چطور می‌توانیم تاج گل ترحیم شیک و با کیفیت برای عزیزان خود بخریم؟تاج گل ترحیم, تاج گل برای عرض تسلیت, انواع مدل های تاج گل ترحیم

انواع مدل های تاج گل ترحیم

 

راهنمایی برای خرید تاج گل ترحیم با کیفیت بالا 

تاج‌گل ترحیم، مجموعه‌ای از گل‌های متنوع است که روی یک‌پایه چوبی یا فلزی چیده می‌شوند. ابعاد تاج‌گل بسته به سفارش و سلیقه مشتری بین ۱ تا ۴ متر متغیر است. گاهی بزرگی یک تاج‌گل به بزرگی یک دیوار می‌رسد که برای حمل آن نیاز به ‌وسیله نقلیه و افراد زیادی است. در این مطلب از بیتوته شما را با انواع تاج گل آشنا می کنیم.

یکی از آفریده‌های بی‌نظیر خداوند گل‌ها می باشند. گل ها از جمله پیشکش‌هایی هستند که می‌توانید در هر مراسمی برای عرض تبریک یا شادباش و یا ترحیم و تسلیت به عزیزانتان هدیه دهید. تاج‌گل‌ها به دو دسته تاج‌گل تبریک و تاج‌گل ترحیم و تسلیت دسته‌بندی می‌شوند.

 

تاج گل ترحیم, تاج گل برای عرض تسلیت, حلقه تاج گل ترحیم

حلقه تاج گل ترحیم

 

آداب ‌و رسوم تشییع‌جنازه و مراسم‌های بعد از آن در کشورهای مختلف متفاوت است؛ اما چیزی که در همه کشورها از جمله ایران و فرهنگ‌های مختلف یکسان است خرید گل برای عرض تسلیت است. به‌طورکلی  هدیه‌دادن تاج‌گل میزان رابطه شما با متوفی و خانواده‌اش را نشان می‌دهد.

 

اگر شما به‌صورت حضوری در مراسم شرکت کنید بهتر است شاخه گل و یا دسته‌گل‌های کوچک‌تر را برای عرض تسلیت انتخاب کنید. اما  اگر فرصت شرکت در مراسم ختم را نداشته باشید، می‌توانید با فرستادن یک تاج‌گل یا سبد گل به همراه کارتی که در آن تسلیت خود را به خانواده متوفی اعلام می‌دارید ابراز همدردی خود را بیان کنید.

 

تاج گل ترحیم, تاج گل برای عرض تسلیت, انواع تاج گل ترحیم

انواع تاج گل ترحیم

 

طرح‌ها و مدل‌های تاج‌گل‌ها

تاج‌گل‌ها با توجه به قیمتشان در طرح‌ها و مدل‌های مختلف مانند کلاسیک، مدرن و درباری  طراحی می‌شوند.

 

تاج گل ترحیم, تاج گل برای عرض تسلیت, تاج گل کلاسیک

تاج گل کلاسیک

 

• تاج‌گل کلاسیک: در این مدل تاج‌گل، گل‌های داوودی یا اورینتال در مرکز تاج قرار گرفته و گل‌های گلایول به‌صورت شعاعی در اطراف این گل‌ها تزئین می‌شوند. باتوجه ‌به سلیقه مشتری این تاج‌گل را می‌توان در یک‌طبقه، دوطبقه و سه‌طبقه تزئین کرد.

 

تاج گل ترحیم, تاج گل برای عرض تسلیت,تاج گل ترحیم با گل های گلایل

تاج گل ترحیم با گل های گلایل 

 

تاج‌گل مدرن: این تاج‌گل را می‌توان به‌صورت چندطبقه تزئین کرد. در این مدل، گل‌های زیبای آنتوریوم را به ترکیب تاج‌گل اضافه می‌کنند که می‌توان بنا بر سلیقه مشتری از گل‌های آنتوریوم در مرکز و یا در شعاع تاج‌گل استفاده کرد.

