تازه های مهارتهای زندگی

راهنمای کامل برای انتخاب بهترین,رازهای انتخاب قرص ماشین ظرفشویی

مقایسه انواع قرص‌های ماشین ظرفشویی

انواع قرص ماشین ظرفشویی رازهای انتخاب قرص ماشین ظرفشویی با تأثیر بیشتر انواع قرص ماشین ظرفشویی،…

مهم ترین نکات هنگام خرید سینک ظرفشویی نکاتی هنگام خرید سینک ظرفشویی, مهم ترین نکات برای خرید سینک ظرفشویی, راهنمای خرید سینک ظرفشویی

راهنمای خرید سینک ظرفشویی

 

فاکتورهایی که باید در هنگام خرید سینک ظرفشویی در نظر بگیرید

سینک ظرفشویی یکی از مهمترین وسایل در طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه محسوب می شود. سینک ظرفشویی کاربردهای فراوانی دارد. با گذشت زمان تنوع و مدل سینک های ظرفشویی تغییر کرده است. هنگام خرید سینک ظرفشویی باید به نکاتی توجه کنید که در ادامه به آن ها اشاره کرده ایم.

راهنمای خرید سینک ظرفشویی:

از پرکاربردترین وسایل آشپزخانه سینک ظرفشویی است. زمان انتخاب سینک ظرفشویی علاوه بر شکل و ظاهر آن، دوام و مقاومت آن را باید در نظر گرفت. نکته ای که باید زمان خرید سینک در نظر بگیرید این است که اندازه ی سینک ظرفشویی را باید با فضایی که برای قرار دادن سینک دارید، هماهنگی داشته باشد؛ یعنی سینک باید با ابعاد کابینت شما متناسب باشد. دقت کنید، سینک شما توکار است یا روکار. در ادامه با نکاتی برای خرید سینک آشپزخانه آشنا می شوید.

 

چگونه سینک آشپزخانه را انتخاب کنیم؟

سینک های آشپزخانه در انواع رنگ ها و جنس های مختلف موجود می باشد و شما می توانید متناسب با هر سبک زندگی و دکوراسیونی آن را انتخاب کنید. در این مقاله به شما کمک خواهیم کرد که بتوانید بهترین سینک آشپزخانه را با توجه به سبک دکوراسیون و مدل مناسب برای فضای آشپزخانه تان انتخاب کنید. پس تا انتها با ما همراه باشید.

 

نکته هایی برای خرید سینک ظرفشویی آشپزخانه:

فاکتورهای مهم در هنگام خرید سینک ظرفشویی آشپزخانه:

1- بهترین اندازه سینک ظرفشویی آشپزخانه را پیدا کنید؟

مهم ترین نکته برای انتخاب سینک ظرفشویی، بررسی اندازه سینک آشپزخانه می باشد پس پیش از هر انتخابی باید به اندازه میز آشپزخانه و هم استفاده اولیه برای سینک ظرفشویی توجه داشته باشید. اگر تعداد افراد شما زیاد هست و زیاد آشپزی میکنید مثلا برای شستن قابلمه های بزرگتر به فضای خالی احتیاج دارید، یک ظرفشویی بزرگتر با حوضچه های عمیق تر برای شما مفید خواهد بود. ولی این نکته را در نظر داشته باشید که یک سینک ظرفشویی بزرگ در یک فضای پیشخوان کوچک شما را برای نصب دچار مشکل می سازد.

 

با اندازه سینک ظرفشویی فعلی نصب شده ی خود شروع کنید. باید قبل از اندازه گیری، سینک ظرفشویی را بردارید. اندازه سینک را برای عرض و طول، از لبه به لبه و عمق حوضچه اندازه بگیرید. از محل لوله کشی زیر سینک، به ویژه محل تخلیه سینک آشپزخانه، یادداشت کنید.

 

برای اندازه گیری سینک مورد مهم دیگری که باید دقت کنید این است که باید عرض کابینت را حتما درنظر بگیرید که برای اندازه گیری باید از لبه پشتی تا جلوی کابینت آشپزخانه اندازه گیری کنید. از جمله فضای برآمدگی لب سینک را در نظر بگیرید، زیرا سبک های مختلفی از سینک ظرفشویی، در اندازه های متفاوت وجود دارند و سینک های بزرگتر، فضای بیشتری را روی میز آشپزخانه اشغال می کنند.

 

به عنوان مثال، بیشتر سینک های ظرفشویی آشپزخانه دارای یک لبه ی  ½ اینچی هستند، مهم است که بدانید چه مقدار فضا برای سینک ظرفشویی وجود دارد.

