قابلیت ساختن کانال در واتساپ در ۱۵۰ کشور دیگر فعال شدواتساپ،اخبار تکنولوژی،خبرهای تکنولوژی
قابلیت ساختن کانال در پیام‌رسان واتساپ – Whatspp در بسیاری از کشورها فعال شد. نحوه ساخت و کار با آن چگونه است؟

امکان ساختن کانال در پیام‌رسان واتساپ، اکنون برای 150 کشور فعال شده است. این ویژگی با عنوان “Channels” از طریق بخش “Updates” قابل دسترسی است.

 

قابلیت ساختن کانال بالاخره به واتساپ رسید

قابلیت «کانال‌ها» در واتساپ، به ادمین‌ها این امکان را می‌دهد تا پخش محتوای یک طرفه نظیر متن، عکس، فیلم، استیکر و نظرسنجی را برای دنبال‌کنندگان خود ارسال کنند. واتساپ با فراهم کردن فرصت ساخت کانال برای شخصیت‌های مطرح، سازمان‌ها و تیم‌های ورزشی، امکان دنبال کردن آخرین اخبار و رویدادهای آنها را برای کاربران این پیام‌رسان فراهم کرده است.

 

واتساپ،اخبار تکنولوژی،خبرهای تکنولوژی

کانال‌ها از چت‌های معمولی متمایز هستند و هویت کانال‌هایی که کاربران دنبال می‌کنند، برای سایر دنبال‌کنندگان فاش نمی‌شود. واتساپ در این بخش نیز حفاظت از اطلاعات شخصی را برای ادمین‌ها و دنبال‌کنندگان کانال در اولویت قرار داده است.

 

واتس‌اپ هم‌چنین چند به‌روزرسانی را برای بهبود عملکرد کانال‌ها ایجاد کرده که در ادامه به مرور آنها می‌پردازیم.

 

۱. فهرست پیشرفته: کاربران به‌راحتی می‌توانند کانال‌های فیلتر شده براساس کشور را پیدا کنند. آنها هم‌چنین می‌توانند کانال‌های جدید، فعال و محبوب را برحسب تعداد فالوور مشاهده کنند.

 

۲. واکنش‌ها: کاربران می‌توانند بازخورد خود را با استفاده از ایموجی‌ها بیان کرده و تعداد کل واکنش‌ها را مشاهده کنند. البته واکنش‌ها برای دنبال‌کنندگان به‌صورت خصوصی باقی خواهد ماند.

 

۳. ویرایش: ادمین‌ها به‌زودی می‌توانند به‌روزرسانی‌های خود را تا ۳۰ روز ویرایش کنند. پس از این مدت، آپدیت‌ها به‌طور خودکار از سرورهای واتساپ حذف خواهند شد.

 

۴. بازارسال (فوروارد): وقتی کاربران یک به‌روزرسانی را به چت‌ها یا گروه‌ها ارسال می‌کنند، پیام ارسال‌شده شامل پیوندی به کانال است که به دیگران امکان می‌دهد تا چکیده‌ای از اطلاعات کانال را به‌دست آورند.

 

هم‌چنین واتس اپ متعهد به بهبود کانال‌ها بر اساس بازخورد کاربران است. در ماه‌های آینده این پیام‌رسان به تمامی کاربران خود اجازه خواهد داد تا کانال اختصاصی خود را ایجاد کند.

 

نحوه استفاده از کانال های Whatsapp

واتساپ،اخبار تکنولوژی،خبرهای تکنولوژی

برای یافتن و دنبال کردن کانال‌ها، برنامه WhatsApp را باز کنید و به برگه جدید “Updates” بروید. علاوه بر آن می‌توانید کانال‌ها را با نام یا کلمه کلیدی جستجو کنید.

 

پس از یافتن کانالی که می‌خواهید دنبال کنید، روی عبارت “Follow” ضربه بزنید. سپس می‌توانید دریافت به‌روزرسانی‌ها از کانال را در اعلان‌های خود انتخاب کنید.

 

برای مشاهده به‌روزرسانی‌ها از کانال‌هایی که دنبال می‌کنید، به برگه “Updates” بروید.

همچنین می‌توانید به‌روزرسانی‌ها را از یک کانال خاص با ضربه زدن روی نام آن مشاهده کنید.

 

شما می‌توانید با ضربه زدن روی دکمه ایموجی به آپدیت‌ها واکنش نشان دهید. همچنین، می‌توانید با ضربه زدن روی دکمه فوروارد، به‌روزرسانی‌ها را به چت‌ها یا گروه‌ها ارسال کنید.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------