همه چیز از هزینه فیلم و عکس عروسیهزینه فیلم های عروسی , هزینه های عروسی
هزینه فیلم و عکس عروسی - امروزه مانند قدیم نیست که عروس و داماد در حیاط خانه و بین فک و فامیل عکس های یادگاری بیندازند و همین بشود یادگار آنها از شب عروسی. دیگر از آن عکس های دسته جمعی و خانوادگی خبری نیست.

کسب و کار: آخر تابستان است و زوج های جوان در جنب و جوش برای آماده کردن سور وسات عروسی. خریدها انجام شده و تاریخ ها مشخص شده اند. از لباس عروس گرفته تا تالار عروسی اما هنوز یک گام دیگر مانده است. آنچه از یک مراسم ازدواج در ذهن همه می ماند، فیلم و عکس این مراسم است. هیچ کس هم حاضر نیست این لحظه های به یادماندنی را از دست بدهد، حالا به هر قیمتی که باشد. امروزه مانند قدیم نیست که عروس و داماد در حیاط خانه و بین فک و فامیل عکس های یادگاری بیندازند و همین بشود یادگار آنها از شب عروسی. دیگر از آن عکس های دسته جمعی و خانوادگی خبری نیست.
بسیاری از عروس و دامادها معتقدند آنچه که از عروسی باقی میماند، عکس و فیلم است. شام و پذیرایی فراموش می شود، گرانترین لباس عروسهم از یاد می رود، ولی فقط عکس و فیلم است که خاطره می شود، پس برای آن باید بهترین ها را انتخاب کرد. از همین طرز تفکر بسیاری از عکاسان و فیلمبرداران با ارائه شیوه های به اصطلاح جدید، عروس و داماد را به پرداخت هزینه های میلیونی عکس و فیلم عروسی ترغیب می کنند. قیمت های بالا معمولا در قسمت های شمالی شهر مرسوم است اما در مناطق غربی نیز با قیمت های نجومی مواجه شدیم. یک آتلیه در خیابان اشرفی اصفهانی که شهرت زیادی هم دارد، قیمت هایش از فرمانیه هم بالاتر بود. یعنی برای یک آلبوم 30 در 60 ده برگی، 700 هزار تومان می گیرد.

پکیج های پرهزینه
وارد یک آتلیه عکاسی که می شوید اولین چیزی که توجه شما را جلب می کند، عکس های روی در و دیوار آتلیه است. در این مکان ها معمولا بهترین کارهای خود را قرار می دهند تا توجه مشتری را جلب کنند. شما را دعوت می کنند که پشت یک کامپیوتر بنشینید ونمونه های آنها را ببینید. این روزها در همه آتلیه ها حرف از پکیج است. قیمت هر پکیج بسته به تعداد دوربین فیلمبرداری، تعداد برگ آلبومی انتخابی شما، اتومبیل، دسته گل، تعداد عکس هایی که سر عقد، درون باغ، کنار ماشین آتلیه و سایز عکس ها متفاوت است و معمولا از یک میلیون و 200 هزار تومان شروع می شود و در بعضی از آتلیه ها تا 10 میلیون هم می رسد. یعنی برای اینکه چند سالی دیگر عکسی از بهترین مراسم زندگی تان داشته باشید، باید میلیونی خرج کنید.
هر چند در این سال ها آمار ازدواج چندان دلچسب نیست اما با این هزینه های میلیونی باز هم هر آتلیه ای به اصطلاح بار خود را می بندد و برای عکاسی و فیلمبرداری یک مراسم 2 الی 3 ساعته بین 2 تا 10 میلیون پول می گیرد که کسب و کار نان و آبدار و پرسودی محسوب می شود. البته همه این شرایط کاملا عادی محسوب می شود. جالب است که بعضی آتلیه ها خدمات عجیب و غریبی ارائه می دهند. از فیلمبرداری در صحراهای کشورهای همسایه تا پرواز عروس و داماد با هلیکوپتر که همین هزینه های فیلمبرداری و عکس یک مراسم را از مرز 30 میلیون هم عبور می دهد. صاحب یکی از آتلیه ها این هزینه ها را کاملا طبیعی می داند ومعتقد است وقتی یک نفر توانایی مالی دارد، باید برای این همه تفاوت خرج کند.

اندازه های پرهزینه
عکس های شما ممکن است پرتره یا همان اسپورت باشد. همچنین برای یک عکس بزرگ دو نفره در مقیاس 100 در 70 روی شاسی برای نصب روی دیوار خانه باید بین 160 هزار تا 250 هزار تومان هزینه کنید. برای چند عکس 30 در 40 یا 30 در 100 رویشاسی برای اتاق خواب یا برای یادگاری دادن به پدر و مادر باید بین 50 تا 100 هزار تومان بپردازید. قیمت یک آلبوم 30 در 60 ده برگی حداقل 500 هزار تومان است.

