هوش مصنوعی از شما یک نقاش حرفه‌ای می‌سازدنقاشی با هوش مصنوعی،اخبار تکنولوژی،خبرهای تکنولوژی
محققان حوزه هوش مصنوعی هر روز ما را با خبرهای تازه‌ای شگفت‌زده می‌کنند. اکنون نوبت به یک‌شبه نقاش شدن رسیده است؛ نقاشی‌های کج و معوج خود را به هوش مصنوعی بسپارید و یک شاهکار واقعی تحویل بگیرید.

به گزارش ایرنا، هوش مصنوعی (artificial intelligence) شاخه ای از علم رایانه است و هدف آن تولید ماشین‌های هوشمندی است که توانایی انجام کارهایی را دارند که نیازمند به هوش انسانی است.

 

هوش مصنوعی در حقیقت نوعی شبیه سازی هوش انسانی برای رایانه است و منظور از هوش مصنوعی ماشینی است که به گونه ای برنامه نویسی شده که همانند انسان فکر کند و توانایی تقلید از رفتار انسان را داشته باشد. این تعریف می تواند به تمام ماشین هایی اطلاق شود که همانند ذهن انسان عمل می‌کنند و می‌توانند کارهایی مانند حل مساله و یادگیری داشته باشند.

 

هوش مصنوعی از زمانی که در جنگ جهانی دوم آلمان ها برای رمزنگاری و ارسال ایمن پیام ها از ماشین enigma استفاده می کردند، وارد زندگی انسان‌ها شد و اکنون با گذشت حدود ۸۰ سال از آن زمان آنچنان با زندگی بشر عجین شده که دیگر زندگی بدون آن قابل تصور نیست.

 

بسیاری از کارهایی که روزانه انجام می‌دهیم مانند جستجو در اینترنت یا استفاده از شبکه‌های اجتماعی، همه متاثر از هوش مصنوعی است. در حقیقت آنقدر استفاده از این فناوری ناملموس است و به آن عادت کرده ایم که در لحظه استفاده از آنها حس نمی‌کنیم که در حال استفاده از هوش مصنوعی هستیم.

 

اکنون هوش مصنوعی فناوری دیگری را به نمایش گذاشته است. تبدیل نقاشی‌های آماتورگونه و اولیه به تصاویر و نقاشی های بسیار حرفه ای و زیبا. هوش مصنوعی انویدیا (NVIDIA) جدید ساخت شرکت چندملیتی آمریکایی انویدیا کورپوریشن (Nvidia Corporation)، می‌تواند هر طرح اولیه و معمولی را به یک تابلوی نقاشی حرفه‌ای تبدیل کند.

 

انویدیا پیش از این نیز فناوری ارایه کرده بود که به کاربران این توانایی را می داد تا کلمات و عبارات را به تصویر تبدیل کنند. این هوش مصنوعی با عنوان GauGAN2، نوشته‌های متنی ساده را به تصاویر واقعی تبدیل می کرد. در این روش از مدل‌های یادگیری عمیق استفاده می‌شد تا امکان تبدیل سه یا چهار کلمه به تصاویر موردنظر فراهم شود.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

  سایر مطالب کامپیوتر و اینترنت

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X خدمات و محصولات دیجیتال ,خدمات سیم کارت و تلفن همراه

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023