آشنایی با خواص آروگولاخاصیت آروگولا, آشنایی با خواص آروگولا

آروگولا از سبزیجات چلیپایی و صلیبی می باشد

 

فواید آروگولا شابانک برای بدن

آروگولا حاوی پروتئین، چربی، ویتامین K، کلسیم، ویتامین C و همچنین حاوی مقداری آهن، فولات، منیزیم، پتاسیم و پرو ویتامین A است. 

آشنایی با خواص آرگولا

خوردن انواع میوه ها و سبزیجات به دلیل مقادیر بالای آنتی اکسیدان، فیبر و مواد شیمیایی، خطر بسیاری از بیماری های را کاهش می دهد.

 

تحقیقات به طور خاص آروگولا و سایر سبزیجات چلیپا (به سبزیجات صلیبی شکل که به تازگی به دلیل خاصیت ظاهری ضد سرطان افزایش یافته است گفته می شود که گروه بزرگی از گیاهان متنوع هستند و طعم های بی نظیر و قوی ای دارند، نام صلیب را به این دلیل گرفته اند که شکوفه های این گیاهان شبیه به صلیب است سبزیجات صلیبی شامل: آرگولا، بوک چوی یا کلم چینی، کلم بروکلی، کلم یا جوانه ی بروکسل، کلم، گل کلم، تربچه و شلغم هستند که همه ی آن ها فواید زیر را دارا هستند :

 

از فواید آروگولا می توان اشاره کرد که آروگولا، از قلب شما محافظت می کند، می تواند به کنترل وزن، سلامت چشم کمک کند، خطر سرطان را کاهش می دهد، به هضم غذا کمک می کند، به کنترل فشار خون کمک می کند، از دیابت جلوگیری می کند، ویتامین و کلسیم برای استخوان های سالم ارائه می دهد، برای پوست شما مفید است، عملکرد ورزشی را افزایش می دهد، به عنوان یک سم زدایی عالی عمل می کند، به کاهش التهاب در بدن کمک می کند و ممکن است عملکرد شناختی را بهبود بخشد. 

 

خطر ابتلا به سرطان را کاهش می دهد

در حالی که یک رژیم غذایی سالم و سرشار از سبزیجات، خطر ابتلا به سرطان در فرد را کاهش می دهد، مطالعات نشان داده است که گروه های خاصی از سبزیجات می توانند مزایای خاص ضد سرطانی داشته باشند.

 

سبزیجات چلیپایی منبع گلوکوزینولات ها هستند که مواد حاوی گوگرد هستند. گلوکوزینولات ها مسئول طعم تلخ گیاهان و قدرت مبارزه با سرطان را دارند. بدن گلوکوزینولات ها را به طیف وسیعی از ترکیبات مفید از جمله سولفورافان تجزیه می کند.

 

محققان دریافته اند که مواد غذایی حاوی سولفورافان می تواند به عنوان بخش قابل توجهی در درمان سرطان در آینده به شمار بیاید.

 

گزارش ها، رژیم های غذایی حاوی سبزیجات چلیپایی را با کاهش خطر ابتلا به سرطان پستان، سرطان روده بزرگ، سرطان ریه، سرطان پروستات و موارد دیگر مرتبط می دانند. با این حال، تحقیقات محدود است و دانشمندان قبل از تأیید این مزایا، به شواهدی با کیفیت بالا نیاز دارند.

 

سبزیجات چلیپایی که به راحتی شناخته می شوند شامل کلم بروکلی، گل کلم، کلم پیچ، کلم، جوانه بروکسل، کلم قمری و شلغم هستند. انواع کمتر شناخته شده شامل آروگولا، بوک چوی و شاهی است.

 

آروگولا دارای کلسیم و ویتامین K است

 

• پیشگیری از پوکی استخوان

آروگولا دارای چندین ماده مغذی اصلی و برای سلامت استخوان ها، استخوان سازی و جذب  و دفع کلسیم از بدن مفید است. آرگولا دارای کلسیم و ویتامین K است و سلامت استخوان را بهبود می بخشد، همچنین به نیاز روزانه فرد به کلسیم کمک می کند.

 

• درمان دیابت

چندین مطالعه نشان داده است که خوردن سبزیجات خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را در فرد کاهش می دهد. که سبزیجات دارای برگ سبز بسیار مفید هستند.

 

یک مطالعه در لوله آزمایش نشان داد که عصاره آروگولا اثرات ضد دیابتی در سلول های عضلانی اسکلتی موش دارد. آنها با تحریک جذب گلوکز در سلول ها این اثر را ایجاد کردند.

