تزئینات عقد و عروسی

دسته گل بله برون به صورت زیبا و خاص,دسته گل بله برون,دسته گل مخصوص بله برون

سبد و دسته گل بله برون به صورت زیبا و خاص

دسته گل بله برون دسته گل بله برون به صورت زیبا و خاص بله برون جزو سنتهای قدیمی ایران است که اغلب پس…

زیر لفظی سر عقدزیر لفظی سر عقد, آداب و رسوم دادن زیر لفظی به عروس, آداب و رسوم زیر لفظی

آداب و رسوم دادن زیر لفظی به عروس

 

آداب و رسوم زیر لفظی

یکی از رسم و رسومات زیبای سر عقد، هدیه دادن به عروس و داماد و دادن زیر لفظی به عروس خانم است. در این قسمت می خواهیم قدری بیشتر با این رسم و رسومات جذاب و زیبا آشنا شویم.

یکی از آداب و رسومات سر عقد زیر لفظی به عروس خانم است. عروس هنگام بله گفتن به داماد، از او زیر لفظی و هدیه می خواهد و داماد هم کادویی را که از پیش آماده نموده به او می دهد.

 

زیر لفظی چیست؟

همان گونه که همه ما می دانیم هنگام خطبه عقد، عاقد 3 بار خطبه را خوانده تا عروس خانم بله را بگوید. رسم است که عروس خانم تا زیر لفظی از داماد و خانواده اش نگیرد، به اصطلاح جواب مثبت را به داماد نمی دهد. در حقیقت زیر لفظی یک هدیه است که از پیش برای عروس خانم از طرف داماد و یا پدر و مادر او تهیه شده و بار سوم که عاقد از عروس جواب می خواهد، آن را به عروس می دهند.

 

اغلب پس از سوال سوم عاقد، یکی از دختران مجرد و اقوام یا دوستان نزدیک عروس می گوید که "عروس خانم زیر لفظی میخواد" پس از آن کادو به عروس داده شده و سپس عروس، بله را می گوید.

 

زیر لفظی سر عقد, آداب و رسوم دادن زیر لفظی به عروس,کادوی زیر لفظی عروس

زیر لفظی سر عقد

 

برای زیر لفظی چه چیزی تهیه کنیم؟

اکنون چه چیزی برای زیرلفظی تهیه کنیم، در پاسخ این سوال باید بگوییم که موارد زیادی  وجود دارند که می توانید انتخاب کنید. سکه طلا (سکه کامل، نیم سکه، ربع سکه)، سکه های گرمی، طلا(انگشتر، دستبند، گوشواراه، گردنبند)، و نقره (دستبند، گوشواره، گردنبند، انگشتر) پول نقد برای این هدیه چندان مناسب نیست و با وجود اینکه بعضی آن را به عنوان زیر لفظی به عروس می دهند.

 

اگر به علل گوناگون انتخاب شما کارت هدیه است از همان بانک درخواست کنید تا یک جمله ی زیبا و جذاب بر روی آن نوشته و طرحی جالب به وجود بیاورد. پیشنهاد می شود که پیش از تهیه و تهیه هدیه ، سلیقه و نظر عروس خانم را بپرسید.

 

زیر لفظی سر عقد, آداب و رسوم دادن زیر لفظی به عروس,برای کادوی زیر لفظی عروس چی بگیریم

کادوی زیر لفظی عروس

 

چه کسی زیر لفظی را به عروس می دهد؟

خیلی از افراد فکر می کنند که زیر لفظی را باید مادر داماد به عروس بدهد، ولی انجام این کار بر عهده خود داماد است. چون عروس برای بله گفتن به داماد از او زیر لفظی می خواهد. پس بهتر است داماد خودش کادو را به عروس داده و اگر زیورآلات پوشیدنی است خودش آن را به گردن و یا دست عروس بیاندازد.

 

گردآوری: بخش خانه داری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

      Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022