قفل دیجیتال کارنX

تازه های هنر در خانه


تزیین ظرف میوه, تزیین ظرف میوه برای میهمانی, تزیین ظرف میوه برای میهمانی و خواستگاری

تزیین ظرف میوه برای میهمانی و خواستگاری

تزیین ظرف میوه تزیین ظرف میوه برای میهمانی مدل ظرف میوه در شیوه چیدن و تزیین میوه ها اثر بسیاری…

تزیین جلد دفتر به شیوه های مختلفتزیین جلد دفتر, شیوه های تزیین جلد دفتر, تزیین جلد دفتر به شیوه های مختلف

تزیین جلد دفتر

 

شیوه های تزیین جلد دفتر

در بازار امروزی دفترهایی با جلدهای زیبایی هست ولی هزینه هایی زیادی برای خرید آن باید بدهیم. ولی می توانیم در منزل دفترهای ساده به شکل های زیبایی تزیین کنیم که ما در این مطلب شیوه های تزیین دفتر را برای شما خواهیم گفت. در ادامه با ما باشید.

تزیین جلد دفتر به شیوه های مختلف

تزیین جلد دفتر با چرم

در این شیوه به مقداری چرم، نخ مناسب مخصوص چرم دوزی، چسب مایع و دستگاهی شبیه انبردست برای سوراخ کردن چرم یا سُمبه احتیاج دارید.

 

دفتر تان را روی چرم قرار دهید و مثل شیوه جلد کردن با پارچه، اندازه دو سانتی‌متر از اطراف جلد دفتر فاصله گرفته علامت گذاری نموده و آنگاه با قیچی چرم را برش بزنید.

 

به وسیله چسب مایع چرم را به جلد دفتر بچسبانید. همه مراحل را مثل تزیین جلد دفتر با پارچه تکرار کنید. به علت ضخیم بودن چرم نسبت به پارچه برای قسمت برگشت چرم به داخل جلد بهتر است از نخ‌های اِشبالت (نخ ویژه چرم) استفاده کنید.

 

به وسیله چسب، چرم را به جلد دفتر بچسبانید آنگاه با نخ اشبالت چرم را به جلد دفتر بدوزید. برای زیبایی هرچه بیشتر می‌توانید از دوخت‌های تزیینی استفاده کنید.

 

تزیین جلد دفتر, شیوه های تزیین جلد دفتر, تزیین جلد دفتر به شیوه های مختلف

تزیین جلد دفتر به شیوه های گوناگون

 

استفاده از پارچه

در این شیوه برای تزیین جلد دفتر به قدری پارچه با هر طرح دلخواه، قیچی و چسب مایع احتیاج دارید.

 

دفتر را باز کنید و روی سطح پارچه قرار دهید از اطراف جلد دفتر به انداره ۲ سانتی متر بیشتر فاصله بگیرید و علامت گذاری نموده و آنگاه با قیچی ببرید.

 

همه سطح داخلی پارچه و روی جلد دفتر را چسب بزنید. سطح پارچه را صاف نموده و شیرازه دفتر را دقیقا وسط پارچه قراردهید تا دو سمت پارچه متقارن باشد آنگاه پارچه را از طرفین روی جلد دفتر بچسبانید. با کمک خط‌کش روی جلد را صاف کنید تا حبابی از هوا میان پارچه و جلد نماند.

 

پارچه اضافه بالا و پایین شیرازه دفتر را به صورت خط صاف عمودی ببرید تا پارچه اضافه برای هر طرف جلد دفتر به دو قسمت تقسیم شود.

 

اضافه‌های پارچه را به سمت داخل جلد دفتر تا کنید و بچسبانید. برای زیباتر شدن آن، گوشه‌های داخلی جلد را به صورت مثلث تا کرده و بچسبانید. جلد دفتر را باز کنید و چند ساعت بگذارید تا چسب به طور کامل خشک شود.