 

دیگر نکات مهمی که باید در مورد نحوه انتخاب اندازه مناسب سینک آشپزخانه بدانید:

- سینک ظرفشویی را برای دسترسی راحت تر، نزدیک به لبه جلوی پیشخوان قرار دهید.

 

- عمق سینک و محل تخلیه می تواند بر میزان فضای موجود در زیر ظرفشویی، برای مواردی مانند سطل زباله یا هر استفاده دیگری تأثیر بگذارد.

 

- اطمینان حاصل کنید که فضای سینک ظرفشویی با توجه به موقعیت و شرایط شما مناسب باشد.

 

- سینک ظرفشویی جدید باید در کابینت های موجود قرار گیرد و با لوله کشی مطابقت داشته باشد. اگر مکان دیگری را می خواهید برای قرار دادن سینک ظرفشویی جدید انتخاب کنید، لوله کشی باید متناسب با آن تنظیم شود و این ممکن است که به کمک لوله کش احتیاج داشته باشد.

 

2- انواع نصب سینک ظرفشویی آشپزخانه

نکته مهم دیگر که هنگام جستجو و خرید سینک ظرفشویی جدید باید در نظر بگیرید نوع یا سبک آن است، که بتوانید به راحتی آن را نصب کنید. زمینه انتخاب را محدود می کند و روند کار را کمتر می کند.

 

راهنمای خرید سینک ظرفشویی آشپزخانه, آشنایی با انواع سینک ظرفشویی, انواع سینک آشپزخانه

کاربردهای انواع سینک ظرفشویی

 

3- انواع سینک ظرفشویی :

سینک های ظرفشویی با توجه به موادی که ساخته شده و همچنین طراحی به انواع مختلفی تقسیم می شود که شامل:

 

- استیل ضد زنگ

- چدنی

- گرانیتی یا کامپوزیتی

- سنگ صابونی

- سنگ طبیعی مرمر

- سرامیکی

- شیشه ای

- مسی

- توکار

- روکار

- مدل پیشخوان

- تک لگنه

- دو لگنه

- چند لگنه

- صفحه دار یا صفحه زهکش

- گوشه ای

- دیواری

 

4- تعداد لگن های سینک ظرفشویی: 

سینک ظرفشویی تک لگنه :

اگر تعداد افراد خانواده کم هستند یا مهمتر در صورتی که فضایی از آشپزخانه که می توانید به سینک ظرفشویی اختصاص دهید، کوچک است، می توانید سینک تک لگن خریداری کنید.

 

سینک ظرفشویی دو لگنه :

سینک ظرفشویی دو لگنه در سایزهای مختلفی موجود می باشد ممکن است سینک های دو لگنه هر دو بزرگ باشد یا ممکن است یکی از لگن ها کوچک تر باشد. مزیت استفاده از این سینک  این است که اندازه کافی برای شست و شوی ظروف بزرگ دارید و هم سینک کوچکتر برای شستن و آماده‌سازی مواد غذایی در اختیارتان است. سینک های دو لگن ازجمله دیگر سینک های موجود در بازار است که در مقایسه با سینگ های تک لگن فروش بالایی دارند. 

 

سینک ظرفشویی سه لگنه :

برخی از سینک‌های آشپزخانه بزرگ با سه لگن تولید می‌شود. درواقع معمولا این مدل سینک ها دو لگن بزرگ و یک لگن کوچک دارد.

 

راهنمای خرید سینک ظرفشویی, تکنیک های خرید خرید سینک ظرفشویی, روش خرید سینک ظرفشویی

بهترین جنس سینک ظرفشویی

 

5- شکل سینک ظرفشویی: 

لگن سینک ظرفشویی به شکل های مختلفی وجود دارد که شامل: 

- لگن مستطیلی

- لگن مربعی

- لگن دایره ای

- لگن با لبه های صاف یا منحنی 

 

6- سمت قرارگیری لگن سینک :

در هنگام خرید سینک ظرفشویی به سمت چپ یا راست بودن لگن دقت کنید. با توجه به محل قرارگیری گاز در صورتی که گاز کنار سینک قرار گرفته بهتر است که سمت لگن به نحوی انتخاب شود که سینی سینک سمت گاز قرار گیرد.

 

7- ضخامت ورق سینک ظرفشویی : 

ضخامت ورق بهترین مارک سینک ظرفشویی موجود 0.6، 0.8، 1 و 1.2 میلیمتر است. هرچه ورق سینک ضخیم تر باشد، کیفیت آن بالاتر است.

 

* دقت کنید بعضی از سینک های ظرفشویی دارای قسمت ها و ابزارهایی هستند که باید ببینید برای شما مفید و کاربردی هستند یا خیر و بعد آن را انتخاب کنید.

 

گردآوری: بخش مد بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------