تجربه سفر به اعماق دریا با بازدید از آکواریوم استانبول (+تصاویر)اکواریوم استانبول,اکواریوم بزرگ استانبول,روزهای بازدید اکواریوم استانبول

آکواریوم استانبول بزرگ‌ترین آکواریوم موضوعی جهان

 

آکواریوم استانبول از بزرگترین آکواریوم های جهان

آکواریوم استانبول یکی از معروف ترین و بزرگ ترین آکواریوم های موضوعی جهان است که از چندین بخش مختلف جغرافیایی تشکیل شده است. بیش از 17 هزار گونه جانور آبزی و غیر آبزی در آکواریوم استانبول نگهداری می شود.

سفری هیجان انگیز به اکواریوم استانبول

استانبول شهری پر از جاذبه های دیدنی و شگفتی های تاریخی و طبیعی است. شهری که میتواند هر گردشگری با هر سلیقه ای را راضی نگه دارد. یکی از خاص ترین جاذبه های این شهر آکواریوم استانبول است. 

 

اگر گشت و گذار در دنیای زیر آب را دوست داشته باشید و به آن علاقه مند باشید، قطعا این آکواریوم می تواند لحظه های خیلی خوبی را برایتان رقم بزند.

 

آکواریوم استانبول که در سال ۲۰۱۱ افتتاح شد، عنوان بزرگ‌ترین آکواریوم موضوعی جهان را از آن خود کرده است.

 

آکواریوم استانبول در مقایسه با دیگر آکواریوم های موجود در دنیا که دنیای زیر آب را به نمایش می گذراند، از جدید ترین آکواریوم های دنیاست. آکواریوم استانبول با استفاده از آخرین تکنولوژی روز دنیا ساخته شده و در لیست بزرگ ترین آکواریوم های دنیا قرار می گیرد.

 

آکواریوم استانبول به دلیل وجود آکواریوم های موضوعی با تم های مختلف و فضای آموزشی و تفریحی مختلف قابل قیاس و مقایسه با دیگر آکواریوم های دنیا نیست.

 

چرا باید آکواریوم استانبول را انتخاب کنیم؟

 

روزهای بازدید اکواریوم استانبول,عکس بزرگ ترین اکواریوم استانبول,بزرگ ترین اکواریوم استانبول

آکواریوم استانبول یکی از معروف ترین آکواریوم های دنیاست

 

آکواریوم استانبول یکی از معروف ترین آکواریوم های دنیاست. بزرگی و تنوع ماهی ها در آکواریوم این مکان را به دیدنی ترین ها بدیل کرده است. بیش از 17 هزار گونه جانور آبزی و غیر آبزی در آکواریوم استانبول نگهداری می شود. 

 

که از جمله آن ها می توان پنگوئن جنتو، مارماهی خالدار، بادکنک ماهی، ماهی مرکب، مارماهی راه راه، سفره ماهی، فرشته ماهی امپراطور، کوسه ببری، دیرینه سوسمار، کوسه لیمویی، قورباغه سمی فانتازمال و... را نام برد. 

 

در آکواریوم استانبول زیستگاههای مربوط به هر گونه از جانوران دقیقا مطابق با همان دما و آب و هوا شبیه سازی شده است. تا گونه های جانوری در نهایت شباهت با محیط واقعی زندگی خود قرار داشته باشند و کمترین آسیب به آن‌ها وارد شود.

 

با سفر به استانبول بازدید از آکواریوم استانبول از باید ها و اولین مکان های بازدید این شهر زیبا و دوست داشتنی می باشد.

 

مساحت آکواریوم استانبول 

آکواریوم استانبول با مساحتی بالغ بر 22 هزار متر مربع در دو طبقه ساخته شده است و حجم آب این آکواریم در حدود هفت هزار متر مکعب است.

 

بخش‌های آکواریوم استانبول

 

عکس بزرگ ترین اکواریوم استانبول,بزرگ ترین اکواریوم استانبول,آکواریوم فلوریا استانبول

آکواریوم استانبول هفت بخش‌ مختلف دارد که یکی پس از دیگری واقع شده است

 

آکواریوم استانبول هفت بخش‌ مختلف دارد که یکی پس از دیگری واقع شده است. شما با گذر از هر بخش پوشش گیاهی، جانداران دریایی و شرایط جغرافیایی آن منطقه را مشاهده می‌کنید.

 

در واقع با بازدید از این دنیا نه تنها از اعماق دریا های زیبای سرتا سر دنیا عبور خواهید کرد، بلکه فرهنگ تاریخی و معماری آن سرزمین را نیز خواهید دید. 