 

تاج گل ترحیم, تاج گل برای عرض تسلیت, تاج گل ترحیم مدرن

تاج گل ترحیم مدرن

 

• تاج‌گل اروپایی یا درباری: تاج‌گل درباری روی استندهای حلقه‌ای مشابه گل‌آرایی اروپایی چیدمان می‌شود که یک سبک خاص و جدید است. استندهای حلقه‌ای را با گل‌های لیلیوم و گلایول و یا ترکیبی از گل‌های رز تزئین می‌کنند. گل‌آرایی درباری تنها به حلقه ختم نمی‌شود در برخی از گل‌فروشی‌های باسلیقه و خلاق به بالا و پایین حلقه یک گل‌آرایی سبک و شیک اضافه می‌نمایند که جذابیت و زیبایی تاج‌گل را چندبرابر می‌کند.

 

معمولاً برای تزئین این گونه تاج‌گل‌ها از گل‌های لیلیوم، ژربرا و آنتوریوم که پای ثابت این تاج‌گل‌ها هستند استفاده می‌کنند. شما می‌توانید بنا به سلیقه خودتان به‌جای حلقه از استندهای قلبی نیز استفاده کنید.

 

تاج گل ترحیم, تاج گل برای عرض تسلیت, تاج گل ترحیم درباری

تاج گل ترحیم درباری

 

• تاج‌گل شبکه‌ای: یکی دیگر از تزئیناتی که برای تاج‌گل ترحیم استفاده می‌شود تاج‌گل شبکه‌ای است. این تاج‌گل بر روی استند چوبی که حالت حصیری شکل و یا حالت دیوار چوبی شکل دارد نصب می‌گردد. بزرگی این تاج‌گل به گنجایش دیوار چوبی بستگی دارد که معمولاً می‌توان دو مجموعه گل را روی آن نصب نمود.

 

سایز تاج‌ گل‌ها 

سایز تاج‌گل‌ها بنا  به سلیقه هر فرد و بودجه‌ای که هزینه می‌کند به یک‌طبقه، دوطبقه و سه‌طبقه تقسیم‌بندی می‌شود.

 

• تاج‌گل یک‌طبقه: این سایز تاج‌گل در لیست ساده‌ترین و ارزان‌ترین تاج‌گل‌ها می‌باشد، شما می‌توانید با بودجه پایین‌تری این تاج‌گل را تهیه نمایید. این تاج‌گل‌ها را می‌توانید به‌صورت رومیزی یا پایه‌ای دهید. برای تزئین و چیدمان این تاج‌گل از یک یا دو نوع گل استفاده می‌شود.

 

تاج گل ترحیم, تاج گل برای عرض تسلیت, تاج گل ترحیم یک طبقه

تاج گل ترحیم یک طبقه

 

• تاج‌گل دوطبقه: تاج‌گل‌های دوطبقه ایده آل و مناسب‌ترین تاج‌گل‌هایی هستند که برای عرض تسلیت سفارش داده می‌شود. این تاج‌گل‌ها را می‌توان به‌صورت رومیزی و یا با پایه سفارش داد.

 

• تاج‌گل سه‌طبقه: تاج‌گل در ابعاد سه‌طبقه معمولاً توسط اقوام نزدیک برای تزیین فضا و تأثیرگذاری بیشتر بر روی خانواده متوفی و همچنین ادای احترام به متوفی سفارش داده می‌شود. این تاج‌گل جزو تاج‌گل‌های لوکس و مجلل دسته‌بندی می‌شود که در آن بیشتر از گل‌های رز و آنتوریوم برای تزئین استفاده می‌شود. تزیین این تاج‌گل از ساختار خاصی پیروی می‌کند و باید به‌صورت استاندارد تزئین شود تا از استواری بالایی برخوردار باشد.

