بیوگرافی و عکس های جواد انصافی بازیگر ایرانیجواد انصافی, بیوگرافی جواد انصافی, زندگی نامه جواد انصافی

عکس جواد انصافی 

 

بیوگرافی جواد انصافی و همسرش + زندگی شخصی هنری

جواد انصافی متولد 12 آذر 1330، در منطقه شمیران تهران است. وی در عرصه های مختلف هنری نظیر نویسندگی، بازیگری و کارگردانی تبحر دارد. جواد انصافی بازنشسته روابط عمومی مخابرات است و سابقه فعالیت در رادیو دارد. از سری نقش های برجسته جواد انصافی می توان به ایفای نقش در فیلم های تلویزیونی شهر باران، غیر محرمانه، نون و پنیر و پسته، فیتیله و محله گل و بلبل اشاره کرد. 

چکیده ای از بیوگرافی جواد انصافی

نام اصلی: جواد انصافی

تاریخ تولد: 12 آذر 1330

محل تولد: منطقه شمیران تهران

محل زندگی: منطقه پاسداران تهران 

وضعیت تأهل: متأهل

پیشه یا حرفه: کارگردان، بازیگر، نویسنده 

 

بیوگرافی جواد انصافی, همسر جواد انصافی کیست, زندگی نامه جواد انصافی

از سری نقش های برجسته جواد انصافی می توان به محله گل و بلبل اشاره کرد

 

بیوگرافی کامل جواد انصافی

جواد انصافی زاده ی 12 آذر 1330 در منطقه شمیران تهران می باشد. وی فارغ التحصیل دیپلم راه و ساختمان از مدرسه عالی فنی می باشد.  

جواد انصافی در تئاتر شادی آور مدرس است. این چهره بازنشسته روابط عمومی مخابرات می باشد. وی در عرصه های مختلف هنر اعم از کارگردانی، نویسندگی و بازیگری به ویژه در تئاتر فعالیت دارد.

 

جواد انصافی به عبدلی شهرت دارد. عبدلی عنوان یک شخصیت در نمایش های تلویزیونی است که این چهره در سال های پایانی دهه شصت به ایفای نقش پرداخته است. 

از سری نقش های برجسته جواد انصافی در عرصه بازیگری می توان به محله گل و بلبل، متل جهان، محله با صفا، نون و پنیر و پسته، شهر باران، اشتباه در اشتباه، خانواده پر جمعیت، لطایف الحکایات و بهار پانزده اشاره کرد. 

 

جناب انصافی در خانواده ای مذهبی بزرگ شده است. وی در عرصه نویسندگی نیز تبحر دارد و کتاب های متعددی را به چاپ رسانده است. یکی از کتاب هایی که به نویسندگی جناب انصافی در سال 1377 به چاپ رسیده است، کتاب "سیاه بازی از نگاه یک سیاه باز" نام دارد. 

این چهره تجربه همکاری و تحقیق مشترک با فروغ یزدان را در عرصه نویسندگی دارد. کتاب مشترک جواد انصافی و فروغ یزدان "جشن ها و نمایش های زنانه" نام دارد. 

 

جواد انصافی در راستای تولید فیلم آموزشی "آقای ترافیک" در سال 1367 به عنوان یک نویسنده شرکت کرده است. 

دو فیلم آموزشی "مخابراتی" و "انسان راه وسیله نقلیه" تحت نویسندگی، کارگردانی و بازیگری جواد انصافی به تولید رسیده اند. فیلم های آموزشی مخابراتی و انسان راه وسیله نقلیه محصول سال های 1368 و 1371 هستند. 

 

 جواد انصافی اینستاگرام, تصاویر جواد انصافی, جواد انصافی و همسرش

عکس جواد انصافی 

 

آغاز فعالیت جواد انصافی

جواد انصافی فعالیت هنری را در سال های پایانی دهه 50، با بازی در تله تئاتر "دام" آغاز کرده است.  دومین تجربه تله تئاتر جواد انصافی به "نمک و نمکدان" اختصاص دارد. این تله تئاتر در سال 1360 به نویسندگی، کارگردانی و بازیگری جواد انصافی تولید شده است. 

این چهره همچنین به نویسندگی، کارگردانی و بازیگری در تله تئاتر های "بمب" و " آقای کج خیال" در سال های 1360 و 1363 پرداخته است. 

 

نخستین فعالیت بازیگری جواد انصافی به فیلم تلویزیونی "حسام الدوله" اختصاص دارد. این فیلم در سال 1363 تحت کارگردانی، بازیگری و نویسندگی جواد انصافی به تولید رسیده است. وی به موجب ایفای نقش در فیلم تلویزیونی " با زبان بی زبانی" به شهرت گسترده ای دست یافت. این فیلم به نویسندگی و کارگردانی جواد انصافی تولید شده است. 

