نان تازه، تخم مرغ آب پز و لكه آدامس 

نان تازه، تخم مرغ آب پز و لكه آدامس

 

شب موقع خواب یاد یخچال می افتید. چرا؟ چون رژیم هستید و شام هم نخورده اید اما قصد دارید صبح كه از خواب بیدار شدید قبل از خروج از خانه صبحانه مفصلی بخورید.اما با باز شدن در یخچال تمام آرزوهایتان بر باد می رود. چرا كه دریغ از حتی یك تكه نان. یاد نان های خشكیده ای می افتید كه حواله جایگاه نان خشكی ها كردید. سریعاً آنها را بیرون بیاورید و در میان حوله ای مرطوب و تمیز بچینید و داخل یخچال بگذارید. صبح كه از خواب بیدار شدید فر (یا اجاق) را روشن و نان ها را گرم كنید و لذت ببرید!

 

می توانید روی پنیری هم كه داخل یخچال گذاشته یك دستمال كه با كمی ـ توجه شود، كمی ـ سركه مرطوب كرده اید، بیندازید تا پنیر تازه تر بماند. انگار كه همین الان پنیر از كارخانه بیرون آمده است. از آنجا كه تخم مرغ آب پز هم یكی از پایه های مهم یك صبحانه مفصل به حساب می آید می توانید اما قبل از اینكه تخم مرغ را با خیال راحت در آب رها كنید یك لیموی تازه را از میان به دو نصف كرده و روی پوسته تخم مرغ بمالید و با خیال راحت دنبال كارهایتان بروید چون احتمال شكستن تخم مرغ تا نزدیكی های امكان نداشتن می رود. اما اگر هم لیمو نداشتید و تخم مرغ انتخابی و بدون هیچ گونه تركتان هم شكست اصلاً دستپاچه نشوید و سریع تخم مرغ را از آب خارج كنید روی زخم ـ ببخشید ترك آن ـ مقداری نمك بپاشید و درون آب بگذارید با این كار سفیده از تخم مرغ خارج نمی شود. باز هم اگر نمك در خانه نبود و یا اگر هم بود و شما نمی خواستید از نمك استفاده كنید تخم مرغ مورد نظر را داخل ورقه آلومینیومی پیچیده و درون آب بگذارید. در غیر این صورت پیشنهاد دیگری نداریم كه به شما بكنیم. تخم مرغ سفت شما كه حاضر شد و خواستید روی تخته آن را خرد كنید، چشمانتان به لك و رنگ تخته می افتد و اشتهایتان كور می شود. اصلاً نگران نباشید محلولی از آب و سركه درست كنید و تخته را با آن بشورید. البته توصیه می شود تخته به میزان رنگ گرفتگی كه دارد چند ساعتی درون جوش شیرین بماند تا حسابی تمیز شود.

 

 

صبحانه تان را خوردید و می خواهید از خانه خارج شوید كه ناگهان بر روی لباس انتخابی تان لكه آدامسی می بینید. اعصابتان خرد می شود و می خواهید زمین و زمان را به هم بدوزید اما به جای كار سخت و طاقت فرسای دوختن زمین و آسمان به یكدیگر كمی سفیده تخم مرغ روی لكه آدامس بزنید تا نرم شود و بعد آن را بشویید. دلتان نمی آید یك تخم مرغ صرف این لكه كنید؟ ایرادی ندارد تكه ای یخ روی لكه مورد نظر بكشید تا آدامس سر جایش خشكش بزند و از جا كنده شود جای لكه را شسته و با خیال راحت از خانه خارج شوید. اما اگر آدامس سماجت كرد و نرفت یك اسفنج را آغشته به تتراكلرید كربن كنید و روی لك بكشید البته به شرطی كه جنس لباس مورد نظرتان را در نظر بگیرید. بعد لكه را با آب و صابون شسته و حالا با خیال راحت از خانه خارج شوید. اگر هم حوصله و وقت هیچ كدام از این كارها را ندارید به فكر لباس دیگری باشید!

 

منبع : روزنامه تهران امروز

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین مطالب خانه داری(شستشو، نظافت، لکه گیری، نکات آشپزی، هنر در خانه، مهارتهای زندگی و...)

    سایر مطالب خانه داری

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------