نحوه زدن شیشه مات کننحوه زدن شیشه مات کن,نصب برچسب شیشه مات کن,نصب برچسب شیشه مات کن به آسانی

نصب برچسب شیشه مات کن به آسانی

 

نحوه زدن شیشه مات کن

آیا تابه حال به نصب برچسب شیشه مات کن فکر کرده اید. نصب این برچسب کار دشواری به نظر می‌رسد اما ما آموزش نصب برچسب شیشه مات کن را در این مقاله برایتان آورده ایم، که خیلی آسان و تمیز شیشه‌های مورد نظرتان را مات کنید. با ما همراه باشید.

وسایل مورد نیاز

- شیشه مات کن چسبی 

- محلول پاک کننده

- دستمال کاغذی

- شیشه روب

- کاتر

مراحل نصب برچسب شیشه مات کن

پنجره را خوب تمیز کنید

پارچه ای با قدرت جذب بالا را زیر پنجره بگذارید تا مواد اضافی را جذب کند. با شیشه روب و محلول تمیز کننده‌ای ، پنجره را به‌خوبی بشویید و تمیز کنید.

 

شیشه را قدری مرطوب کنید و به کمک جاروبرقی یا پارچه‌ای، همه گرد و خاک آن را پاک کنید. یک‌بار دیگر پنجره را با شیشه روب و محلول پاک کننده تمیز کنید.گوشه‌های پنجره را به وسیله دستمال کاغذی به‌خوبی پاک کنید.

 

نکته: برای تهیه محلول پاک کننده می‌توانید ۳ قطره از مایع ظرف شویی را با ۱ لیتر آب گرم مخلوط کرده و به‌خوبی آن‌ها را به هم بزنید.

 

نحوه زدن شیشه مات کن,نصب برچسب شیشه مات کن,نصب برچسب شیشه مات کن به آسانی

نحوه زدن شیشه مات کن

 

برچسب شیشه مات کن را آماده کنید

برچسب را از جعبه بیرون بیاورید و درپوش‌ها و پلاستیک‌های محافظتی آن را جدا کنید. از بیرون قاب پنجره، شیشه را اندازه گیری کنید.

 

برچسب را حداقل ۱۰ میلی متر پهن تر و ۲۵ میلی متراز بلند تر از اندازه حقیقی شیشه ببرید. شیشه پنجره را با محلول خیس کنید. آنگاه آن را ببرید.

 

از فردی بخواهید که به شما کمک کرده و برچسب را صاف برش دهد. محلولی که روی شیشه است باید بتواند برچسب را در جای خود نگه دارد. (چناچه از چسب پلی استر SR استفاده می‌کنید نیازی نیست سطح پنجره برای نگه داشتن آن خیس کنید)

 

نحوه زدن شیشه مات کن,نصب برچسب شیشه مات کن,آموزش نصب شیشه مات کن

نصب برچسب شیشه مات کن

 

برچسب پشت شیشه مات کن را جدا کنید

چسب  پشت شیشه مات کن با کاغذ یا پلاستیکی محافظت می‌ گردد ولی وقتی می‌خواهید از برچسب استفاده کنید باید آن را جدا کنید. در طی کار، از چسب و برچسب محافظت کنید. این چسب نباید به هیچ چیزی بچسبد به‌جز شیشه‌ای که قرار است روی آن قرار بگیرد.

 

روی یکی از قسمت‌های برچسب در یکی از گوشه‌های بالای آن فشار وارد کنید. قسمت دیگر برچسب را نیز روی قسمت مقابل شیشه بگذارید. (مواظب باشید که قسمت‌های چسبناک برچسب به همدیگر نچسبند)

 

با دو دست، برچسب را نگه دارید. لایه محافظ پشت آن را به طور کامل جدا کنید. زمانی که دارید لایه محافظ پشت برچسب را جدا می‌کنید، محلول را روی سطح چسبناک اسپری کنید. قسمت چسبناک باید کاملاً خیس شود. محلول تاثیر چسب را تا اندازه ای خنثی می‌کند و مانع از چسبیدن آن به هر چیزی می‌شود.

 

توجه کنید که باید لایه محافظ پشت برچسب را به‌آرامی جدا کنید. اکنون که همه سطح چسبناک از محافظ آن جدا شده است، یک بار دیگر به طور کامل آن را اسپری کنید تا اطمینان پیدا کنید که همه سطح برچسب خیس است.

 

برچسب شیشه مات کن را نصب کنید

به‌دقت برچسب را بردارید و مانع از چسبیدن آن به زمین و یا هر سطح دیگری شوید. سطح چسبناک برچسب را روی شیشه قرار دهید.

 

محلول مانند روان کننده عمل می‌کند و سطح پنجره را لیز و لغزان نگه می‌دارد. حالا می‌توانید برچسب را روی سطح شیشه بگذارید به‌ گونه ای که یکی از گوشه‌های برچسب به‌اندازه ۱ تا ۲ میلی متر، روی یکی از گوشه‌های پنجره قرار گیرد.