 

بعلاوه، آروگولا و سایر سبزیجات چلیپایی منبع خوبی از فیبر هستند، که به تنظیم گلوکز خون کمک می کنند و ممکن است مقاومت به انسولین را کاهش دهند. غذاهای حاوی فیبر بالا باعث می شود که افراد برای مدت طولانی تری احساس سیری بیشتری داشته باشند، به این معنی که می توانند در مقابله با پرخوری کمک کنند و اشتها را کم کنند.

 

• سلامت قلب

مصرف سبزیجات، به ویژه سبزیجات چلیپایی، دارای اثرات محافظتی بر قلب هستند.

 

طبق گزارشات، رژیم های غذایی غنی از سبزیجات چلیپایی، سالادها و سبزیجات برگ سبز با کاهش خطر بیماری های قلبی عروقی ارتباط دارند.

 

علاوه بر این، در مطالعه ای دیگر منتشر شده است که مصرف رژیم غذایی حاوی سبزیجات چلیپایی می تواند تصلب شرایین را در زنان مسن کاهش دهد. تصلب شرایین یک بیماری شایع است که در آن پلاک ها در رگ ها جمع می شوند و خطر ابتلا به مشکلات قلبی عروقی را در فرد افزایش می دهد.

 

اثرات محافظتی قلب این سبزیجات ممکن است به دلیل غلظت بالای ترکیبات گیاهی مفید از جمله پلی فنول ها و ترکیبات ارگانیسم گوگرد باشد.

 

آروگولا سلامت قلب را بالا می برد

 

• آروگولا می تواند به کنترل وزن کمک کند

افرادی که مقدار زیادی آروگولا می خورند به احتمال زیاد وزن ثابتی دارند و کمتر دچار افزایش وزن هستند. می دانید چگونه؟ دلیل این امر آن است که آروگولا یک سبزی کم کالری است.

 

از همه مهمتر، مقدار فیبر و کربوهیدرات کمتری دارد (فقط 3.7 گرم) - بنابراین، نیازی نیست نگران افزایش وزن باشید. به طور خلاصه، شما باید به طور منظم در سالادها و وعده های غذایی خود را از این گیاه استفاده کنید.

 

• سلامت چشم

حاوی لوتئین و زاگزانتین است. این دو ماده مغذی از چشم در برابر نور شدید و اشعه ماورا بنفش محافظت می کند و در نتیجه از اختلالات بینایی جلوگیری می کند.

 

همه ی این مواد مغذی از بینایی محافظت می کنند و در برابر تخریب ماکولای وابسته به سن و دید در شب محافظت می کنند. ماده مغذی مهم دیگری که نباید از آن غافل شویم اسیدهای چرب امگا 3 است. آروگولا حاوی 170 میلی گرم، امگا 3 در 100 گرم است. امگا 3 به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل می کند و احتمال ایجاد آب مروارید را کاهش می دهد.

 

• برای زنان باردار مفید است

بارداری زمانی است که مادران باردار باید آهن، فولات، کلسیم، پروتئین، ویتامین ها، منیزیم و روی بیشتری مصرف کنند. تمام این مواد مغذی را می توان با مصرف مقدار مناسبی از آروگولا بدست آورد. در واقع، آروگولا حاوی حدود 97 میکروگرم فولات است آروگولا در هفته های اولیه بارداری برای رشد جنین مفید است و می تواند از نقص لوله عصبی در نوزادان جلوگیری کند.

 

کمک به هضم غذا از فواید آروگولا است

 

• به هضم غذا کمک می کند

اگر دچار سوء هاضمه هستید، مایعات و فیبر موجود در آروگولا به شما کمک می کند. آروگولا حاوی 91.71 گرم مایع و 1.6 گرم فیبر است. محتوای فیبر زیاد است و برای پوشش روده، خصوصا روده ی بزرگ و سایر اندام های گوارشی نیز مفید است. همچنین، غذاهای حاوی فیبر بالا ممکن است سرطان روده بزرگ، کولیت اولسراتیو و خطر دیورتیکولیت را کاهش دهند.

قلیایی بودن، آروگولا ph بهینه بدن را بازیابی می کند. مطالعات نشان می دهد که ph بهینه برای سیستم گوارشی ما حیاتی است.

 

• به کاهش و کنترل فشار خون کمک می کند

فواید قلبی آروگولا با کاهش کلسترول، تری گلیسیرید و دیابت متوقف نمی شود. آنها همچنین فشار خون را کاهش می دهند - یک عامل خطر مهم برای بیماری های قلبی. -  آروگولا حاوی مقدار زیادی کلسیم و منیزیم است. مواد معدنی ضروری رگ های خونی را گشاد کرده و سطح فشار خون را سالم نگه می دارد. همچنین، مقدار قابل توجهی پتاسیم دارد که می تواند به کاهش خطر فشار خون کمک کند.