 

تزیین جلد دفتر, شیوه های تزیین جلد دفتر, تزیین جلد دفتر به شیوه های مختلف

تزیین جلد دفتر به روش های گوناگون

 

جلد چوبی

این شیوه خیلی راحت است. تنها کافیست کاورهای برچسبی آماده به طرح چوب مثل برچسب‌های کابینت را تهیه کنید و به آسانی به روی جلد کتاب یا دفتر خود بچسبانید. این کار سبب می‌شود کتاب یا دفتر شما از دور مانند یک چوب حقیقی به نظر برسد و جلد آن را زیبا و شیک می‌کند.

 

با نمد بافت دفتر خود را عوض کنید

روی یک تکه نمد اشکالی مثل دایره، مربع، مثلث یا حروف رسم نموده و برش دهید. آنگاه با استفاده از چسب چوب یا چسب حرارتی قطعات نمد را روی دفتر خود بچسبانید. اگر دوست  دارید می توانید پوشش جلد را هم از نمد تهیه کنید.

 

تزیین جلد دفتر, شیوه های تزیین جلد دفتر, تزیین جلد دفتر به شیوه های مختلف

چگونه جلد دفتر خود را تزئین کنید

 

تزیین جلد دفتر دخترانه با شلوارهای قدیمی

در خانه خود از شلوارهای قدیمی که دیگر استفاده نمیکنید. می توانید به آسانی مثل تصویر زیر شلوارتان را از قسمت جیب برش بزنید و آن را روی جلد دفتر خود بچسبانید. با این کار می توانید از جیب آن به عنوان جامدادی هم استفاده کنید و زیبایی دفترتان را چند برابر کنید.

 

تزیین جلد دفتر, شیوه های تزیین جلد دفتر, تزیین جلد دفتر به شیوه های مختلف

مدل تزیین جلد دفتر

 

گونی‌ هاي اضافی

چنانچه با گونی‌دوزی آشنا باشید، به خوبی میدانید کـه با این پارچه ساده و ارزانقیمت چـه کار هنری فوق العاده ای می توان انجام داد.

 

دفتر رابا گونی جلد کنید و برای جذاب تر شدن کار، روی آن تور بدوزید یا با گل‌هاي پارچه‌ اي، روبانی یا دکمه‌هاي جالب تزئینش کنید. 

 

تزیین جلد دفتر, شیوه های تزیین جلد دفتر, تزیین جلد دفتر به شیوه های مختلف

شیوه های تزیین جلد دفتر

 

کاموا

در این شیوه شما می‌توانید با کمک کاموا گل ببافید و یا طرح‌های زیبای دیگر را با کمک کاموا روی جلد به وجود بیاورید. استفاده از شکلهای هندسی مانند مثلث، مستطیل، دایره و ... ایده جالبی برای تزیین جلد دفتر ریاضی است.

 

برای بهتر شدن کار می‌توانید به وسیله چسب مایع طرحی که دوست دارید را روی تکه‌ای کاغذ رنگی یا مقوا به وجود بیاورید و آنگاه روی جلد دفترتان بچسبانید.

 

توجه کنید کاغذ یا مقوایی که استفاده می‌کنید از زیر کاموا مشخص نباشد.

 

تزیین جلد دفتر با نوار رنگی

چسب نواری های رنگی بسیار زیبا بسیار پیدا می‌شود که می‌توانید از آن‌ها برای تزیین جلد دفتر بچسبانید. باتوجه به سلیقه خودتان می‌توانید نوع چسباندن نوار چسب‌ها را برای شکل زیباتر بیشتر به صورت افقی، عمودی و یا اریب بچسبانید.

 

تزیین جلد دفتر, شیوه های تزیین جلد دفتر, تزیین جلد دفتر به شیوه های مختلف

تزیین جلد دفتر به شیوه های مختلف

 

گردآوری: بخش خانه داری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------