با جزایر دیدنی کشور اندونزی آشنا شوید (+تصاویر)جزایر اندونزی,دیدنیهای اندونزی,جاذبه های گردشگری اندونزیاندونزی چهارمین کشور متراکم جهان است که جاذبه های گردشگری زیادی دارد

 

جزیره های دیدنی کشور اندونزی
با توجه به مکان‌های شگفت انگیزی که در کشور اندونزی دیده می‌شود و بیش از ۱۷۰۰۰ جزیره که در آن وجود دارد گردشگران این فرصت را در اختیار خواهند داشت که به ماجراجویی و تعامل فرهنگی با افراد مختلف و سایر توریست‌ها بپردازند.
اندونزی چهارمین کشور متراکم جهان است و تنوع جغرافیایی آن به صورتی است که در آن سواحل، جنگل‌ها و آتش فشان ها منتظر لذت بردن از آنها هستند. در این کشور هر منطقه منحصر به فرد است و چیزی ارائه می‌دهند که گردشگران در سایر نقاط جهان آنها را ندیده‌اند. در حالی که اکثریت گردشگران جزیره بالی را برای بازدید انتخاب می‌کنند، اما باید بدانید که اندونزی یکی از مقصدهای برتر در آسیا است که به اندازه کافی فضا برای دیدن و گردش دارد.


سفر به مجمع الجزایر اندونزی و بازدید از آن ممکن است خیلی طول بکشد و گردشگران بهتر است که تمرکز خود را بر روی یک یا دو منطقه بگذارند؛ زیرا در غیر اینصورت مجبور هستند که برای دیدن آنها عجله زیادی به خرج بدهند. به طور خلاصه، اگر قصد سفر به کشور اندونزی را دارید ما در این مطلب 6 مورد از جاذبه‌های دیدنی این کشور را برای شما معرفی خواهیم کرد که می‌توانید چند گزینه از آنها را برای بازدید انتخاب کنید.


۱. جزیره بالی، یکی از بهترین مقاصد گردشگری آسیا
بالی یکی از پرطرفدارترین جزایر جنوب شرق آسیا و یکی از بهترین مقصدهای آسیایی برای سفر ماه عسل است. این جزیره یک تصویر کلیشه‌ای و واقعی از بهشت است که با سواحل وسیع، آب‌های آبی و مناظر آتشفشانی سبز چشم هر بیننده‌ای را به خود جذب می‌کند. به همین دلیل است که بالی ادعا می‌کند که در میان مکان‌های گردشگری بین المللی اندونزی به عنوان یک شیر شناخته می‌شود. شاید برای بسیاری از افراد دیدن بهشت آرزو باشد اما بالی این بهشت را به آرزوی قابل دیدن تبدیل کرده است.

 

جزایر اندونزی,دیدنیهای اندونزی,جاذبه های گردشگری اندونزی  بالی یکی از پرطرفدارترین جزایر جنوب شرق آسیا است


برخلاف سایر مناطق کشور اندونزی که عمدتاً اسلامی و مسلمان هستند، جزیره بالی را بیشتر هندوها تشکیل می‌دهند و همین موضوع این جزیره را نسبت به سایر نقاط اندونزی متفاوت کرده است. در این جزیره تعداد زیادی از هنرمندان، نویسندگان و افراد معروف تحت درمان دیده می‌شوند که به دلیل فضای منحصر به فرد آن ترجیح می‌دهند بخشی از حیات خود را در آن بگذراند.

تصور اینکه تمام رفت و آمد و گردش در جزیره بالی به تفریحات ساحلی محدود شود بسیار اشتباه است. منطقه کینتامانی (Kintamani) از مراکز دیدنی جزیره بالی است که به خاطر فضای سرسبز و پر زرق و برق خود معروف شده است و منطقه Ubud نیز به عنوان یک مرکز فرهنگی در این جزیره وجود دارد.


برای سفر به بالی دلایل زیادی وجود دارد از جمله:
• فضای رمانتیک
• استراحتگاه‌های لوکس
• سالن‌های زیبایی و ماساژ
• بوتیک‌های خرید
• جاهای خوب برای گشت و گذار مبتدیان
• معابد هندوها

۲. جزیره سوماترا، یک مکان رویایی برای ماجراجویی
سوماترا بزرگترین جزیره در اندونزی و ششمین جزیره بزرگ جهان است. این قطعه عظیم از زمین توسط اکواتور در لبه غربی اندونزی تقسیم شده و یک مکان رؤیایی برای مسافران پر ماجرا و افراد علاقه مند به جنگل‌های بارانی و گونه‌های در معرض خطر به وجود آورده است. سوماترا یکی از دو مکان منحصر به فرد در جهان است که گردشگران می‌توانند آزادانه اورانگوتان‌های وحشی را ببینند (برونئو دیگر نقطه‌ای از جهان است که این ویژگی را دارد). 

