ایلان ماسک: عدم قانون‌گذاری برای هوش مصنوعی عاقبتی فاجعه‌بار خواهد داشتایلان ماسک،اخبار تکنولوژی،خبرهای تکنولوژی
ایلان ماسک در کنفرانسی در پاریس دوباره هشدار داده است که هوش مصنوعی می‌تواند خطرات مهمی را برای بشر به‌همراه داشته باشد.

به گزارش دیجیاتو، ایلان ماسک تاکنون بارها درباره ریسک‌های هوش مصنوعی حرف زده و حالا یک بار دیگر با اشاره به این فناوری قدرتمند هشدار داده است که اگر کارهای بیشتری صورت نگیرد و قانونی در این حوزه وضع نشود، نتیجه آن فاجعه‌بار خواهد بود.

 

بنیان‌گذار تسلا در کنفرانس فناوری ویوا در پاریس گفت برای جلوگیری از تبدیل‌شدن هوش مصنوعی به چیزی غیرقابل کنترل، به قوانینی در این زمینه نیاز داریم. او مدعی شد که اگر این اتفاق نیفتد، «عاقبتی فاجعه‌بار» برای بشریت حاصل خواهد شد.

 

ایلان ماسک در این کنفرانس گفت: «فکر می‌کنم برای پیامدهای منفی ابرهوش دیجیتالی خطری جدی وجود داشته باشد.» هشدارهای ماسک یادآور حرف‌هایی است که او و عده دیگری از فعالان هوش مصنوعی چندی قبل در نامه‌ای سرگشاده آن را مطرح کرده بودند. آن نامه هشدار داده بود که هوش مصنوعی می‌تواند ریسک‌های فاجعه‌باری را برای جامعه به‌همراه داشته باشد.

 

هوش مصنوعی می‌تواند ریسک‌های مختلفی را به‌وجود بیاورد

مالک توییتر در آن نامه از شرکت‌ها خواسته بود تا توسعه ابزارهای هوش مصنوعی پیشرفته‌تر را متوقف کنند. او در کنفرانس ویوا با تکرار همین صحبت‌ها تأکید کرد که حامی قانون‌گذاری در این بازار است، چون ریسک‌های مختلفی را متوجه جامعه می‌داند.

 

ایلان ماسک به‌طور کلی پیش‌بینی کرد که هوش مصنوعی به احتمال خیلی زیاد نتایج مثبت هم خواهد داشت و برای مثال، می‌تواند به دسترسی آسان‌تر به کالاها و خدمات کمک کند. ولی او تأکید کرد که این قضیه نباید به‌عنوان یک پیش‌فرض در نظر گرفته شود.

 

ماسک توضیح داد: «[نکات مثبت] تنها پیامدهای ممکن نیستند. ما باید این احتمال را در نظر بگیریم که چیزی پیرامون ابرهوش دیجیتال در مسیر اشتباه قرار بگیرد.»

 

او در این کنفرانس درباره نگاه کلی خود به آینده و نگاه فلسفی به کشف معنای زندگی هم صحبت کرد. ماسک این مسئله را به تلاش برای ترویج انرژی‌های تجدیدپذیر به‌منظور مقابله با تغییرات اقلیمی و کوشش برای کاوش‌های فضایی از طریق اسپیس‌ایکس ربط داد. او می‌گوید خرید توییتر هم بخشی از همین راهبرد برای کمک به پیشرفت مثبت در تمدن بشری بوده است.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------