تاج گل ترحیم, تاج گل برای عرض تسلیت, تاج گل ترحیم دو طبقه

تاج گل ترحیم دو طبقه

 

متن پیام تسلیت بر روی تاج‌گل ترحیم 

متن پیام تسلیت، باید مختصر بوده و بیانگر ابراز همدردی شما با خانواده عزادار و بستگان باشد. این متن  معمولاً روی کارت‌های مستطیلی نوشته می‌شود و سپس روی تاج‌گل نصب می‌گردد. نام شخص، شرکت و یا سازمانی که اقدام به تهیه تاج‌گل کرده است باید روی کارت نوشته شود، تا بازماندگان از فرستنده تاج‌گل مطلع شوند.

 

تاج گل ترحیم, تاج گل برای عرض تسلیت, یادداشت تسلیت بر روی تاج گل

یادداشت تسلیت بر روی تاج گل

 

نکات مهم در انتخاب تاج‌گل ترحیم

- برای خرید تاج‌گل حتماً از قبل سفارش خود را انجام دهید؛ زیرا کار عجله‌ای مشکل‌ساز خواهد شد.

 

- از گل‌فروشی بخواهید که از استند گل نو استفاده کند؛ زیرا استندهای کهنه توانایی کافی برای نگهداری گل‌ها را ندارند.

 

- در هنگام سفارش حتماً به کیفیت و نوع گل دقت کنید، زیرا این گل‌ها باید در فضاهای باز، زیر نور آفتاب و یا هوای بارانی قرار بگیرند پس باید از کیفیت بالایی برخوردار باشند.

 

- از آنجایی‌که رنگ تاج‌گل برای افراد سلیقه‌ای است؛ ولی سعی کنید از پیشنهادهای گل‌فروش که در این زمینه تخصص بیشتری دارد استفاده کنید. 

 

- استفاده از انواع گل‌ها در تاج‌گل‌های ترحیم هیچ محدودیتی ندارد؛ ولی برای اینکه بتوانید به‌صورت رسمی مراتب احترام و تسلیت خود را عرض کنید بهتر است از گل‌های مناسب تاج‌گل‌های ترحیم استفاده کنید. گل‌هایی که عمدتاً در تاج‌گل‌های ترحیم از آنها استفاده می‌شود عبارت‌اند از: گل‌های رز سفید، گلایول،  لیلیوم، شب بو، داوودی یا اورینتال، نیلوفر، مینا، استر، ارکیده 

 

تاج گل ترحیم, تاج گل برای عرض تسلیت, استفاده از گل های مختلف در تاج گل ترحیم

استفاده از گل های مختلف در تاج گل ترحیم

 

معانی گل‌های تاج‌گل ترحیم  

• گل‌های سفید: در تاج‌گل‌های ترحیم بیشتر از گل‌هایی به رنگ سفید استفاده می‌شود که نشان‌دهنده آرامش برای بازماندگان و  پاکی و خلوص روح متوفی می‌باشد. 

 

• گل‌های گلایول: گل‌های گلایول که به معنای ستایش خوبی‌های متوفی بوده و احساسات قلبی ما را ابراز می‌دارد از گذشته‌های دور تا به امروز برای تاج‌های گل ترحیم و همچنین سبد گل‌ها مورداستفاده قرار می‌گرفت.

 

• گل لیلیوم: لیلیوم نمادی از محبت، منش بزرگ، نجابت، راستی و زنده‌بودن خاطر عزیزان است.

 

گل رز: گل رز نمادی برای احترام، فروتنی، معصومیت و از همه مهم‌تر محبت است.

 

• گل استرلیتزیا: گل بهشتی یا همان استرلیتزیا نمادی از تمایز و وقار است. این گل یکی از محبوب‌ترین گل‌ها برای تزئین تاج‌گل‌های ترحیم می‌باشد.

 

• گل زنبق: گل زنبق نماد معصومیت است که در تاج‌گل‌های مراسم ترحیم از رنگ سفید آن استفاده می‌شود.

 

• گل ارکیده و گل داودی: این دو گل نمایانگر شریک بودن در غم بازماندگان می‌باشد.

 

گردآوری: بخش خانه داری بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------