تازه های مهارتهای زندگی

آبیاری اتوماتیک گلدان ها,آبیاری اتوماتیک,آبیاری گلدان

آبیاری اتوماتیک گلدان ها

آبیاری اتوماتیک گلدان ها تعطیلات رسیده و شما عازم سفرهای چند روزه هستید اما نمیدانید با گل و…

راهنمای خرید عینک آفتابی مناسبسلامت چشمان شما ارتباط مستقيم با عينك آفتابي كه مي‌زنيد دارد اما مي‌دانيد شيشه‌های عينكی كه می‌زنيد چه ويژگی هايی بايد داشته باشد؟ بهتر است قاب آن چه اندازه و چه رنگي باشد؟


شما بايد در مورد عينك‌های آفتابی كاری كه می‌كنند و نكاتی كه هنگام خريد آنها بايد در نظر بگيريد، اطلاعات كامل داشته باشيد. اشعه‌های ماورای بنفش خورشيد هم می‌‌توانند به پوست آسيب برسانند و هم به چشم، به خصوص به لنز و قرنيه چشم، هرقدر بيشتر چشمان شما بدون محافظ در مقابل اشعه آفتاب قرار بگيرد احتمال اينكه به بيماری آب‌مرواريد مبتلا شويد بيشتر مي‌شود (در اين بيماری انگار لنزهای چشم را مه فرا مي‌گيرد و شما اجسام و انسان‌ها را به صورت مبهم و ناواضح مي‌بينيد) در ضمن اشعه‌های خورشيد باعث بيماری تخريب بافت ماكولای چشم می‌شوند كه می‌تواند بر ميزان وضوح و شفافيت بينايی تاثير بگذارد و حتي باعث كوری شود.
 

انتخاب عینک دودی,عینک آفتابی استاندارد,انتخاب عینک آفتابی

 
ساير بيماری‌ها
ساير بيماری‌های ناشی از تابش اشعه‌های مضر خورشيد به چشم عبارتند از: ناخنك و التهاب قرنيه؛ ناخنك حالتی است كه در آن بافت روی لايه سفيد چشم به قرنيه می‌رسد و باعث بروز قرمزی در ناحيه سفيد چشم می‌شود و می‌‌تواند در روند بينايی مشكل ايجاد كند.


انعكاس شديد نور خورشيد از سطوح منعكس‌كننده مثل برف، آب، آينه‌ها و شن هم برای چشم بسيار خطرناك هستند و می‌توانند آسيب‌های فراوانی را به چشم وارد  كنند.

 

عینک دودی,عینک آفتابی,خرید عینک آفتابی استاندارد

 
نحوه شناخت عینک آفتابی استاندارد
در لنز عینک‌های ارزان قیمت ماده‌ای به نام (Triace tate) است که فقط 40 درصد از UV را جذب می‌کند و برای چشم بسیار مضر هستند، بنابراین بهترین راه شناخت عینک‌های استاندارد، استفاده از دستگاه UV متر است که اغلب در عینک‌فروشی‌های معتبر یافت می‌شود. بدون استفاده از دستگاه «یو وی متر»، تشخیص یک عینک آفتابی مناسب، حتی برای چشم پزشکان نیز سخت و غیرممکن خواهد بود. گفتنی است این دستگاه باید UV عینک استاندارد را از 98 درصد به بالا نشان دهد.


البته باید گفت نمی‌توان هر عینک گران‌قیمتی را استاندارد قلمداد کرد و باید تمامی آن‌ها توسط دستگاه (یووی‌متر)‌ تست شوند.
 

عینک دودی,خرید عینک دودی استاندارد,مشخصات عینک آفتابی استاندارد

 
عينك چه اندازه‌‌ای بخريم
اندازه شيشه‌ها و لنزها و اندازه قاب عينك هم در سلامت شما موثر است بهتر است عينكی با شيشه‌های بزرگ بخريد اين‌گونه محافظت چشمی بيشتر و محافظت پوستی بيشتری را فراهم می‌كند عينكی كه شيشه‌هايش تا روی استخوان‌های گونه شما را می‌پوشاند می‌تواند يك انتخاب خوب باشد. در مورد اندازه قاب عينك هم يادتان باشد كه بايد عينكی بخريد كه راحت روی بينی شما بنشيند و روی گوش‌ها هم شما را اذيت نكند و نه شل باشد و نه به گوش‌های‌تان فشار بياورد.

عينك شما بايد آنقدر به چشم‌تان نزديك باشد كه نتوان به راحتي يك انگشت را بين عينك و پوست صورت قرار داد، در ضمن نبايد هم آنقدر به چشم شما نزديك باشد كه مژه‌های‌تان را اذيت و آنها را فشرده كند.

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------