شرکت فیس بوک به دزدیدن لوگو متهم شداخبار,اخبار تکنولوژی,فیس بوک

شرکت فیس بوک متهم شده که لوگو کالیبرا (کیف پول دیجیتال) را از بانک اینترنتی ذخیره لوگو سرقت کرده است. این اتهام در شرایطی مطرح می شود که فیس بوک یک شرکت ثروتمند است و لوگو دزدی از سوی این شرکت هیچ نوع توجیهی ندارد.

به گزارش انتخاب، یک شرکت بانکداری آنلاین، فیس بوک را متهم کرده که لوگوی این شرکت را به عنوان لوگو کالیبرا مورد استفاده قرار داده است. ظاهرا لوگوی این شرکت شباهت های زیادی با کالیبرا دارد.

 

فیس بوک اوایل این هفته یک سکه دیجیتال جهانی به نام لیبرا را معرفی کرد که توسط یک سازمان بین المللی به نام انجمن لیبرا طراحی و اجرا شده است. استوارت ساپ، مدیر عامل فعلی این شرکت گفت که طرح هر دو لوگو به شکل یکسان مورد استفاده قرار گرفته است. او گزارش داد که او برای ماه ها روی لوگوی کنونی کار کرده است.

 

ساپ در این خصوص گفت: "این یک راه خنده دار برای ایجاد اعتماد در یک سیستم مالی جهانی جدید است. ما شش ماه کار سخت را برای طراحی این لوگو انجام دادیم و آن وقت فیس بوک بدون هیچ تلاشی از این لوگو استفاده کرده است."

 

فیس بوک در کنار 27 شریک دیگر از جمله پی پال، ویزا، اوبر، ودافون و اسپاتیفای روی این ارز دیجیتال کار می کند و قرار است تا سال 2020 انجمن لیبرا دارای یکصد عضو باشد. از لیبرا می توان برای خرید محصولات، مبادلات بین المللی و کمک های مالی استفاده کرد و قرار است در نیمه دوم سال 2020 راه اندازی شود.

 


مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------