 

بخش‌های مختلف آکواریوم استانبول از این قرارند:

دریای سیاه، تنگه بسفر استانبول، دریای مرمره، تنگه داردانل، دریای اژه، کانال سوئز، دریای سرخ، قاره جنوبگان، دریای مدیترانه، تنگه جبل الطارق، شرق اقیانوس اطلس، شیار میانی اقیانوس اطلس، غرب اقیانوس اطلس، کانال پاناما، اقیانوس آرام، زیردریایی ناتلیوس و جنگل‌های بارانی آمازون. 

 

طول مسیری که از بخش های هفتگانه آکواریوم استانبول می‌گذرد، حدود ۱/۲ کیلومتر است.

طراحی، دیزاین و نورپردازی هر فضا به گونه ای است که به خوبی حس ورود به دنیایی دیگر را به بازدید کنندگان منتقل می کند.

 

آکواریم استانبول توسط متخصصین مطابق با آخرین استانداردهای روز دنیا مدیریت و نگه داری می شود و تمام موجودات آبی زنده این آکواریوم در محیطی سالم و کاملا شبیه سازی شده به دنیای واقعی خود نگه داری می شوند تا در کنار حفاظت از این موجودات، بشر شاهد زیبایی ها و زندگی آنها نیز باشد.

 

معرفی بخش های مختلف جغرافیایی آکواریوم استانبول:

 

آکواریوم فلوریا استانبول,آدرس آکواریوم استانبول,تصاویر آکواریوم استانبول

دریای سیاه اولین بخش آکواریوم استانبول است

 

1. دریای سیاه: 

دریای سیاه اولین بخش آکواریوم استانبول است که در آن انواع ماهی ها و آبزیانی که زیستگاه آنها دریای سیاه است را مشاهده میکنید. از برجسته ترین دیدنی های دریای سیاه کشتی بازسازی شده نوح است. 

 

2. تنگه بسفر:

پس از دریای سیاه، وارد تنگه بسفر می‌شویم. در واقعیت تنگه بسفر محلی برای ورود ماهی ها به دریای سیاه است. آکواریوم‌های بخش تنگه بسفر به شکل دو دالان ساخته شده است، ضمنا در بخش تنگه بسفر، سطوحی از زمین شیشه‌ای است و شما می‌توانید ماهی‌هایی را ببینید که زیر پای شما این طرف و آن طرف می‎‌روند.

 

3. دریای مرمره:

دریای مرمره مشابه با بازار بزرگ استانبول طراحی شده است که تصاویری از عمارت های مهم محله مرمره استانبول نیز برای بازدیدکنندگان نمایش داده می شود. پس از تماشای محله مرمره و بازار بزرگ استانبول به بزرگترین مخزن آکواریوم استانبول می رسید که در آن انواع کوسه‌ها، سفره‌ماهی‌ها و ماهی‌های دریای مرمره را خواهید دید

 

روزهای بازدید اکواریوم استانبول,عکس بزرگ ترین اکواریوم استانبول,بزرگ ترین اکواریوم استانبول

آکواریم استانبول توسط متخصصین مطابق با آخرین استانداردهای روز دنیا مدیریت و نگه داری می شود

 

4. تنگه داردانل:

در بخش تنگه داردانل انواع ماهی ها مانند شانک ماهی، بزماهی و ماهی زبردم در مخزن های بزرگ نکهداری می شوند همچنین اطلاعاتی در مورد ویژگی های جغرافیایی و تاریخی این تنگه و اسب چوبی که به داستان تروا اشاره دارد نیز ازدیگر جاذبه های آکواریوم استانبول است. 

 

5. دریای اژه:

دریای اژه میان ترکیه و یونان واقع شده است. در بخش دریای اژه، شما همراه با ماهی‌ها سفری تاریخی را تجربه میکنید. در این بخش علاوه بر آبزیانی مانند شقایق ماهی و خرچنگ‌های مختلف، مجسمه‌های تاریخی و اساطیری مربوط به فرهنگ و تمدن یونان نیز به نمایش درآمده‌اند.  وجود مجسمه‌ای بزرگ از پوزوئیدون، خدای دریاها و رودهای یونان باستان، از این جمله است.

 

6. کانال سوئز:

میتوان گفت کانال سوئز تنها قسمتی از آکواریوم استانبول است که در آن اثری از ماهی و آبزیان نیست اما دیدنی های خاص خود را دارد. مجسمه ای از سازنده فرانسوی کانال سوئز و همچنین اطلاعات و ماکت هایی در مورد این کانال در این بخش به چشم می اید. 

