای هوایی در راه است که باید شاهد تحول هایی باشیم.

 

تا به امروز مسافران و خدمه پرواز می بایست گوشی خود را روی حالت پرواز قرار می دادند تا بتوانند سالم و سلامت به مقصد برسند. این امر در پروازهای طولانی برای افراد دردسرهایی داشت و مسافر می بایست با هزینه های هنگفت از شبکه وای فای استفاده می کرد.

 

با این حال گذشت زمان موجب روی کار آمدن فناوری های جدید شده و در نتیجه به دنبال آن قوانین جدید هم روی کار می آیند. مسافران خطوط هوایی در اتحادیه اروپا (EU) به زودی می توانند از تلفن های خود به طور کامل در آسمان استفاده کنند.

 

کمیسیون اتحادیه اروپا در سال ۲۰۰۸ باندهای فرکانسی خاصی را برای هواپیماها در نظر گرفت و به برخی از خدمات اجازه داد تا دسترسی به اینترنت را در هوا ارائه دهند. متأسفانه این سرویس هم کند بود و هم گران. تنها راه جایگزین برای مسافران این بود که دستگاه های خود را در حالت هواپیما قرار دهند.

 

با این حال، قوانین بزودی تغییراتی خواهد داشت. مسافران خطوط هوایی کشورهای اتحادیه اروپا در طول پرواز نیازی به قرار دادن تلفن های خود در حالت هواپیما نخواهند داشت.

 

کمیسیون اروپا اعلام کرد که تصمیم گرفته است قانون «حالت هواپیما» را حذف کند. آخرین مهلت کشورهای عضو برای در دسترس قرار دادن باندهای فرکانس ۵جی برای هواپیماها ۳۰ ژوئن ۲۰۲۳ است. این بدان معناست که مردم می‌توانند از همه ویژگی‌های تلفن خود در اواسط پرواز استفاده کنند، امکان برقراری تماس و برنامه‌های پر داده برای پخش موسیقی و ویدیو.

 

 کمیسیون اروپا اعلام کرده است که سیستم جدید می‌تواند از سرعت دانلود بسیار سریع‌تر ارائه شده توسط ۵G استفاده کند و می‌تواند بیش از 100 مگابیت در ثانیه باشد.

 

دای ویتینگهام، مدیر اجرایی کمیته ایمنی پرواز انگلیس، گفت: نگرانی وجود داشت که آنها می توانند با سیستم های کنترل پرواز خودکار تداخل داشته باشند. آنچه با تجربه پیدا شده است این است که خطر تداخل بسیار کم است. توصیه همیشه این بوده است که وقتی در حال پرواز هستید، دستگاه‌ها باید در حالت هواپیما باشند.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------