ایده هایی برای کادو جشن عقد کادو سر عقد به عروس و داماد, هدیه به عروس و داماد

کادو جشن عقد برای عروس و داماد

 

کادو مناسب برای جشن عقد

همانطور که می دانید هر شهری برای خود آداب و رسومی دارد. یکی از این آداب و رسوم ها دادن هدیه سر عقد است. که چند نمونه از آن هدایا را برای شما آورده ایم.

شهرهای مختلف رسم و رسومات متفاوت خود را در رابطه با کادو دادن سر عقد به عروس و داماد دارند که ما در اینجا به برخی از آن هدایاها اشاره می کنیم.

 

هدیه دادن سرعقد سنتی قدیمی است که از سال های پیش تا به حالا وجود داشته است. این رسم علاوه بر زیبایی های خودش گاهی به دلیل توقعات بیش از حد خانواده ها از یکدیگر آن ها را در این امر خدا پسندانه دچار مشکل می کند.

 

پس باید چاره ای اندیشید پایین آمدن سطح توقع خانواده ها به خصوص عروس و دامادها به آن ها کمک خواهد کرد در ابتدای مسیر شیرین زندگی خود قدم بگذارند و دچار تلخ کامی های میان راه و در گیر حاشیه های زندگی نشوند و با آرامش بیشتری به زندگی و ارتباط موثر خود ادامه دهند.

 

پیشنهادهایی برای هدیه سر عقد به عروس و داماد

برخی خانواده ها رسم دارند قبل از بله گفتن عروس برای گرفتن بله سر سفره ی عقد به عروس زیرلفظی می دهند. زیرلفظی می تواند چیزهای متفاوتی باشد از جمله طلا (مثل النگو، سکه طلا یا گوشواره، انگشتر و ... ) پول و... این کار بیشتر جنبه ی پرشورتر شدن و زیبا شدن مراسم عقد را دارد.

 

سکه طلا   

یکی از بهترین کادوهای جشن عقد که می شود به عروس و دامادها داد سکه است؛ فرقی ندارد تمام بهار باشد یا نیم سکه و یا ربع سکه. این دیگر بستگی به بودجه ی مالی خانواده ها دارد. سکه می تواند به عنوان یک پس انداز برای تامین احتیاجات آن ها در زندگی آینده شان باشد.     

 

سکه طلا یک ایده برای هدیه دادن سر عقد می باشد

 

بلیط تورهای مسافرتی

شاید بتوان گفت یکی از بهترین هدیه ها دادن بلیط تورهای مسافرتی به زوج های جوان است؛ که این مسافرت می تواند شور و اشتیاق و هیجان زیادی در ابتدای زندگی شان ایجاد کند. همچنین سفر رفتن و در کنار هم بودنشان شناخت آن ها را در ابتدای زندگی از یکدیگر بیشتر می کند. این تورهای مسافرتی بسته به مکان و مدت سفر قیمت شان متفاوت است.

 

کارت هدیه

کارت هدیه می تواند از جمله کادوهای تکرار نشدنی باشد زیرا عروس دامادها بسته به سلیقه ی خود می توانند از پول موجود در کارت استفاده کنند و در عین حال می توانند کادوی غافلگیر کننده ای برای ان ها باشد بهتر است در دادن این هدیه به عروس و دامادها کمی سلیقه و خلاقیت به خرج دهیم مثلا در باکس پر از گل آن را جایگزین کنیم یا با ربان آن را تزیین کرده و... .

 

کارت هدیه از هدایای کارآمد برای سر عقد است

 

طلا

از آن جایی که برخی خانم ها علاقه ی خاصی به طلا دارند می تواند بهترین هدیه به عنوان کادوی سرعقد و یا زیر لفظی به شمار بیاید (النگو/دستبند/گوشواره/سکه/انگشتر/گردنبند).

 

سرویس طلا

برخی خانواده ها رسم دارند، کادوی سر عقد برای عروس سرویس طلا بخرند که هدیه ای گرانبها و ارزشمند است. کلا طلا به دلیل ارزش مالی آن به عنوان پس اندازی برای آینده ی عروس و دامادها به حساب می آید هر چند بعضی افراد آن ها را به عنوان هدیه و یادگاری نگهداری می کنند و نمی فروشند.

 

سرویس طلا از بهترین کادو های سر عقد به عروس و داماد

 

گل های تزیینی و یا گل نقره

گل یکی از احساساتی ترین و زیباترین هدیه هاست و همه پسند است و در هر شرایط احساس خوب را برای شخص به ارمغان می آورد مخصوصا اگر تزیین شده باشد و گل های زیبا و تازه در آن به کار رفته باشد. همچنین تزیین گل نقره برای هدیه نیز ایده خوبی است. در واقع هدیه دادن گل های نقره به دلیل داشتن فلز با ارزش نقره می تواند هدیه ی ارزشمندی برای عروس و دامادها باشد که جزو صنایع دستی برخی شهرها هم به حساب می آید.

 

پول

گاهی هدیه دادن از ته دل و با محبت هر چند کم از طرف کسی که دوستش داریم عجیب به دلمان می چسبد، می تواند این هدیه پول باشد. ایده هدیه پول نقد به عروس و داماد که اگر با خلاقیت آن را تزیین کنید میتواند هدیه ی متفاوت و چشمگیری باشد.

 

برای زیباتر شدن هدیه ی پول برای عروس و داماد آن را تزیین کنید

 

در پایان باید گفت شروع زندگی بدون زیر لفظی گرفتن هم ممکن است دعای خیر خانواده ها برای عروس و داماد و خوشبختی آن ها بهترین هدیه برای ادامه ی زندگی آن هاست بحث و جدل در رابطه با هدیه های مادی و غیر ضروری کار ناپسندانه ایست هر چه مراسمات عقد و عروسی مختصر و بدون حاشیه برگزار شود عروس دامادها با آرامش و خیال آسوده تری به زندگی خود ادامه می دهند.

 

گردآوری: بخش خانه داری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------