خلاقيت در خانه داری



 

خلاقيت در خانه داری

 

برگ هاي خارجي سبزيجات

 

خارجي ترين برگ هاي سبزيجات را جدا نكنيد . مگر آن كه برگ ها واقعاً فاسد و غيرقابل استفاده باشند ، زيرا اين برگ ها سرشار از مواد مغذي هستند.

 

 

نظافت شيشه ها

 

براي تميزكردن شيشه ها كمي نشاسته ذرت و در صورت امكان آمونياك به آب اضافه كنيد. پنجره ها را با محلول آب و صابون بشوييد و سپس با يك روزنامه خشك پاك كنيد . همجنين مي توانيد شيشه ها را با محلولي از آب گرم و سركه تميز كنيد.

 

 

زرده خاكستري رنگ

 

اگر مي بينيد زرده تخم مرغ پس از پختن رنگي متمايل به خاكستري يا سياه پيدا مي كند ، نگران سلامت آن نباشيد، اين رنگ مربوط به سولفور آهن بوده و مصرفش زياني ندارد.

 

 

پوست تخم مرغ را دور نريزيد

 

پس از مصرف تخم مرغ ، پوست آن را داخل ظرف دهان باريكي كه حاوي آب سرد است بيندازيد و در ظرف را ببنديد، پس از گذشت يك شبانه روز از آن براي آبياري گلدان هاي آپارتماني استفاده كنيد.

 


مصرف شير پاستوريزه

 

اگر شير پاستوريزه بيش از 48 ساعت در يخچال باقي بماند و علائم فساد در آن ظاهر نشود ، مي توانيد از آن براي تهيه غذا يا مصرف روزانه استفاده كنيد ، به شرطي كه قبل از مصرف شير را براي مدت حداقل 10 دقيقه بجوشانيد.

 


گوشت سوخته

 

اگر هنگام آشپزي گوشت غذا سوخت ، ابتدا حوله تميزي را در آب گرم خيس كنيدو آب آن را بگيريد ، سپس گوشت را در آن بپيچيد و بگذاريد مدت پنج دقيقه در آن حالت بماند . سپس پوسته سوخته شده را با چاقو بتراشيد.

 

 

از بين بردن بوي رنگ

 

براي از بين بردن بوي رنگ هنگام نقاشي داخل ساختمان ، مقداري پياز را داخل يك ظرف آب سرد خرد كنيد و ظرف را وسط اتاق بگذاريد ، با اين كار بوي رنگ برطرف مي شود.

 

منبع : happyiranian

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------