تازه های دکوراسیون

دکوراسیون فروشگاه لوازم خانگی, چیدمان و دکوراسیون فروشگاه لوازم خانگی, دکوراسیون و چیدمان فروشگاه لوازم خانگی

دکوراسیون فروشگاه لوازم خانگی

دکوراسیون فروشگاه لوازم خانگی نمونه هایی از چیدمان ها و دکوراسیون فروشگاه لوازم خانگی یکی از شغل ها…

آشنایی با کفپوش تاتامی 

از کفپوش تاتامی در مهد کودک، سالن ورزشی، پارک بازی کودکان و... استفاده می شود

 

کفپوش های تاتامی دسته ای از کفپوش ها هستند که امروزه در موارد زیادی کاربرد دارند. از کفپوش تاتامی در مهد کودک، اتاق کودک، سالن ورزشی، پارک بازی کودکان و ... استفاده می شود.

 

ویژگی های کفپوش تاتامی :

لطافت و نرمی کفپوش مانع از آسیب رساندن به افراد و علی الخصوص کودکان می شود.

کفپوش تاتامی سبک بوده و به راحتی قابل حمل و جابجایی می باشند.

سطح کفپوش تاتامی تولید شده از فوم Eva می تواند جذب کننده ضربه های سنگین باشد.

 

سطح آجدار تاتامی می تواند مانع از لغزش و جابجایی شود.

مواد اولیه کفپوش تاتامی ضدریزش هستند.

تاتامی از مواد اولیه سازگار با محیط زیست، غیرسمی و بدون بو تولید شده است.

عدم وجود سطوح خراشنده و مضر که مانع از آسیب دیدن پوست افراد می شود.

 

عدم تغییر رنگ و سایز در هنگام شستشو.

کفپوش تاتامی ضد آب است ضدآب بودن که مانع از پوسیدگی آن در هنگام شستشو می شود و در صورت ریخته شدن مایعات بر روی آن، مایع به داخل کفپوش نفوذ نمی کند و به همین دلیل به راحتی می توان مایع ریخته شده بر روی سطح کفپوش را جمع آوری نمود.

 

کاربردهای کفپوش تاتامی :

تاتامی در محل هایی همانند کف اتاق ها به خصوص کفپوش اتاق کودک، سالن های باشگاه و ورزشگاه ها به عنوان کفپوش ورزشی، زمین های ورزشی، کفپوش مهد کودک و کفپوش مدارس مورد استفاده قرار می گیرد.

 

تمامی سالن های ورزشی مانند کاراته و جودو، مراکز نگهداری کودکان، مراکز نگهداری حیوانات خانگی نیاز به یک محیط نرم و البته ایمن دارند. تاتامی همان کفپوشی است که می تواند یک سطح ایمن و بدون لغزش را برای محیط شما فراهم آورد. با استفاده از تاتامی می توان بخش اعظمی از آسیب های مفصلی را کاهش داد.

 

با استفاده از تاتامی می توان بخش اعظمی از آسیب های مفصلی را کاهش داد

 

چرا باید از کفپوش تاتامی استفاده کنیم:

کفپوش تاتامی به دلیل نرم و منعطف بودن بالا کمک شایانی به ضربه پذیر بودن و دفع صدمات ناشی از برخورد ورزشکاران و کودکان در حین بازی و انجام انواع ورزش های مختلف می کند. کفپوش ها دارای خواص زیادی از جمله قابلیت شستشو و جابجایی می باشند. شما با خرید این کفپوش ها نگرانی در مورد خرابی نخواهید داشت و با خرابی یا مخدوش شدن هر مورد می توایند تنها آن قطعه را با خرید مجدد جایگزین کنید.

 

این کفپوش ها در فضاهای بسته بین 3 تا 6 سال دوام خواهند داشت و عمر مفید بالای آنها شما را از دیگر کفپوش های ضعیف و بی کیفیت بی نیاز می کند. رنگبندی متنوع آن شما را بسیار راضی نگه داشته و حس ورزش و تحرک را به ورزشکاران و کودکان القا می کند. کفپوش های تاتامی بهترین گزینه برای ایمنی و ورزش می باشد.

 

تا کنون جایگزینی برای این کفپوش های ایمن و جذاب یافت نشده است و خاصیت قفلی آنها باعث می شود در جای خو​د محکم شده و حتی در شرایطی که نیاز به جمع آوری آن می باشد به راحتی جمع آوری و در زمان مناسب مجددا به راحتی چیده شوند. به همین دلیل تمامی مسابقات ورزشی رزمی از جمله کاراته و تکواندو بر روی تشک های تاتامی برگزار می گردد.