 

عکس بزرگ ترین اکواریوم استانبول,بزرگ ترین اکواریوم استانبول,دریای اژه در آکواریوم استانبول

در بخش دریای اژه، شما همراه با ماهی‌ها سفری تاریخی را تجربه میکنید

 

7. دریای سرخ:

پس از کانال سوئز، وارد بخش دریای سرخ می‌شوید. آکواریوم‌های این بخش پر است از ماهی‌های کوچک و بزرگ و رنگارنگ. اگر واقعا به موجودات دریایی علاقه دارید، زمان بیشتری را به این بخش از آکواریوم استانبول اختصاص دهید. علاوه بر آبزیان، صخره‌های مرجانی زیبایی نیز در میان آب‌های این آکواریوم‌ها به نمایش درآمده‌اند.

 

8. قاره جنوبگان:

یک کوه کوچک یخی، ماهی و آبزیان مخصوص قطب جنوب و پنگوئن های بامزه از جمله جذابیت های این بخش از آکواریوم استانبول است. جالب است بدانید که دمای بخش قاره جنوبگان آکواریوم استانبول به میزان قابل‌توجهی کمتر از سایر بخش‌هاست

 

9. دریای مدیترانه:

در بخش دریای مدیترانه آکواریوم استانبول چندین غار آهکی بازسازی شده است که ظاهری طبیعی به این بخش داده است. در دریای مدیترانه، آکواریوم‌هایی با انواع ماهی‌های زیبا و شگفت‌انگیز وجود دارد. موسیقی و نور نیز به خوشایندتر کردن این فضا کمک کرده است.

 

آدرس آکواریوم استانبول,تصاویر آکواریوم استانبول,اکواریوم استانبول

در بخش دریای مدیترانه آکواریوم استانبول چندین غار آهکی بازسازی شده است

 

10. تنگه جبل الطارق آکواریوم استانبول:

بعد عبور از بخش دریای مدیترانه، به تنگه جبل الطارق می رسیم. تنگه جبل الطارق در دنیای واقعی در دریای مدیترانه، بین مراکش و اسپانیا واقع شده است. دو آکواریوم بسیار زیبا با ارتفاع 6 متر و با ماهی های شگفت آور در این بخش از آکواریوم استانبول قرار دارد. از دیگر دیدنی‌های این بخش می‌توان به مجسمه هرکول یکی از اسطوره های افسانه ای معروف در ورودی آن اشاره کرد.

 

11. شرق اقیانوس اطلس:

از جذاب ترین بخش های آکواریوم استانبول شرق اقیانوس اطلس است. در این بخش یک کشتی قدیمی از انواع کشتی های باری لیبرتی که نمادی از قدرت صنعتی آمریکا در جنگ جهانی بوده اند، دیده می شود و همچنین این بخش با صفحات و لوله های زنگ زده تکمیل شده است که یادآور گذشته های دور است. 

12. شیار میانی اقیانوس اطلس:

در کشتی لیبرتی پنجره هایی قرار دارد که شما میتوانید از آنها انواع ماهی های دریا نظیر کوسه، سگ‌ماهی، اسب دریایی و… را تماشا کنید. در این بخش یک مانیتور 40 اینچی وجود دارد که شما می توانید درباره ماهی ها و سایر آبزیان این منطقه اطلاعات بیشتری به دست اورید. 

 

آدرس آکواریوم استانبول,تصاویر آکواریوم استانبول,جنگل های آمازون

جنگل ‌های بارانی آمازون در آکواریوم استانبول

 

13. غرب اقیانوس اطلس:

در بخش غرب اقیانوس اطلس، آکواریومی بزرگ با وزنی بیش از ۲۲ تن وجود دارد که انواع مختلفی از ماهی‌های غرب اقیانوس اطلس در اینجا زندگی می‌کنند. یک استخر کوچک نیز آن طرف آکواریوم وجود دارد که  در آن موجودات کوچک دریایی زندگی می‌کنند.

 

14. کانال پاناما در آکواریوم استانبول:

کانال پاناما از مهم ترین بخش های آبی دنیاست که در محل اتصال اقیانوس اطلس به اقیانوس آرام ساخته شده است و اهمیت زیادی دارد. ساخت کانال پاناما بسیار سخت و دشوار بوده است که در این بخش از آکواریوم استانبول مراحل احداث این کانال به نمایش در آمده است. 

 

15. اقیانوس آرام:

چندین آکواریوم با ماهی ها و آبزیان اقیانوس آرام و یک آکواریوم استوانه ای با چندین ستاره دریایی از ویژگی های این بخش از آکواریوم استانبول است. 

