واکنش ایلان ماسک به کپی بردای تردز از توییتر: رقابت خوبه اما تقلب نه!/ نامه وکیل ایلان ماسک به زاکربرگبرنامه تردز،اخبار تکنولوژی،خبرهای تکنولوژی
توییتر شرکت متا، سازنده اپلیکیشن «تردز» را به سوء استفاده سیستماتیک، عمدی و غیرقانونی از اسرار تجاری توییتر متهم کرده است.

به گزارش دیده بان ایران، توییتر در نامه‌ای که روز گذشته توسط «الکس اسپیرو» وکیل ایلان ماسک به زاکربرگ ارسال شد، شرکت متا، سازنده اپلیکیشن «تردز» را به سوء استفاده سیستماتیک، عمدی و غیرقانونی از اسرار تجاری توییتر متهم کرده است.

 

ایلان ماسک در پاسخ به این خبر، به نوعی این اتفاقات و ارسال نامه به زاکربرگ را تایید کرده و نوشته با رقابت مشکلی ندارد؛ مشکلش با «تقلب کردن» است.

 

وکیل ماسک در این نامه نوشته که متا در یک سال اخیر تعداد بالایی از پرسنل توییتر را استخدام کرده، با علم به اینکه این افراد هنوز به اسرار تجاری توییتر و اطلاعات بسیار سری دسترسی داشته‌اند.

 

در ادامه نامه توضیح داده شده که متا با علم به این موضوع پرسنل سابق توییتر را مامور کرده تا یک کپی (Copycat) از توییتر بسازند و متا به این شکل از دارایی اصلی (IP) توییتر سوء استفاده کرده است.

 

وکیل ایلان ماسک در نامه خود توقف هرگونه سوء استفاده از اسرار تجاری و دارایی‌های فکری توییتر را مطالبه کرده است. همچنین این نامه به گونه‌ای متا را از هرنوع داده‌کاوی در پلتفرم توییتر منع کرده که به نظر می‌رسد محدودیت‌های هفته اخیر توییتر وضع شده بودند تا متا نتواند داده‌ها را کنکاش یا اسکرپ کند.

 

متا در پستی در تردز به نامه توییتر پاسخ داده و «اندی استون»، مدیر ارتباطات این شرکت، گقته است که هیچ‌کدام از افراد تیم مهندسی تردز کارمند سابق توییتر نیستند: «هیچ فردی در تیم مهندسی تردز، کارمند سابق توییتر نیست و چنین موضوعی درست نیست.»

 

متا ظاهراً چندان نگرانی اقدام قانونی احتمالی توییتر نیست؛ چرا که توییتر شرکت‌های دیگر را هم تهدید به اقدام قانونی کرده است. برای مثال در ماه مه، توییتر شرکت مایکروسافت را به سوءاستفاده از API خود از طریق ادغام آن در برخی محصولاتش متهم کرد.

 

واکنش ایلان ماسک به برنامه تردز

ایلان ماسک در واکنش به کپی‌کاری تردز از توئیتر: رقابت خوبه اما تقلب نه!

 

برنامه تردز،اخبار تکنولوژی،خبرهای تکنولوژی

 

***

 

تردز یک‌شبه مرز ۳۰ میلیون کاربر را رد کرد!

رحالی‌که کمتر از یک روز از انتشار عمومی تردز می‌گذرد، تعداد کاربران شبکه‌ی اجتماعی جدید متا مرز ۳۰ میلیون نفر را رد کرده است.

 

برنامه تردز،اخبار تکنولوژی،خبرهای تکنولوژی

مارک زاکربرگ، مدیرعامل متا، در بیانیه‌ای می‌گوید تعداد کاربران تردز تنها ۱۶ ساعت پس از آغازبه‌کار این شبکه‌ی اجتماعی مرز ۳۰ میلیون را رد کرده است. در صبح روز پنج‌شنبه به وقت ایالات متحده، تردز به برترین اپلیکیشن رایگان در اپ استور آیفون تبدیل شد.

 

تردز پاسخ مستقیم متا به توییتر محسوب می‌شود؛ شبکه‌ای اجتماعی که در ماه‌های اخیر به‌دلیل تحولات عظیمش همواره در حاشیه بوده و شماری از کاربران از آن فاصله گرفته‌اند.

 

توییتر شنبه‌ی این هفته محدودیت‌های عجیبی اعمال کرد، اما چند ساعت پیش از آغازبه‌کار تردز، شاهد لغو یکی از محدودیت‌ها (الزام‌به داشتن حساب کاربری برای مشاهده‌ی توییت‌ها) بودیم.

 

در ماه‌های اخیر شمار رقبای توییتر افزایش پیدا کرده است؛ با این‌حال هیچ‌یک از این سرویس‌ها نظیر ماستودون و بلواسکای نتوانسته است به محبوبیت Instagram Threads دست پیدا کنند.

 

تردز کار ساده‌تری برای جذب مخاطب دارد؛ چون به‌شدت به اینستاگرام وابسته است و حمایت متا را در پشت خود می‌بیند. بدون داشتن حساب اینستاگرام امکان لاگین در تردز وجود ندارد.

 

بر اساس گزارش CNBC، تردز برای رقابت با توییتر به قابلیت‌های بیشتری نیاز دارد. یکی از بزرگ‌ترین نقص‌های تردز، نبود بخش دایرکت است. بدین ترتیب در نسخه‌ی فعلی تردز نمی‌توانید در مکالمات دونفره یا چندنفره شرکت کنید و همه‌چیز به‌صورت عمومی قابل‌مشاهده خواهد بود.

 


کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X آموزش و مشاوره,آموزش کامپیوتر

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023