با جاذبه های گردشگری ویلنیوس ،عروس دریای بالتیک آشنا شوید (+تصاویر)ویلنیوس,جاذبه های گردشگری ویلنیوس,جاذبه های دیدنی ویلنیوس

ویلنیوس یکی از زیباترین و قدیمی ترین شهرهای اروپا است

 

ویلنیوس پایتخت کشور لیتوانی است، این شهر دیدنی، هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. جالب است بدانید دانشگاه ویلنیوس، قدیمی ترین دانشگاه شمال اروپا است.

کشور لیتولنی

لیتوانی( Lithuania) با نام رسمی جمهوری لیتوانی، کشوری است در شمال شرقی اروپا که از شمال به لتونی، از مشرق و جنوب شرقی به بلاروس، از جنوب به لهستان، از جنوب غربی به روسیه و از مغرب به دریای بالتیک محدود می شود. جمهوری لیتوانی بزرگ ترين و جنوبی ترین کشور در بین سه جمهوری حوزه بالتیک در اروپاست. کشور لیتوانی در بین ۵ کشور نخست اروپا از نظر تسلط شهروندان به حداقل دو زبان زنده دنیا قرار دارد. این کشور، یکی از بیشترین رشد های اقتصادی در دنیا را دارد. هزینه های پائین زندگی در قیاس با ديگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا، امنیت بالا و خدمات گسترده شبکه های معتبر بانک های بین المللی از عمده علل جذب مهاجران و سرمایه گذاران به این کشور است. پایتخت کشور لیتوانی شهر ویلنیوس می باشد.


ویلنیوس یکی از زیباترین و قدیمی ترین شهرهای اروپا است که به عروس زیبای دریای بالتیک اروپا مشهور است. این شهر دیدنی، هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. جالب است بدانید دانشگاه ویلنیوس، قدیمی ترین دانشگاه شمال اروپا است. در این مطلب با جاذبه های گردشگری شهر ویلنیوس، پایتخت کشور لیتوانی آشناشوید.


کلیسای جامع ویلنیوس( Vilnius Cathedral)
معماری کلیسای جامع ویلنیوس یکی از زیباترین ساختمان های درون شهر است که معماری آن به صورت کلاسیک و یکی از مهم ترین آثار تاریخی لیتوانی میباشد. معماری این کلیسا به صورت معابد قدیمی یونان است و در طول مدت سال های بسياريابهت آن در جذب گردشگر بسیار پر رنگ بوده است.

 

ویلنیوس,جاذبه های گردشگری ویلنیوس,کلیسای جامع ویلنیوس

کلیسای جامع ویلنیوس


تالار انجمن شهر( Vilnius Town Hall)
این تالار توسط استوکا- گوسویسیوس Stuoka- Gucevicius ساخته شده است و تا کنون هم از مهم ترین مرکز فعالیت های تجاری، جشنواره ها، جشن و ديگر فعالیت های فرهنگی در ویلنیوس است. زمان ساخت این بنا به سال ۱۴۳۲ بازمی گردد.

 

ویلنیوس,مکانهای دیدنی ویلنیوس,کلیسای جامع ویلنیوس

تالار انجمن شهر از مکانهای دیدنی شهر ویلنیوس

 

کلیسای سنت آنه در ویلنیوس
این شاهکار دوره ی گوتیک، در بخش قدیمی شهر ویلنیوس قرار دارد و گردشگران کنجکاو زيادي را مجذوب خود می کند. در گذشته در مکان فعلی این بنا یک کلیسای چوبی وجود داشته است که برای آنا ملکه ی لیتوانی ساخته شده بود و در سال 1419 نابود شد و کلیسای سنت آنه پس از آن ساخته شده است. این کلیسای آجری که در کار رود ویلنیا بنا شده، 1500 سال قدمت دارد و در لیست میراث جهانی یونسکو هم به ثبت رسیده است.

 

ویلنیوس,کلیسای سنت آنه,ویلنیوس پایتخت کشور لیوانی

کلیسای سنت آنه در ویلنیوس


دروازه داون( Gates of dawn )
.این دروازه، که زمانی شریان اصلی شهر ویلنیوس  بوده اینک در محله ی قدیمی پایتخت قرار گرفته است و مانند یک مادر پشت و پناه بخش تاریخی شهر است که باید بازديد را از آن جا آغاز کرد و به قعر تاریخ سفر کرد. دروازه داون، در بین سال های 1503 تا 1522 در شهر ویلنیوس احداث شد تا مانع دفاعی شهر ویلینیوس باشد. اینک این دروازه ی مربع شکل، تنها یکی از پنج دروازه ی قدیم شهر به شمار میرود که تاکنون باقیمانده است و هزاران گردشگر را به جذب خود می کند.

 

ویلنیوس,جاذبه های گردشگری شهر ویلنیوس,دروازه داون

دروازه داون از مکانهای تاریخی و دیدنی شهر ویلنیوس

 


قلعه گدیمیناس (Gediminas Castle)
قلعه گدیمیناس که در سال ۱۲۳۰ میلادی احداث شد، از معروف ترین قلعه های کشور لیتوانی است که در شهر ویلنیوس قرار گرفته است. منظره ی شبانه ی این قلعه تاریخی و دیدنی، شما را عاشق خود خواهد کرد.

 

ویلنیوس,جاذبه های دیدنی شهر ویلنیوس,قلعه گدیمیناس

قلعه گدیمیناس در شهر ویلنیوس

 

دیوار کاشی ها
دیدن دیوار کاشی ها در خیابان لیتراتو را از دست ندهید. دیواری پر از قطعه های کاشی و نصف قوری های چسبیده به آن، که برای بزرگداشت شاعران و نویسندگان لیتوانیایی ساخته شده است.


گردآوری: بخش گردشگری بیتوته

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه های گردشگری(مكانهاي تاريخي، تفریحی، زيارتي، دانستنی های سفر، عجایب گردشگری و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X سفر و گردش,آژانس مسافرتی ، تور ها و جاذبه های گردشگری

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022