ایجاد قابلیت Saved Messages تلگرام در واتساپ؛ ذخیره‌کردن آسان پیام در Whatsappواتساپ،اخبار تکنولوژی،خبرهای تکنولوژی
نبود قابلیت ذخیره پیام‌ها در واتساپ راه‌حل‌هایی دارد که در این مقاله به آن‌ها می‌پردازیم و سه روش برای ارسال پیام به خود در واتساپ معرفی می‌کنیم.

به گزارش زومیت، پیام‌رسان واتساپ یکی از بهترین برنامه‌های پیام‌رسان کاربردی و پرطرفدار در بین اکثر کاربران جهانی به شمار می‌رود که در حال حاضر براساس داده‌های SimilarWeb، بین ۱۰۰ کشور مورد مطالعه، در ۶۳ کشور در رتبه اول محبوب‌ترین پیام‌رسان‌ها قرار می‌گیرد.

 

اکثر کاربران واتساپ علت استفاده از آن را عدم ذخیره داده‌های کاربران عنوان می‌کنند، زیرا سازوکار واتساپ بدین ترتیب است که از سرورهای خود برای نقل‌وانتقال پیام استفاده می‌کند و پیام‌های دریافت نشده فقط ۳۰ روز در سرور می‌مانند تا تحویل دریافت‌کننده پیام شوند.

 

درهرصورت، رقابت تلگرام و واتساپ همیشه یکی از مناقشات بین کاربران حرفه‌ای و کارشناسان است و هرازگاهی نیز شاهد توییت‌های تلگرام در تمسخر واتساپ هستیم. جدای از بررسی‌های فنی و مقایسه این دو برنامه پیام‌رسان، قابلیت‌های مشابه زیادی بین این دو می‌توان پیدا کرد؛ اما تفاوت‌هایی نیز دارند و بدون تعارف تلگرام در ارائه‌ی قابلیت‌های کاربردی پیشتازی می‌کند.

 

برای مثال، امکان انتقال چت‌های واتساپ به تلگرام یکی از قابلیت‌های جنجالی و جذابی بود که می‌توان به آن اشاره کرد یا ساخت ربات در تلگرام به‌راحتی با چند مرحله انجام می‌شود درحالی که در واتساپ این امکان تنها برای حساب‌های کاربری Business وجود دارد.

 

یکی از قابلیت‌هایی که نبود آن در واتساپ جلب توجه می‌کند، فقدان قابلیتی مثل امکان Saved Messages در تلگرام است که به کاربر اجازه می‌دهد پیام‌هایی را برای خود ارسال کند.

 

درواقع، کاربرد این قابلیت برای زمانی است که می‌خواهید فایل‌ها یا پیام‌هایی را به‌صورت یک‌جا ذخیره کنید و بعدها به‌راحتی بتوانید به آن‌ها دسترسی داشته باشید و خیالتان راحت باشد که کسی آن‌ها را حذف نمی‌کند.

 

با اینکه واتساپ چنین قابلیتی ارائه نمی‌کند اما، در عین ناباوری در بخش پرسش‌های متداول وب‌سایت خود به روشی برای ایجاد Saved Messages شخصی و ارسال پیام به خود در واتساپ اشاره کرده است. درادامه قصد داریم به معرفی انواع روش‌های ایجاد چت‌شخصی با خود در واتساپ بپردازیم.

 

ارسال پیام به خود در واتساپ با ذخیره شماره

آسان‌ترین روش ارسال پیام به خود در واتساپ که در وب‌سایت رسمی این برنامه پیام‌رسان از آن یاد شده است ایجاد مخاطبی با شماره خود در فهرست مخاطبین است.

 

بنابراین، می‌توانید پیش‌از هرچیزی ابتدا شماره تلفن همراهی که با آن حساب کاربری در واتساپ دارید را در فهرست مخاطبان گوشی ذخیره کنید و سپس طبق مراحل زیر پیش بروید یا اینکه از درون برنامه واتساپ شماره تلفن حساب کاربری خود را در مخاطبین ذخیره کنید.

 

واتساپ،اخبار تکنولوژی،خبرهای تکنولوژی

مرحله اول: برنامه واتساپ را اجرا کنید و روی گزینه New Chat بزنید تا پنجره مخاطبین باز شود.

