قابلیت جدید هوش مصنوعی میدجرنی عکاسان را حیرت‌زده کرده است!هوش مصنوعی میدجرنی،اخبار تکنولوژی،خبرهای تکنولوژی
نسخه‌ی ۵٫۲ هوش مصنوعی میدجرنی با امکاناتی شبیه دوربین‌های عکاسی مثل زوم و غیره، تحسین هنرمندان را برانگیخته است.

به گزارش زومیت، میدجورنی روز پنج‌شنبه نسخه‌ی ۵٫۲ مدل سنتر تصویر مبتنی‌بر هوش مصنوعی خود را معرفی کرد که شامل ویژگی جدید Zoom Out است؛ قابلیتی که سوژه‌ی اصلی را در مرکز تصویر حفظ و به‌طور خودکار صحنه‌ای بزرگ‌تر در اطراف آن ایجاد می‌کند که شبیه زوم کردن با لنز دوربین است.

 

ویژگی بزرگنمایی میدجرنی می‌تواند تصویر ساخته‌شده با هوش مصنوعی را دریافت کرده و مرزهای اطراف آن را گسترش دهد. این قابلیت سوژه‌ی اصلی را در مرکز تصویر جدید ثابت نگه می‌دارد اما برخلاف DALL-E و قابلیت Generative Fill فتوشاپ، نمی‌توان یک تصویر سفارشی برای گسترش مرز اطراف سوژه انتخاب کرد. درحال‌حاضر قابلیت بزرگنمایی نسخه‌ی ۵٫۲ میدجرنی فقط با تصاویر ساخته‌شده با این هوش مصنوعی کار می‌کند.

 

کاربران می‌توانند از طریق سرور دیسکورد میدجرنی، با تولید هر تصویر در نسخه‌ی ۵٫۲ این هوش مصنوعی، از امکانات جدید استفاده کنند. شما می‌توانید تصویر را با ضریب ۱٫۵ یا دو برابر یا مقدار سفارشی بین عدد ۱ تا ۲ بزرگنمایی کنید. قابلیت دیگری به‌ نام Make Square وجود دارد که مواد اطراف تصویر را به‌ گونه‌ای تولید می‌کند که نسبت‌ تصویر در حالت ۱:۱ حفظ شود.

 

هوش مصنوعی میدجرنی،اخبار تکنولوژی،خبرهای تکنولوژی
هوش مصنوعی میدجرنی،اخبار تکنولوژی،خبرهای تکنولوژی
هوش مصنوعی میدجرنی،اخبار تکنولوژی،خبرهای تکنولوژی

دیوید هولز، خالق میدجرنی، اخیراً توضیحاتی درمورد ویژگی‌های جدید و بهبودهای نسخه‌ی ۵٫۲ این هوش مصنوعی ارائه داده است. از دیگر ویژگی‌های جدید این ابزار می‌توان به سیستم زیبایی‌شناسی بازنگری‌شده، بهبود کیفیت و سبک تصویر اشاره کرد که به‌طور مؤثر به واقعی‌تر کردن آن‌ها کمک می‌کند. علاوه‌براین، حالت جدیدی به‌ نام High variation mode وجود دارد که به‌طور پیش‌فرض فعال است و تنوع ترکیب‌بندی تصاویر را افزایش می‌دهد. کاربران همچنین می‌توانند از دستور جدید /shorten برای حذف کلمات غیرضروری بهره ببرند.

 

هولز تأکید کرد تغییرات نسخه‌ی ۵٫۲ میدجورنی احتمالاً بدون اطلاع قبلی اعمال خواهند شد. نسخه‌های قدیمی‌تر مدل میدجرنی هنوز با استفاده از دستور /settings یا آرگومان دستور درون‌خطی --v 5.1 دردسترس هستند.

 

همان‌طور که ArsTechnica اشاره می‌کند، برخی از هنرمندان، از تغییرات جدید نسخه‌ی ۵٫۲ میدجرنی شگفت‌زده شده‌اند و آن را بسیار هیجان‌انگیز توصیف می‌کنند. میدجورنی ۵ در ماه مارس و نسخه‌ی ۵٫۱ این هوش مصنوعی در ماه می سال جاری منتشر شد که تمرکز هردو نسخه بر بهبود واقع‌گرایی و جزئیات تصاویر بود.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------