 

16. زیردریایی ناتلیوس:

شاید یکی از رویاهای شما سوار یک زیردریایی شدن است. در آکواریوم استانبول، شما میتوانید سوار بر یک زیردریایی شبیه سازی شده انواع موجودات نظیر اسب دریایی را از کمترین فاصله می بینید. 

 

17. جنگل ‌های بارانی آمازون در آکواریوم استانبول:

آخرین بخش از آکواریوم استانبول بخش جنگل های آمازون با مساحت حدود 1000 مترمربع است. بخش جنگل های آمازون یا جنگل های استوایی از جذابترین بخش های آکواریوم استانبول است که در آن پوشش گیاهی جنگل های آمازون با زیبایی های بی نظیرش شبیه سازی شده است.  

 

امکانات تفریحی و سیاحتی اکواریوم استانبول 

 

تصاویر آکواریوم استانبول,اکواریوم استانبول,اکواریوم بزرگ استانبول

از دیگر امکانات و جذابیت های آکواریوم استانبول هزارتوی آینه ای است

 

- سینمای چند بعدی:

در آکواریوم استانبول علاوه بر تجربه سفر به اعماق دریا و زندگی ماهی ها، 2 سینمای 5 بعدی نیز وجود دارد که با نمایش فیلم های 3 بعدی و شبیه سازی عناصر آب و باد و مه ، تجربه های نمایشی بی نظیری برای شما بوجود می آورند که لذت سفرتان را دو چندان خواهد کرد و البته برای رفتن به قسمت سینماها و دیدن فیلم های 3 بعدی باید هزینه ای جدا پرداخت نمایید.

 

- هزار توی آینه ای:

از دیگر امکانات و جذابیت های آکواریوم استانبول هزارتوی آینه ای است که با ورود به آن به کشف ناشناخته ها در دنیای آینه ها میپردازید. این بخش از آکواریوم استانبول آنقدر هیجان انگیز و هوشمندانه است که لحظات فوق العاده ای را برای شما در کنار خانوادتان رقم خواهد زد و بدون شک ارزش امتحان کردن را دارد .

 

- فروشگاه آکواریوم استانبول:

فروشگاهی بزرگ و قابل توجه با وسعتی بالغ بر 470 مترمربع در آکواریوم استانبول قرار دارد. در این فروشگاه بزرگ علاوه بر عروسک های بامزه که میتوانید به عنوان سوغاتی و یادگاری با خود ببرید، وسایل و محصولاتی همچون حوله ، شامپو ، دمپایی و ... نیز به فروش می رود که در هنگام نیاز برای غواصی نیز مورد استفاده است.

 

اکواریوم استانبول,اکواریوم بزرگ استانبول,آکواریوم فلوریا استانبول

سه کافه و یک رستوران در طول مسیر آکواریوم قرار دارد

 

- رستوران و کافه های آکواریوم استانبول:

 سه کافه و یک رستوران در طول مسیر آکواریوم قرار دارد تا بازدیدکنندگان بتوانند در این فضای زیبا از نوشیدن یک فنجان قهوه ترک لذت ببرند و کمی هم استراحت کنند. 

سه کافه آن در نزدیکی بخش شیار میانی اقیانوس اطلس قرار دارد و بعد از آن رستوران آکواریوم است که در نزدیکی کانال پاناما تعبیه شده است و با انتخاب این رستوران ، چشم انداز جذاب ماهی های پانامایی را در برابر چشمان خود خواهید داشت و لذتی عمیق به شما هدیه داده می شود .

 

- کلاس های غواصی در دریا :

از دیگر امکانات آکواریوم استانبول برگزاری کلاس های غواصی در دریا با ارائه مدرک معتبر است. همچنین کسانی که در این کلاس ها شرکت کنند می توانند با کوسه های آکواریوم نیز غواصی کنند. 

 

آکواریوم استانبول کجا واقع شده است؟

آکواریوم استانبول در منطقه باکیرکوی، در محله شلینکوی استانبول واقع شده است. این منطقه تقریبا در مرکز استانبول است.

 

ساعت کاری و بلیط آکواریوم استانبول

آکواریوم استانبول  در روزهای عادی و وسط هفته از ساعت ۱۰ صبح تا ۷ عصر و روزهای آخر هفته از ۱۰ صبح تا ۲۰ باز می باشد . بازدید از این آکواریوم برای کودکان زیر ۲ سال هزینه ای ندارد و کودکان ۱۲-۲ سال ، دانش آموزان و دانشجویان ، معلولین و افراد با سن بالای ۶۵ سال  میتوانند بلیط نیم بها تهیه کنند. 

 

گردآوری: بخش گردشگری بیتوته

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------