هواگیری گرمایش از کف، بدون نیاز به متخصصهواگیری گرمایش از کف,آموزش هواگیری گرمایش از کف,آموزش نحوه ی هواگیری سیستم گرمایش از کف

هواگیری گرمایش از کف

 

هواگیری گرمایش از کف توسط خودمان

هواگیری گرمایش از کف اثر خیلی زیادی در بالا بردن بازده سیستم گرمایش از کف دارد و شما می‌توانید هر سال یک بار پس از اینکه کف گرمایشی خود را به کار انداختید، هواگیری گرمایش از کف را انجام دهید و به عیوب سیستم گرمایش از کف منزلتان پیدا کنید.

نکات پیش از آموزش شیوه ی هواگیری گرمایش از کف 

کنترل فشار سیستم گرمایش از کف

فشار سیستم گرمایش از کف مرکزی را پیش از هرچیز چک کنید و اطمینان پیدا کنید که تعادل داشته و همه‌ی لوله‌ها از آب گرم پر هستند. چون گاهی با افزایش و یا کاهش فشار آن روبرو می‌شوید. چنانچه حس کردید که فشار سیستم کم است، قدری آب به لوله‌ها اضافه نموده و مجددا فشار را کنترل کنید.

 

هواگیری گرمایش از کف,آموزش هواگیری گرمایش از کف,چگونه سیستم گرمایش از کف را هواگیری کنیم

هواگیری گرمایش از کف

 

کنترل شیرهای هواگیری

کنترل شیرهای هواگیری به شما کمک می‌کند تا بفهمید آیا در سیستم هوایی وجود دارد یا نه. محل شیرهای هواگیری کلکتور اغلب در نزدیکی جعبه کلکتور قرار می‌گیرند. البته باید به این نکته نیز دقت کنید که محل شیرهای هواگیری کلکتور با توجه به نوع مدل لوله‌های چندگانه‌ای که در طراحی استفاده شده، تفاوت دارد.

 

مثلا در لوله‌های استیل، شیرهای هواگیری در بخش بالای لوله‌ها قرار دارند. در لوله‌های استیل ضد زنگ، شیرهای هواگیری کلکتور در طرف راست آن‌ها نصب شده‌اند. یک شیوه خیلی مطمئن در هواگیری استفاده از شیرهای هواگیری اتوماتیک یک است. این شیرها را باید در موقع مونتاژ کلکتورها بر روی آن نصب کرد.

 

هواگیری گرمایش از کف,آموزش هواگیری گرمایش از کف,آموزش هواگیری سیستم گرمایش از کف به صورت کاربردی

هواگیری گرمایش از کف

 

چطور سیستم گرمایش از کف را هواگیری کنیم؟

اگر پس از بررسی فشار هوا و شیرهای هواگیری، تشخیص دادید باید سیستم گرمایشی هواگیری شود باید شبیه مراحل زیر هواگیری را انجام دهید:

 

- مکان قرارگیری لوله‌ها و شیرهای هواگیری را در اتاق پیدا کنید.

- سالم بودن شلنگ و لوله‌های سیستم گرمایشی را کنترل کنید.

- به مدت ۱۰ دقیقه شیر آب را باز کنید تا همه لوله‌ها از آب پر شود.

- از قسمت شیرهای پایین لوله‌ها هواگیری سیستم را انجام دهید.

- شیر هوا گیری را تا وقتی که کامل هوا از شیر بیرون بیاید، باز بگذارید.

- پس از ۱۵ دقیقه که هواگیری لوله‌ها انجام شد، شیر هواگیری را ببندید.

 

هواگیری گرمایش از کف,آموزش هواگیری گرمایش از کف,چگونه سیستم گرمایش از کف را هواگیری کنیم

هواگیری گرمایش از کف

 

پس از هواگیری چه کاری انجام دهیم؟

پس از هواگیری سیستم باید درست کار کردن سیستم گرمایشی را کنترل کنید. برای اینکار باید فشار هوای سیستم گرمایشی را مجددا چک کنید. چنانچه فشار افزایش پیدا کرده باشد، باید سیستم گرمایش از کف به خوبی کار کرده و فضای اتاق پس از چند دقیقه گرم شود؛ اما چنانچه فشار کم باشد، امکان دارد مشکلات جدی‌تری مثل ایراد در لوله‌ها، فرسودگی عایق‌های سیستم و … برای سیستم به وجود آمده باشد.

 

با همه آموزش های که در مورد هواگیری گرمایش از کف داده شد دیگر احتیاج به آموزش تصویری هواگیری گرمایش از کف نخواهید داشت و به‌ آسانی می‌توانید خودتان هواگیری گرمایش از کف خانه تان را انجام دهید. اگر برای عیب یابی سیستم گرمایش از کف خانه تان  مشکل پیش آمد و یا با خرابی شیر هواگیری کلکتور و شیر هواگیری اتوماتیک کلکتور روبرو شدید، می‌توانید از یک متخصص حرفه ای کمک بگیرید.

 

گردآوری: بخش خانه داری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------