ایلان ماسک از خرید توییتر منصرف شد | توییتر از «ایلان ماسک» شکایت می‌کندایلان ماسک،اخبار تکنولوژی،خبرهای تکنولوژی
صاحب شرکت خودروسازی تسلا و ثروتمندترین مرد جهان از خرید توییتر منصرف شد. این خبر را وکیل او اعلام کرده است. توییتر گفته این موضوع را به دادگاه می‌کشاند.

وکیل ایلان ماسک در سایت نظارت بر بورس SEC اعلام کرد که موکلش از خرید توییتر منصرف شده است.

 

ایلان ماسک توییتر را متهم کرده که بسیاری از مفاد قرارداد واگذاری را نقض کرده است. او همچنین به اختلاف بر سر اکانت‌های فیک توییتر اشاره کرده و می‌گوید  تعداد حساب‌های کاربری جعلی بیشتر از آن چیزی است که توییتر ادعا می‌کند.

 

ماسک در ماه آوریل اعلام کرد که می‌خواهد توییتر را به قیمت ۴۴ میلیارد دلار بخرد اما شرطش این است که این شرکت تعداد واقعی اکانت‌های جعلی را اعلام کند. توییتر بارها اعلام کرده که حساب‌های جعلی در این پورتال کمتر از ۵ درصد است.

 

ناظران اما معتقدند اینها بهانه‌هایی است که ماسک می‌خواهد با آنها قیمت خرید را پایین بیاورد. 

 

یک کارشناس اقتصادی در این باره به بلومبرگ گفته از شنیدن این خبر متعجب نشده و انتظار آن را داشته است: «ما شاهد بودیم که چطور این معامله به این سمت می‌رود. مشخص بود که ایلان ماسک می‌خواهد قیمت را پایین بیاورد اما من انتظار نداشتم که کاملا عقب بکشد، من فکر می‌کردم او تلاش می‌کند تا قیمت را پایین بیاورد. شاید این هم نوعی از چانه‌زنی است؟ در هر حال این مشکل چندی است که داغ شده و حالابه نقطه جوش رسیده است.»

 

در این میان توییتر اعلام کرده که اقدام قضایی خواهد کرد و این موضوع را به دادگاه خواهد کشاند. رئیس بخش اداری توییتر گفته این شرکت با همان قیمت توافق شده با "آقای ماسک" توییتر را می‌فروشد و موضوع را به دادگاه می‌برد. او گفته مطمئن است که در این پرونده حق به حق‌دار خواهد رسید.

 

در میانه این دعوا ارزش سهام توییتر بیش از ۵ درصد سقوط کرد. ماسک پیشتر برای هر سهم ۵۴ دلار پیشنهاد داده بود اما روز جمعه ارزش سهام توییتر به ۳۶ دلار و ۸۱ سنت رسید. 

 

توییتر از «ایلان ماسک» شکایت می‌کند

پس از آنکه «ایلان ماسک» میلیاردر آمریکایی و مدیرعامل شرکت‌های تسلا و اسپیس ایکس، از لغو برنامه توییتر خبرداد، رئیس هیئت مدیره این رسانه اجتماعی اعلام کرد که در دادگاه ایالت دلاور از وی شکایت خواهد کرد.

 

سهام توییتر هنگام بسته شدن بازار در روز جمعه با قیمت ۳۶.۹۱ دلار معامله شد که با اعلام لغو قرارداد توسط ماسک به حدود ۳۴ دلار سقوط کرد.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------