 

• برای پوست شما مفید است

عصاره آروگولا سابقه طولانی مدتی در درمان و جلوگیری از بیماری های پوستی مانند اگزما، خشکی پوست و آکنه دارد. افزودن برگ ها و روغن هسته دانه به رژیم غذایی می تواند از پوست در برابر اشعه ماورا بنفش و اثرات آن محافظت کند. دلیل این امر این است که آروگولا پر از آنتی اکسیدان و ترکیبات ضد التهاب است.

 

همچنین گفته می شود که باعث افزایش انعطاف پذیری و کشش سلولی شود. در صورت مصرف منظم، می توانید از مزایای ضد پیری آن نیز استفاده کنید.

 

از خواص آروگولا می توان به افزایش طول عمر اشاره کرد

 

• ممکن است سال ها به طول عمر شما بیفزاید

سبزی ها نه تنها به شما کمک می کنند بهتر زندگی کنید، بلکه ممکن است چند سال دیگر به زندگی شما بیفزاید. مطالعات اخیر علمی نشان داده است که خوردن غذاهای غنی از فیبر ممکن است میزان مرگ و میر را 17 تا 19 درصد کاهش دهد. زیرا با انبوهی از مواد مغذی تقویت کننده ی طول عمر مانند ویتامین C، امگا 3 و آنتی اکسیدان همراه است. مصرف آروگولا یکی از خوشمزه ترین و سالم ترین راه های افزایش طول عمر است.

 

• عملکرد ورزشی را افزایش می دهد

در کنار ویتامین ها، فیبر و آنتی اکسیدان ها، آروگولا منبع خوبی از نیترات است که بدن ما برای کاهش جریان اکسیژن از لگن به عضلات نیاز دارد. تحقیقات نشان می دهد که افزایش مصرف نیترات ممکن است در طی تمرینات با استقامت بالا و عملکرد زیاد را آسان کند. به علاوه، ویتامین K موجود در آروگولا برای صدمات استخوانی یا رشد غضروف مفید است. به همین دلیل گیاه آروگولا برای ورزشکاران بسیار توصیه می شود.

 

برخی دانشمندان حتی معتقدند که مصرف نیترات ممکن است زندگی بیماران مبتلا به بیماری های قلبی عروقی یا مشکلات تنفسی مانند آسم را بهبود بخشد. آن را به عنوان سالاد بخورید یا به اسموتی های پروتئینی اضافه کنید تا از همه فواید آن بهره مند شوید.

 

• آروگولا یک سم زدایی عالی است

به لطف ویتامین C، کلروفیل و آنتی اکسیدان ها، آروگولا می تواند بدن شما را از شر سموم خلاص کند. آروگولا دارای کلروفیل بسیار بالایی است و می تواند به جلوگیری از آسیب سلولی و آسیب کبدی ناشی از آفلاتوکسین، ماده سرطان زا کمک کند. علاوه بر این، فلزات سنگین، مواد شیمیایی سخت و آفت کش هایی را که از طریق غذا وارد سیستم شما می شوند خنثی می کند.

 

مواد مغذی آروگولا همچنین نقشی اساسی در تنظیم آنزیم هایی که رادیکال های آزاد را از بین می برند، دارند. نتیجه این است که؟ کبد و بدن سالم بدون بیماری. اثرات قلیایی و سم زدایی آروگولا همچنین از بدن در برابر سرطان، پیری و بیماری های قلبی محافظت می کند.

 

آروگولا را می توانید به صورت خام و پخته مصرف کنید

 

• به کاهش التهاب در بدن کمک می کند

آروگولا یک گیاه ضد التهاب عالی است. قدرت ضد التهابی آرگولا از ایندول-3-کاربینول و اروسین (یک ایزوتیوسیانات) حاصل می شود. مطالعات حیوانی اثر مهاری اروین را بر روی سیتوکین ها و آنزیم های پیش التهاب نشان داد. با مهار آنزیم های التهابی و واسطه ها، درد و دردهای مرتبط با بیماری های التهابی را کاهش می دهد.

 

امگا 3 در آروگولا همچنین به کاهش سیگنال های درد ارسال شده به مغز کمک می کند.

 

• آروگولا می تواند آلزایمر را بهبود بخشد

با افزایش سن، توانایی های شناختی ما شروع به کاهش می کند و به تدریج از بین می روند. مطالعات نشان می دهد که مصرف 800 میکروگرم فولات به طور منظم ممکن است آلزایمر را در سالمندان کاهش دهد، آروگولا می تواند این کار را به راحتی انجام دهد.

 

مردم معمولاً آروگولا را به صورت تازه و خام به سالادها اضافه می کنند اما همچنین درست مانند سایر سبزیجات برگ دار می توان آن را در انواع غذاها و اسموتی ها و ساندویچ ها استفاده کرد.

 

می توانید آن را پس تمیز کردن و شستن در یخچال به مدت چند روز نگهداری کنید.

 

گردآوری: بخش آشپزی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------