 

جزایر اندونزی,دیدنیهای اندونزی,جاذبه های گردشگری اندونزی سوماترا بزرگترین جزیره در اندونزی و ششمین جزیره بزرگ جهان است


بیشتر گردشگران در سوماترا ترجیح می‌دهند که در قسمت‌های شمالی آن مستقر شوند که در آن دریاچه توبا (Lake Toba) به عنوان بزرگترین دریاچه آتشفشانی جهان، قرار دارد. یک جزیره جدید با عنوان Pulau Samosir در مرکز این دریاچه به وجود آمده است که محل زندگی قبایل Batak و Karo محسوب می‌شود و در آن انواع مراسم‌های روحانی و عرفانی انجام می‌شود. برای سفر به سوماترا و تفریح در آنجا دلایل وجود دارد که می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:


• سفرهای ماجراجویانه
• دیدن اورانگوتان و سایر گونه‌های در معرض خطر
• شنا کردن و تفریح در اطراف دریاچه توبا
• پیاده روی در پارک ملی Gunung Leuse
• بالا رفتن از آتشفشان های فعال
• فرهنگ بومی

3. جزیره لومبوک، تجربه سعود به آتشفشان
لومبوک یک جزیره بزرگ در ضلع شرقی جزیره بزرگ بالی است که به عنوان دومین ایستگاه برای بسیاری از مسافران پس از به پایان رساندن سفر به بالی محسوب می‌شود. مقامات دولتی و اجرایی جزیره لومبوک تلاش می‌کنند که آن را به عنوان یک نقطه مهم گردشگری بزرگ ترویج دهند به نظر می‌رسد که از لحاظ توسعه از جزیره بالی نیز پیشی گرفته باشد.

 

جزایر اندونزی,دیدنیهای اندونزی,جاذبه های گردشگری اندونزی جزیره محبوب گیلی یکی از جذاب‌ترین جاذبه‌های جزیره بزرگ لومبوک است


کوه رینجی، یک آتشفشان فعال با چشم اندازی زیبا و با ارتفاع ۱۲ هزار و ۲۲۴ پا از سطح دریا است که در مرکز جزیره واقع شده و برای بسیاری از گردشگران به عنوان یک نقطه جذاب شناخته می‌شود. گردشگران می‌توانند در سفرهای شبانه خود از این کوه آتشفشانی صعود کنند، اما برای این کار خود نیاز به داشتن و راهنما و گرفتن مجوز دارند.


جزیره محبوب گیلی (Gili) یکی از جذاب‌ترین و دوست داشتنی‌ترین جاذبه‌های جزیره بزرگ لومبوک است که گردشگران علاقه بسیاری به بازدید از آن دارند. در کنار جزیره گیلی دو جزیره کوچک دیگر وجود دارد که در آن‌ها اعضای حزب‌های مختلف وجود دارند که به صورت آشکارا به خرید و فروش مواد مخدر مشغول هستند.


جزیره Gili Air یک جزیره متوسط با زیبایی منحصر به فرد و متاسفانه با انزوای بیش از حد است. این جزیره فضای بسیار آرام و دوست داشتنی دارد و بسیاری از زوجها و خانواده‌ها فضای آرام آن را به هر چیزی ترجیح می‌دهند.


۴. جزیره جاوا، پرجمعیت‌ترین جزیره جهان
جاوا یک جزیره یکنواخت و توده‌ای است که بین سوماترا و بالی واقع شده است و به عنوان پرجمعیت‌ترین جزیره جهان شناخته می‌شود؛ به طوری که بیش از ۶۰ درصد از جمعیت عظیم اندونزی در این منطقه اقامت دارند.

 

جزایر اندونزی,دیدنیهای اندونزی,جاذبه های گردشگری اندونزیجزیره جاوا یکی از جزایر دیدنی اندونزی


جاوا یکی از جاذبه‌های شلوغ و متراکم است که در آن می‌توانید فرهنگ واقعی اندونزیایی را لمس کنید. در این جزیره یک مرکز قهوه نیز وجود دارد که با همین عنوان شناخته می‌شود. آتشفشان کراکاتوا (Krakatoa) یکی از کوه‌های آتشفشانی فعال در سواحل غربی این جزیره است که در سال ۱۸۸۳ باعث ایجاد فاجعه‌ای بزرگ شد. شدت انفجار این حادثه به حدی بلند بود که صدای آن از فاصله ۳۰۰۰ کیلومتری شنیده شد.