از آلبوم دستی تا آلبوم ماشینی
عکس هایی که شما می گیرید معمولا خام به حساب می آیند ودر آتلیه با تکنیک های فتوشاپ روتوش می شوند و به لحاظ روشنایی ورنگ و تناسب تنظیم می شوند. عکاسان آتلیه ها با تکنیک های عکاسی، بازی با لنز و فضا و نور، فیگورهای مختلف، آرایش سوژه ها، عکس های مدلینگ که گاهی با نمونه های روز دنیا نیز برابری می کند، چهره ای متفاوت و به یادماندنی از عروس و داماد می سازند. همچنین آلبوم هایی که این روزها مد شده، شامل 10 برگ 30 در 60 است که مانند مجله های مد، عکس عروس و داماد را در صفحات آلبوم چاپ می کنند. همیشه جنس دست ساز حس خوشایندی در مشتری ایجاد می کند.
به نظر می رسد بعضی از آتلیه ها با علم به این قضیه سراغ آلبوم های دست ساز رفته اند تا هزینه بیشتری نیز از این بابت دریافت کنند. یکی از آتلیه های حوالی میدان ونک آلبوم های دست ساز دارد که قیمت هر آلبوم دستی 500 هزار تومان است و برای آلبوم ماشینی باید 300 هزار تومان بپردازید. مدیر این آتلیه می گوید ما ست مخصوص آتلیه خودمان را داریم که همین امر موجب می شود هزینه های بیشتری نسبت به دیگران دریافت کنیم.

از ورودیه تا خروجیه
اما همه آتلیه ها امکانات یکسانی ندارند. بعضی از آنها تهیه اتومبیل عروس و اتومبیل همراهان را که حامل عکاس و فیلمبردار است، خودشان برعهده دارند و هزینه آن را باید عروس و داماد بپردازند که معمولا بین 100 تا 150 هزار تومان برای مراسم شب عروسی است و اتومبیل محافظ عروس و داماد که هزینه جداگانه دارد. همچنین یکی از آتلیه های واقع در شمال شهر در منوی خود ورودیه هم دارد. ورودیه از 000/700 تومان شروع می شود که شامل 20 عکس 16 در 21 و پرینت کومچک از تمامی عکس ها به عنوان هدیه است. بعضی از آتلیه ها فروشگاه لباس هم دارند و عروس و داماد می توانند برای عکاسی، دو دست لباس از آن امانت بگیرند.

چاپ و طراحی جداگانه
در هر آتلیه چند پکیج با قیمت های متفاوت وجود دارد. قیمت ها را تعداد دوربین، تعداد عکس ها و نوع عکس هایی که گرفته می شود، تعیین می کند. در هر آتلیه ای با رنج قیمت های معمولی مانند نمونه های زیر مواجه می شوید. این قیمت ها از 700 هزار شروع می شودو گاهی تا 8 میلیون هم می رسد. پکیج 750 هزار تومانی که شامل، فیلمبرداری با یک دوربین، استدی کم، عکاسی باغ یا اسپورت، عکس آتلیه، عکاسی مراسم، لیت مهمانها که 15 عدد است، یک قطعه عکس 70 در 50 با شاسی 16 میل و هدیه آتلیه که شامل فایل کوچک عکس های انتخاب شده است.
پکیج 2/150/000 تومانی که شامل فیلمبرداری دو دوربین، کرین یا پروجیب، استدی کم، ویدیو پروجکشن 5 دقیقه ای، عکس اسپورت، عکس باغ، عکس آتلیه، عکاسی مراسم، دو عدد کلیپ، لیت میهمان ها که 20 عدد است، داو قطعه عکس 70 در 50 با شاسی 16 میل برای والدین، یک قطعه عکس 70 در 100 با شاسی 16 میل برای مجلس و هدیه آتلیه که فایل کوچک عکس های انتخاب شده است.
پکیج 3/950/000 تومانی که شامل فیلمبرداری سه دوربین، کربن یا پروجیب، استدی کم، ویدیو پروجکشن 5 دقیقه ای، عکس اسپورت، عکس باغ، عکس آتلیه، عکاسی مراسم، سه عدد کلیپ، لیت مهمان ها که 20 عدد است، دو قطعه عکس 70 در 50 با شاسی 16 میل برای والدین، یک قطعه عکس 70 در 50 با شاسی 16 میل از عکس های اسپورت، یک قطعه عکس 70 در 1000 با شاسی 16 میل برای مجلس و هدیه آتلیه که فایل کوچک عکس های انتخاب شده است. مسئولان آتلیه ها قیمت این پکیج ها را کاملا معمولی می دانند و به زبان بی زبانی می گویند نرخ همین است.

منبع : bartarinha

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X خدمات نظافتی سرویک

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022