 

تعداد قسمت های فیلم با زبان بی زبانی 52 قسمت برآورد شده است و انتشار اولیه آن به سال های 1365 الی 1366 از شبکه یک باز می گردد. در راستای تولید این فیلم بازیگران برجسته ای اعم از ماهور الوند، حسین یاری، ستاره پسیانی، ساعد سهیلی، لیلا حاتمی، پریوش نظریه، آزاه صمدی و دیبا زاهدی به ایفای نقش پرداخته اند. 

 

یکی دیگر از مجموعه های تلویزیونی جذاب و مشهوری که جواد انصافی در آن هنر نمایی کرده است، غیر محرمانه نام دارد. سریال غیر محرمانه تحت کارگردانی مسعود رسام و تهیه کنندگی امیر پروین حسینی تولید شده است. 

 

سریال غیر محرمانه محصول سال 1387 است. جواد انصافی در راستای بازی در این فیلم با بازیگران مطرحی اعم از مهران رجبی، فریبا نادری، رضا توکلی، سحر ولدبیگی، یوسف تیموری، سعید پیر دوست و مهرداد ضیائی به همکاری پرداخته است. 

 

 جواد انصافی و همسرش, فرزندان جواد انصافی, جواد انصافی

جواد انصافی در کنار همسر و پسرانش

 

وضعیت تأهل و ازدواج جواد انصافی

جواد انصافی بازیگر و نویسنده پر نبوغ ایرانی، متإهل است. همسر او، فروغ یزدان آشوری نام دارد. 

فروغ یزدان آشوری، فوق لیسانس پژوهش هنری و لیسانس طراحی لباس می باشد. ثمره عشق چند ساله جواد انصافی و خانم فروغ یزدان آشوری دو پسر به نام های امیر حسین و امیر محمد است. این دو چهره در عرصه موسیقی و تئاتر فعالیت دارند. 

 

فرزندان جواد انصافی, جواد انصافی, بیوگرافی جواد انصافی

جواد انصافی و همسرش فروغ یزدان آشوری

 

علاقه مندی های جواد انصافی

جواد انصافی در کنار بازیگری به فعالیت کارگردانی نیز علاقه مند است. مستند های مختلفی تحت کارگردانی و تهیه کنندگی جواد انصافی به تولید رسیده اند. 

نخستین مستند ساخته شده به تهیه کنندگی جواد انصافی، "تلاش" نام دارد. این مستند در سال 1367 در شبکه 1 اجرا شده است. 

از سری فعالیت های جواد انصافی در حوزه ساخت مستند می توان به پست پیامی تو در سال 1369، راهی به سوی خود کفایی در سال 1369 و ارتباطات از راه دور در سال 1370 اشاره کرد. 

 

علاوه بر این، جواد انصافی به ورزش های شنا و دوچرخه سواری به شدت علاقه دارد. وی به موجب توصیه های پزشکی تعداد فعالیت ورزشی دوچرخه سواری را محدود کرده است. اما همچنان به موجب علاقه ای که به شنا دارد، برای درمان کمر درد به آب درمانی با شنا می پردازد. این چهره غذاهای سنتی را به غذاهای فست فود ترجیح می دهد. در میان غذاهای سنتی ایرانی، خورش قیمه مورد پسند جواد انصافی قرار دارد. 

 

فیلم های  جواد انصافی, جواد انصافی اینستاگرام, تصاویر جواد انصافی

 جواد انصافی بازیگر قدیمی ایران

 

فیلم شناسی جواد انصافی

فیلم های تلویزیون  

حسام الدوله (بی خبر) (1363)  سواد آموزی (1363) 
شوخی با تلویزیون (1364)  مردم و مسئولان (1364) 
با زبان بی زبانی (1364- 1365)  سراب (1364 - 1366) 
خانواده پر جمعیت (1367)  بهار پانزده (1371) 
اشتباه در اشتباه (1373)  شبکه خنده (1374- 1375) 
در آخرین لحظه (1374)  لطایف الحکایات (1376) 
جشن رمضان «ارمغان بهشت» (1378)   متل جهان (1379)
محله با صفا (1378- 1379)  کارگاه موردی (1379) 
شهر باران (1382) شبی دیگر (1383)
گل و گلاب (1385) میوه ممنوعه (1386)
دلقک (1386) بهار آمد (1387)
فیتیله (1387) غیر محرمانه (1387)
نون و پنیر و پسته (1387) ارومان (1387)
اشک ها و لبخند ها (1378-1388) محله گل و بلبل (1394- 1397)

 

فیلم های سینمایی  

زن بدلی (1385)  آدم آهنی (1391) 

 

فرزندان جواد انصافی, جواد انصافی, بیوگرافی جواد انصافی

عکس جدید جواد انصافی

 

گردآوری:بخش دنیای بازیگران بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------