یکی دیگر از کوه‌های آتشفشانی فعال در جاوا Gunung Bromo است که بیشترین بازدید را در اندونزی به خود اختصاص داده است. گردشگران و مسافران درحالی که منتظرم طلوع آفتاب هستند در بالای این آتشفشان جمع شده و پس از طلوع آفتاب پایین می‌آیند.


دلایل اصلی سفر به جاوا:
• بازدید از شهر بزرگ جاکارتا
• تجربه زندگی مدرن اندونزی
• کوه برومو و آتشفشان معروف
• شهر فرهنگی یوگیاکارتا


۵. مجموعه جزایر East Nusa Tenggara

 

جزایر اندونزی,دیدنیهای اندونزی,جاذبه های گردشگری اندونزیجزیره فلورس برای مسافرانی که به دنبال هیجان  هستند مناسب است

 

مجموعه جزایر East Nusa Tenggara را به طور کلی می‌توان شامل جزایر فلورس، کومودو، تیمور و زنجیره‌ای از جزایر دانست که در شرق لومبوک قرار دارند.

 

جزیره فلورس برای مسافرانی که به دنبال هیجان و سفرهای شگفت انگیز هستند مناسب است و ممکن است با کمی کثیفی مواجه شوند. در این جزیره یک مسیر پر از تپه‌هایی به صورت زنجیره‌ای با امکانات فراوان روستایی، آتشفشان و سواحل توسعه نیافته دیده می‌شود.


جزیره کومودو و رینکا در پارک ملی کومودو، بخاطر اژدهای کومودو خطرناک مشهور هستند. افرادی که مایل به عبور از برخی از خطرناک‌ترین جریان‌ها در جهان هستند، به یکی از دو جزیره سفرکنند، با ماجراجویی در این دو جزیره فرصتی برای دیدن مارمولک‌های مردانه وحشی، پاداش می‌گیرند. غواصی در اطراف کومودو یکی از چالش برانگیزترین و پرطرفدارترین کارها در جهان است.


دلیل اصلی سفر به شرق Nusa Tenggara:
• سفر ماجراجویی ناهموار
• سواحل غیر قابل توسعه
• گشت و گذار اطراف آتشفشان
• اژدها کومودو
• غواصی جهانی برای کارشناسان
• احتمال رفتن به تیمور شرقی
• بازدید از دریاچه‌های آتشفشانی رنگی Kelimutu


۶. جزیره سولاوسی (Sulawesi)، ماجراجویی و آشنایی با فرهنگ‌های بومی
جزیره سولاوسی یکی دیگر از نقاط جذاب و دوست داشتنی کشور اندونزی است که از جهات مختلفی با سایر جاذبه‌های عنوان شده متفاوت است. این جزیره ساحلی در شرق برونئو و شمال فلورس واقع شده است. شکل منحصر به فرد این جزیره باعث شده است که گردشگران تجربیات مسافرتی سخت و متفاوتی را داشته باشد.

 

جزایر اندونزی,دیدنیهای اندونزی,جاذبه های گردشگری اندونزیجزیره سولاوسی از جزایر دیدنی اندونزی

 

گردش و حرکت در جزیره سولاوسی بسیار متفاوت است و بهتر است ذکر شود که برای افرادی که دچار مشکل قلبی هستند مناسب نیست. کسانی که دوست دارند عرق کنند و تلاش کنند، می‌توانند با ماجراجویی و آشنایی با فرهنگ‌های بومی، یکی از زیباترین جزایر جهان را پاداش بگیرند.


جزایر Togean و Kadidiri، واقع در مرکز نظامی Sulawesi به سختی در اختیار گردشگران معمولی قرار می‌گیرند، اما در همانجا فرصت‌های غواصی باورنکردنی وجود دارد. یک کمپینگ وحشی نیز در این جزایر در دسترس است که چندین تفرجگاه شامل شکار در حیات وحش و دید در آب نیز وجود دارد. شاید جالب باشد بدانید که کوسه‌ها و کروکودیل های آب شور نیز در این منطقه دیده می‌شود.


بازدید کنندگان از Tana Toraja در جنوب Sulawesi این شانس را خواهند داشت که فرهنگ بومی را به شکل واقعی تجربه کنند و آداب مراسم خاکسپاری عجیب و غریب آنها را در مورد بدن مردگان ببینند. در این مراسم‌ها بوفالوهای متعددی قربانی می‌شود که برای گردشگران بسیار جالب است.


دلایل اصلی سفر به سولاوسی:
• خروج از مسیرهای توریستی
• مراجعه به مراسم حیوانات
• تجربه فرهنگ محلی و شاهد مراسم خاکسپاری بومیان جزیره
• غواصی در سطح جهانی و چالش برانگیز
• جزایر توسعه نیافته و زیبا


منبع: kooleposhty.com

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------