 

مرحله دوم: در این صفحه اگر از قبل شماره خود را در مخاطبین ذخیره کرده‌اید می‌توانید از نوار جستجو در بالای صفحه آن را جستجو کنید و ارسال پیام به خود در واتساپ را انجام دهید؛ اما، اگر شماره خود را ذخیره ندارید همچنان ادامه آموزش را دنبال کنید.

 

بدین ترتیب، روی New Contact بزنید تا به صفحه بعد منتقل شوید. سپس، در کادر اول نام و نام‌خانوادگی خودتان یا هر نام دیگری که می‌خواهید را وارد کنید. در کادر بعدی شماره موبایل حساب کاربری واتساپ خود را وارد کنید و در گوشه بالا سمت راست روی Save بزنید.

 

مرحله سوم: اکنون اطلاعات کلی مخاطب یعنی نام و شماره تلفن را مشاهده می‌کنید. روی گزینه ارسال پیام بزنید تا صفحه چت شخصی باز شود و بتوانید به خودتان پیام ارسال کنید.

 

ارسال پیام با ساخت گروه

در روش دیگر ارسال پیام به خود در واتساپ ازطریق ساخت گروه در واتساپ اقدام می‌کنیم.

 

پس، ابتدا یک گروه ایجاد می‌کنیم و سپس با حذف عضو دیگر، گروه را شخصی خواهیم کرد و آن را به قابلیتی مشابه Saved Messages تلگرام تبدیل می‌کنیم.

 

واتساپ،اخبار تکنولوژی،خبرهای تکنولوژی

مرحله اول: برنامه واتساپ را اجرا کنید، سپس از صفحه‌ی Chats، در گوشه سمت راست بالا روی New Group بزنید.

 

مرحله دوم: در این بخش باید یکی از مخاطبین را انتخاب کنید تا به‌عنوان عضو در گروه اضافه شود. می‌توانید با یکی از اعضای خانواده یا دوستان هماهنگ کنید تا حساب کاربری او را به گروه اضافه کنید؛ البته، بعداز ساخت گروه آن مخاطب را حذف می‌کنید پس نگران شخصی بودن آن نباشید.

 

مرحله سوم: نام گروه را هرچه می‌خواهید بگذارید. می‌توانید مانند تلگرام آن را Saved Messages ذخیره کنید.

 

مرحله چهارم: اکنون در صفحه چت گروه، روی نام گروه بزنید تا وارد بخش تنظیمات گروه شوید و در آنجا روی عضوی که فقط برای ایجاد گروه افزوده‌شده بزنید و با انتخاب گزینه Remove from Group کا را به‌پایان برسانید و با حذف آن کاربر، گروه شخصی خود را داشته باشید تا پیام‌های خود را در آن ذخیره کنید.

 

در این روش می‌توانید در آینده تمام فایل‌ها را به صورت یک‌جا با حساب کاربری دیگری اشتراک‌گذاری کنید.

 

ارسال پیام به خود در واتساپ از لینک

در این روش که تاحدودی قدیمی به‌حساب می‌آید می‌توانید ازطریق لینک حساب کاربریتان به خودتان پیام ارسال کنید.

 

بدین ترتیب، صفحه گفتگو با یکی از مخاطبانتان را باز کنید و در قسمت پیام ابتدا https//:wa.me/98 را تایپ کنید و در ادامه شماره تلفن مربوط به حساب کاربری واتساپ خود را بدون صفر تایپ کنید.

 

برای مثال باید لینک چیزی شبیه به مثال زیر شود:

https//:wa.me/98935*****10

 

اکنون پیام را در آن صفجه گفتگو ارسال کنید، خواهید دید که لینک فعال می‌شود. اکنون روی آن لینک بزنید تا به صفحه چت شخصی در واتساپ منتقل شوید و بتوانید پیام‌های خود را ذخیره کنید.

 

همچنین، درصورتی که شماره تلفن خودتان را در مخاطبان ذخیره نکرده باشید، امکان افزودن شماره به مخاطبان با لمس گزینه Add وجود دارد.

 

جمع‌بندی

امکان ارسال پیام به خود در واتساپ به‌شکل آنچه اکثر کاربران تصور می‌کنند مانند Saved Messages تلگرام باشد وجود ندارد؛ اما با ترفندهای ساده‌ای مثل ذخیره شماره خود در مخاطبین می‌توانید ویژگی مشابهی را برای خود ایجاد کنید و در واتساپ به خودتان پیام ارسال کنید.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

    سایر مطالب کامپیوتر و اینترنت

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------