 

نصب کفپوش تاتامی

همواره شنیده ایم که یکی از دلایل محبوبیت گسترده تاتامی، سهولت نصب آن است، به گونه ای که خود خریدار بدون نیاز به هزینه مجزا برای دستمزد نصب می تواند نصب تاتامی را انجام دهد. اما نکته ای در این میان وجود دارد که کمتر به آن پرداخته می شود. با توجه به اینکه کفپوش تاتامی عمر طولانی دارد، باید در نصب و برش آن دقت لازم را داشته باشید، تا مجبور به هزینه اضافه برای خرید تاتامی نشوید.

 

روش درست نصب کردن کفپوش تاتامی و نکاتی برای نصب آن

در ابتدا از تمیز بودن کف زمین اطمینان حاصل کنید. برای این کار می توانید زمین را بشویید و سپس تا خشک شدن کامل آن صبر کنید. نکته مهم این است که شما نمی توانید تاتامی را روی کفپوش دیگری نصب کنید، بنابراین اگر در گذشته کف زمین را با کفپوشی مانند موکت پوشانده اید، ابتدا باید آن را بردارید و سپس تاتامی را جایگزین آن کنید.

 

محیط خود را اندازه گیری کنید و براساس آن تعداد مناسبی کفپوش تاتامی خریداری کنید.

از میانه اتاق شروع کنید و پازل های تاتامی را با کنار هم قرار دادن و سپس کمی فشار، به یکدیگر نصب کنید. در هنگام انجام این مرحله اطمینان حاصل کنید که همه پازل ها در یک طرف قرار دارند. (کفپوش تاتامی دارای دو روی آج دار متفاوت است.)

 

پس از آنکه کل اتاق با پازل های تاتامی پوشانده شد، باید فکری به حال گوشه های اتاق کنید. با یک کاتر یا چاقوی تیز، گوشه های تاتامی های قرار گرفته کنار دیوار را جوری برش دهید، که کاملا به دیوار بچسبند و فاصله ای از آن نداشته باشند.

 

برخی ترجیح می دهند کفپوش تاتامی را با چسب های مخصوص فوم به سطح زمین بچسبانند، تا تاتامی ها جا به جا نشوند. اما نیازی به انجام این کار نیست. با توجه به اینکه سطح کفپوش تاتامی آجدار است، خود مانع جا به جایی کفپوش می شود. اما اگر نیازی به درآوردن تاتامی ها در طول استفاده ندارید، می توانید این مرحله را نیز به راحتی انجام دهید. تنها کمی وقت بیشتری برای این کار نیاز دارید، نه تبحر!

پس از انجام مراحل بالا تقریبا نصب کفپوش تاتامی تمام شده است.

سطح کفپوش تاتامی را جاروب کنید تا خرده های فوم و یا چسب روی آن نمانند.

 

نمی توانید کفپوش تاتامی را روی کفپوش دیگری نصب کنید

 

مزایای کفپوش تاتامی:

مقرون به صرفه بودن، از طریق مقایسه قیمت ها در سطح بازار و هزینه نصب و نگهداری در مقایسه با سایر کفپوش ها می توان به اقتصادی بودن تاتامی پی برد. 

دوام و زیبایی، به گونه ای که در مقابل گرد و غبار، رطوبت و چربی و تغییر ماهیت خصوصا در محلهای پر رفت و آمد از مقاومت بالایی برخوردار است.

کارایی و ایجاد ایمنی و رفاه، از مواردی است که در انتخاب کفپوش بایستی مد نظر قرار گیرد.

 

شستشوی کفپوش تاتامی

ابتدا توسط جاروبرقی یا دستی نسبت به تمیز نمودن کلی آن اقدام نمایید.

تنها با استفاده از یک پارچه مرطوب این کار امکان پذیر می باشد. در صورتی که یک قطعه از کفپوش کثیف شد می توان با استفاده از پارچه مرطوب آن قطعه را تمیز نمود و یا اینکه آن قطعه را جدا نموده، شسته و پس از خشک شدن در جای خود قرار داد. به دلیل ضد آب بودن این کفپوش آب به داخل آن نفوذ نمی کند و در نتیجه نمی پوسد. برای تمیز نمودن کلی کفپوش تاتامی می توان به همان صورت که قطعات در کنار هم بر روی زمین نصب هستند با استفاده از یک طی پارچه ای مرطوب آن ها را تمیز نمود.

 

توجه کنید که به هیچ وجه از مایع سفید کننده برای شستشو ی این کفپوش ها استفاده نکنید.

 

گردآوری: بخش مد بیتوته

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------