 

چنانچه زیر برچسب خط و حباب افتاد آن را بردارید و دوباره بگذارید. (برای راحتی کار، گوشه‌ای که اول انتخاب می‌کنید باید با شما هماهنگ باشد به این صورت که راست دستان گوشه سمت راست و چپ دستان گوشه سمت چپ را اول بچسبانید). چنانچه برچسب را صحیح در دست بگیرید کج نمی‌شود و دیگر احتیاجی به کندن و چسباندن مجدد آن نیست.

 

نحوه زدن شیشه مات کن,نصب برچسب شیشه مات کن,راهنمای تصویری نصب برچسب شیشه مات کن

آموزش نصب شیشه مات کن

 

بقیه گوشه برچسب باید در قسمت بالا، پایین و مقابل بخشیی که تازه برچسب زده‌اید قرار گیرند. بخشی از برچسب که در معرض دیدتان است را کاملاً با اسپری محلول خیس کنید.

 

برای استفاده از شیشه روب از میان برچسب آغاز کنید. آن را به طرف راست بکشید و سپس به وسط بازگردید و آنگاه به طرف چپ بکشید. این کار را تا جایی ادامه دهید که محلول اضافی که روی برچسب قرار دارد به طور کامل خشک شود و سطح برچسب به طور کامل صاف شود. همه مایع زیر و روی برچسب از کناره ها بیرون می ریزد و به شیشه می چسبد.

 

از این که با شدت این کار را انجام دهید ترسی نداشته باشید، چون به برچسب هیچ صدمه ای نمی‌رسد. باید همه آب و محلولی که در سطح برچسب وجود دارد را خشک کنید.  (نکته: نباید روی سطح به طور کامل خشک از شیشه روب استفاده کنید. بنابراین چنانچه احتیاج است مجددا سطح برچسب را قدری با محلول خیس کنید).

 

نحوه زدن شیشه مات کن,نصب برچسب شیشه مات کن,آموزش مرحله ای نصب شیشه مات کن

راهنمای تصویری نصب برچسب شیشه مات کن

 

تمیزکاری و برش بخش های اضافی برچسب شیشه مات کن

از کاتر یا هر وسیله تیز و برنده‌ای که در دسترس دارید، برای صاف کردن گوشه‌های برچسب در قاب‌ها استفاده کنید. (کاتر را به‌ طور عمودی استفاده کنید)

 

با چاقوی مخصوص، بخشهای اضافی برچسب که بیرون زده‌اند را ببرید. از کاتر استفاده کنید تا روی خط صاف، برش‌ها را انجام دهید. نخست بخشهای اضافی پایین را ببرید، آنگاه بخشهای اضافی کنار را و سپس قسمت بالا. کار برش و تمیزکاری را از یکی از گوشه‌ها آغاز کنید. 

 

نحوه زدن شیشه مات کن,نصب برچسب شیشه مات کن,آموزش مرحله ای نصب شیشه مات کن

آموزش مات كردن شيشه

 

خشک کردن نهایی

زمانی که برچسب به‌ صورت درست و صاف روی شیشه نشست، بار دیگر محلول را روی سطح برچسب اسپری کنید. مجددا کار خشک کردن را در قسمت های گوناگون امتحان کنید. نهایتا از یک پارچه استفاده کنید و به‌آهستگی گوشه‌های برچسب را خشک کنید.

 

این کار را تا جایی ادامه دهید که همه آب اضافی خشک شود. این کار مانع از گیر افتادن آب میان شیشه و برچسب می‌شود. این را فراموش نکنید که بعضی برچسب‌ها مانند برچسب UV (که مانع از ورود اشعه‌های زیان آور می‌شوند) به طور کامل ضد آب نیستند.

 

به هر حال بهتر است زمان انجام این کارها بسیار مواظب باشید. زمانی که محلول را روی سطح برچسب اسپری کردید حدود ۲ دقیقه بعد آن را خشک کنید. برای پیشگیری از به وجود آمدن لکه بهتر است مرحله خشک کردن را به‌آهستگی انجام دهید.

 

نحوه زدن شیشه مات کن,نصب برچسب شیشه مات کن,آموزش مات كردن شيشه

آموزش مرحله ای نصب شیشه مات کن

 

شیوه تمیز کردن و محافظت بعد از نصب برچسب شیشه مات کن

بعد از نصب برچسب شیشه مات کن می‌توان سطح آن را با محلول آب و صابون تمیز کرد. هیچ زمان از مواد شیمیایی و موادی مانند شیشه شور برای پاک کردن این برچسب‌ها استفاده نکنید. بعضی از مواد شیمیایی باعث خراب شدن چسب این برچسب‌ها و لایه‌لایه شدنشان می‌ گردد.

 

گردآوری: بخش خانه داری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------