به آباژورها رنگ تازه‌اي دهيد 

 

آباژور

 

 

 

اگر براي خانه خود پرده يا روتختي جديدي درست كرده‌ايد خيلي راحت مي‌توانيد از پارچه‌هاي اضافه كوسن، آباژور و روميزي درست كنيد كه هماهنگي و هارموني خانه‌تان را افزايش دهد.

 

براي درست كردن يك آباژور اندازه بالاي آن را با متر اندازه بگيريد. سپس اندازه پايين آن را هم اندازه بگيريد. ارتفاع آباژور هم مورد نياز است.

 

حالا بقيه پارچه را برداشته و به سبك دامن كلوش آن را تا كنيد تا يك مثلث تشكيل شود. كلوش بودن آن بستگي به بزرگي دايره آباژور شما دارد. بايد بالاي آباژور 2 سانت از اندازه شما بزرگ‌تر باشد و پايين آن هم به همين ترتيب، ارتفاع را هم 4 سانت بلندتر از آنچه در نظر داريد، رسم كنيد. 2 سانت آن براي تا شدن در بالاي كار و 2 سانت ديگر براي تا شدن در پايين است.

 

از نوك مثلث دايره‌وار بالا و پايين آن را يك منحني بكشيد و سپس آن را ببريد. به كمك چسب داغ آن را به بدنه آباژور بچسبانيد.

 

شما مي‌توانيد رويه ميز كامپيوتر خود يا دراورتان را نيز با سبك مبلمان و رنگ پرده‌ها هماهنگ كنيد. كافي است به كمك چسب يك لايه از كاغذ ديوار همرنگ يا پارچه رو مبلي يا پرده‌اي خود را روي دراور يا ميز كامپيوتري كه رويه آن فرسوده شده، بچسبانيد. لبه‌هاي آن را هم مي‌توانيد با يراق زينت دهيد و با گل ميخ آن را وصل كنيد.

منبع:jamejamonline.ir

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین مطالب خانه داری(شستشو، نظافت، لکه گیری، نکات آشپزی، هنر در خانه، مهارتهای زندگی و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------